Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Колега едната обява е за 6 генерация а другата за 5 с 131 коня.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Бихте ли споделили мнение за следната обява ЦЪК
За колата знам, че е внос от Холандия. Продавача казва, че е закупена от първи собственик и има сервизна книжка.
В началото на Октомври ми изпрати снимки на автомобила с холандските номера (още не беше тръгнала за България).

Никога не съм имал японски автомобил, но винаги съм имал желание един ден това да се случи.
През последните 4 години карах  БМВ Е60 3.0д 218 ръчка, но наскоро го продадох, понеже искам да си купя кола с автоматична скоростна кутия.
Още когато купувах БМВ-то заглеждах Акорд 8-ма генерация, но тогава бюджета не беше достатъчен.
В момента имам готовност да купя въпросната кола от обявата и много бих се радвал, ако споделите мнение. 
Вижда ми се доста запазена и единствените ми притеснения са, че е кола 2009та година на цена 18 000лв и незнам колко оправдана покупка е.

Благодаря!

Редактирано от HondaWannaBe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2009-та вероятно е "първа регистрация", а е произведена по-раничко. Но пък изглежда добре.

Щом си навит на дизел, гледаш, караш иии ...

Холандските коли са добри, а крайната цена я решавате заедно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Type S би трябвало да е 180кс, иначе на оптика отговаря. Цената е бая височка. Не виждам дистроник, което ще рече, че не е екзекютив.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от информацията която намерих, Type S са 180кс. Това ще го видя на място в документите, може да е пропуск на продавача.

Относно дистроника съм почти сигурен, че не всяка Executive го има. 
Цената и на мен ми се вижда доста висока, но погледнах какви са цените в немското mobile и останах потресен. Там са между 9-10к евро.
Цените на автоматиците тук с това оборудване и екстри също вървят около 16-17к , но не са type s.

 

Edit: Всъщност, type s трябва и да е с червени обрачи на километража, а тази не е. Може наистина да е само оптика.

Редактирано от HondaWannaBe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, type s имат специфични елементи, вкл. мощността. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високата цена съм готов да я преглътна, стига да си заслужава автомобила.  И без това в момента цените са литнали до небето 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по интериора си е Екзекютив, а "оптиката" е поръчана още от завода. Масова практика в Холандия е на клиентите да се обръща внимание и да им се пресушават сметките с допълнителни глезотии. Купуваш ги на далавера царабар с колата. :)

Само джантите и "оптиката" са минимум 1/4 от цената и са неоткриваеми.

Иди я виж.

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм се уговорил с продавача за утре да ходя да я гледам, с готовност да я капарирам и да си я прибера през делничен ден, понеже ще трябват транзитни номера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наслука и чакаме утрешното ти включване в темата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Благодаря също и за полезната информация! Задължително ще се похваля. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра изглежда колата. 150кс е,  180кс е при фейса ако не греша тоест след 2011. Гледам, че никъде продавача не казва, че е ЕКЗЕКУТ то и нямам спомен да съм виждал Type S ЕХ. Колата по всяка вероятност не е и Type S.

Дай вина и ще ти кажа каква е.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вина ще го видя утре, но най-вероятно вече ще съм я и капарирал. Предполагам е executive изпълнение само с type s оптика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де но тази оптика която аз виждам е само от пред и двата прага, от зад не е пипано друго няма явно парите са стигнали до тук което ще рече, че е слагано от собственика а не от дилъра то и няма как с такава предна решетка колата да излезе от там. Търговеца е написал, че е Type S а тя едва ли е такава по произход по скоро е ЕХ но не и Type S. Какво му се е искало на холандеца е едно а какво си е купил е друго но това за колегата да е последната му грижа.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, на Type S комбито задната броня е абсолютно същата като тази на обявата.

Screenshot_2022-11-05-21-43-14-14_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

Обикновеното комби дори не е с двоен ауспух.

Редактирано от HondaWannaBe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, HondaWannaBe написа:

Обикновеното комби дори не е с двоен ауспух.

Чакай сега. Това не е баш така.

 

Без да съм специалист по акорд 8, мисля, че е като 7:

2.0 - един прав ауспух

2.4 - два прави ауспуха

2.2 дизел - един ауспух наклонен надолу, пък било то и Type-S.

 

Просто тука някой е пипал. И като й гледам салона и циферблатите, си е непълен Executive (сиреч не Plus) с доработки по екстериора. Не, че това трябва да те спира, ако е твоята кола. Просто цената е малко над пазара, както ти каза @policeman по-горе.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да @Honda_Z, прав си, всички 2.2 са с един ауспух..тук явно някой си е играл. Дано единият не е декоративен :rolleyes: 

 

В интерес на истината, цената е наистина висока, ако ги сравняваме от преди година и половина, обаче вижте в момента цените. Аз и за Пасат Б7 бях тръгнал, но тези които преди година и половина бяха по 14 000, в момента са по 18к-20к

Редактирано от HondaWannaBe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, човекът е доста известен в мерцедес групите, винаги обявите му са топ (на мерцедеси) и като цяло съм чел само положителни коментари под обявите, които пуска във фейсбук. Винаги цените му са една идея по-високи, но повечето му внесени коли са първи или втори собственик със сервизна история и тн. С две думи търговецът изглежда надежден, остава колата да ти хареса и по-високата цена също. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
12 minutes ago, PetioHonda said:

Колега, човекът е доста известен в мерцедес групите, винаги обявите му са топ (на мерцедеси) и като цяло съм чел само положителни коментари под обявите, които пуска във фейсбук. Винаги цените му са една идея по-високи, но повечето му внесени коли са първи или втори собственик със сервизна история и тн. С две думи търговецът изглежда надежден, остава колата да ти хареса и по-високата цена също. 


Да, колега, знам много добре. От една година следя обявите на тази автокъща и си бях казал, че искам да си купя кола точно от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, пожелавам ти успех, колата изглежда топ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Утре рано рано отивам преди да са ми я отмъкнали под носа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да усетиш, че е твоята кола, другото се корегира:afro: Очакваме да се похвалиш:yes: Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм и други TypeS дизели с два аспуха, но фейслифт. Тази определено не е, но въпреки това изглежда супер и не бих я подминал. Относно цената - да, височка е, но ако купиш друга и сам я доработиш така, няма да излезе по-евтино. Цените догодина ще паднат сигурно с 25%, но дали ще излезе такава, която да ти хареса?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ходих да видя колата.

Като цялата добре изглежда, но има няколко забележки по екстериора - предна броня, преден капак и задна броня имат доста точки олюпена боя (най-вероятно от камъчета). Единият праг беше разлепен в задната част. Вътре е много запазена и единствената забележка, която открих беше една малка цепнатина на сгънлата на седалищната част на шофьорската седалка.

 

Нещото, което най не ми хареса е, че при сервизните книжки и документи имаше едно сервизно листче от Холандия, на което пишеше 377 000км, а на таблото вътре беше на 207 000км.

 

Помолих го да снимам VIN номера за проверка. Някой може ли да ми помогне в кой сайт мога да извадя информация за автомобила. 

 

VIN: JHMCW38809C230409

IMG_20221106_121008.jpg

Редактирано от HondaWannaBe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално да е на около 400к, все пак е на 13-14г кола. За този мотор не е проблем. За да те успокоя и моята е на толкова, като само аз съм и навъртял почти половината. Общо взето всички джамбази връщат км-факт:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Нещото, което най не ми хареса е, че при сервизните книжки и документи имаше едно сервизно листче от Холандия, на което пишеше 377 000км, а на таблото вътре беше на 207 000км.

Питай автоджамбазина защо те излъгал и превъртял км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, policeman написа:

Нормално да е на около 400к, все пак е на 13-14г кола. За този мотор не е проблем. За да те успокоя и моята е на толкова, като само аз съм и навъртял почти половината. Общо взето всички джамбази връщат км-факт:dry:

 

Моята е на 13 години и е на 111,000 км. Не ми се мисли, ако тръгна да я продавам как ще доказвам че са реални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това скоро показа Ледженда и на вид си е като нов.

Не цифрите на км са важни, а как са минати.

В Холандия всички пътища са равни и хоризонтални - тъкмо се е разработило дизелчето и.

IMG_20221015_004211.jpg

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е въпроса в километрите, а че някой е пипал! От тука следва, че може да има и скрити неизправности!

Редактирано от bogomildimov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, policeman said:

Нормално да е на около 400к, все пак е на 13-14г кола. За този мотор не е проблем. За да те успокоя и моята е на толкова, като само аз съм и навъртял почти половината. Общо взето всички джамбази връщат км-факт:dry:

 

Да, но половината ти си им ги навъртял, а аз тепърва ще въртя. Незнам какъв е ресурса на този двигател. Отделно като ще давам 18 000лв за Акорд, то поне да е автентичен. На всичкото отгоре два пъти ми каза цена 18 000лв и като отидох на място каза, че под 18 500 не му се давала. Тя е с летни гуми 19ки дот 2018. Като и купя и зимни 19ки за 1300-1400лв, да я регистрирам и обслужа...та тя отива на 21 000лв ...за кола 2009та на близо 400к км.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, нова кола от магазина:afro:

Не бързай, колега, оферти излизат постоянно.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, като не му се дава, да си я пази! Лошото е, че следващият кандидат-купувач няма да може да види листчето с реалните километри. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, явно не беше се усетил, че там ги пише реалните километри. Сервизният лист беше с дата Септември 2022г. Попитах го защо там е на 377 000, а на таблото пише 207 000 и той отговори "Така дойде от Холандия"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 minutes ago, HondaWannaBe said:

Какво мислите за следната обява:

https://mobile.bg/11661244049315023

 

Цената е доста приемлива за 2.4 автомат.


Седи доста време. Колите на тази автокъща не са лоши по принцип. По спомен срещу 50лв дават тест-драйв (ако я вземеш, се приспадат).

Ако я гледаш:

- Гледай ауспусите да не са много черни;

- Погледни маслото на мотора да не е мръсно;

- През капачката, погледни доколкото е възможно дали мотора е мръсен (с нагари);

- Ако я караш, внимавай за вибрации от карета.

 

Ако мотора е за ремонт, правих го, около 2300-500. Трудно обаче се намират части и отнема време, докато всичко се случи…

 

Успех!

 

Редактирано от zhivkodd
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, HondaWannaBe написа:

Здравейте, ходих да видя колата.

Като цялата добре изглежда, но има няколко забележки по екстериора - предна броня, преден капак и задна броня имат доста точки олюпена боя (най-вероятно от камъчета). Единият праг беше разлепен в задната част. Вътре е много запазена и единствената забележка, която открих беше една малка цепнатина на сгънлата на седалищната част на шофьорската седалка.

 

Нещото, което най не ми хареса е, че при сервизните книжки и документи имаше едно сервизно листче от Холандия, на което пишеше 377 000км, а на таблото вътре беше на 207 000км.

 

Помолих го да снимам VIN номера за проверка. Някой може ли да ми помогне в кой сайт мога да извадя информация за автомобила. 

 

VIN: JHMCW38809C230409

IMG_20221106_121008.jpg

Модел:АКОРД ТУРЕР

Моделна година:2009 г

врати:5

Код на двигателя:N22B1

Предаване:5AT

Модификация:2.2 EXECUTIVE

Регионален код:КИЛОГРАМА

 

Колега, колата не е Type S.

 

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, HondaWannaBe написа:

Какво мислите за следната обява:

https://mobile.bg/11661244049315023

 

Цената е доста приемлива за 2.4 автомат.

Тази поне е с фул екстри и цената е по-приемлива. Със сигурност това не са и реалните километри. Все пак аз бих я видял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите последни коли все съм ги търсил регистрирани! Търговците по автокъщите замазват видимито, а невидимото е на късмет! Виждал съм добавки в скоростни кутии и двигател... То пише климатик в обявата ... минаваш 600км- няма климатик! Та последните коли са ми все регистрирани и в радиус на 100 км съм ги търсил!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.11.2022 г. at 16:28, HondaWannaBe написа:

Здравейте, 

Бихте ли споделили мнение за следната обява ЦЪК
За колата знам, че е внос от Холандия. Продавача казва, че е закупена от първи собственик и има сервизна книжка.
В началото на Октомври ми изпрати снимки на автомобила с холандските номера (още не беше тръгнала за България).

Никога не съм имал японски автомобил, но винаги съм имал желание един ден това да се случи.
През последните 4 години карах  БМВ Е60 3.0д 218 ръчка, но наскоро го продадох, понеже искам да си купя кола с автоматична скоростна кутия.
Още когато купувах БМВ-то заглеждах Акорд 8-ма генерация, но тогава бюджета не беше достатъчен.
В момента имам готовност да купя въпросната кола от обявата и много бих се радвал, ако споделите мнение. 
Вижда ми се доста запазена и единствените ми притеснения са, че е кола 2009та година на цена 18 000лв и незнам колко оправдана покупка е.

Благодаря!

https://www.facebook.com/photo?fbid=5680457268666534&set=pcb.5537557363030381

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 minutes ago, bogomildimov said:

 

Колега, нещо не ми отваря линка. 

За какво става на въпрос. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...