Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Здравейте, 

Някой дали е гледал тези 2 Акорда 7-ма ген. 2.4 Бензин? Мисля следващите дни да ходя да ги видя и двата.

Обявите:

1. Син - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11613825898696973

2. Сив - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11608803598917876

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледай се във втората снимка на синята и първата на сивата - снимащият е фронтално срещу колата. На сивата доста се разминават луфтовете между капак, фарове, калници и броня, а на синята не е така. Но пък синята е със светлия салон, който е доста по-сложен за поддръжка и по тази причина бих я пропуснал (лично мнение - иначе колата изглежда доста по-"луксозно" с него). Като цяло те съветвам, ако си се насочил към Акорд 7, да гледаш коли след фейслифта. Из форума има писано подробно какво е променено. Разликите не изглеждат сериозни, но като се натрупат накланят везните доста. Успех!

Редактирано от xatamoto
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението. Днес ходих да гледам синята. Хубава е, заден десен калник е пръскан и седи портокалово на светлина. Под него на няколко места има тръгнали точки ръжда. Иначе двигателя работи много добре. Има козметични неща, като счупен сенник откъм шофьора и още няколко дребни неща. 2004-та е демек не е фейсова. За тест тия дни, че я гледах в час пик и нямаше смисъл да излизам на околовръстното. Като видя сивата ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и лекичко подаваш и отнемаш газта. Ако локъп-а е заключил, стрелката на оборотомера няма да "танцува".

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

@gokmope,  мисля че споменах в темата ти с въпроси за Хонда, ама пак да кажа.

Ако ще купуваш Акорд 7 преди фейса (дори и след) аз бих препоръчал CR-V от тези години. Може никога да не ти потрябва, ама и за веднъж в годината е добре да има 4х4. Това със скъпата поддръжка на "джип" са митове и легенди. 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

И да го носи постоянно, за да му потрябва веднъж - евентуално?

Отделно е по-високо като центротежес и по-"тухлено", 2.4 е хамериканска рядкост, ама пък има голям багажник.

Пълно щастие няма - има де Акорд 7 tourer AWD, ама е само "обратен".

 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Krasi-mir да беше ми предложил CR-V още на първият ми пост във форума. Но не ми харесва толкова, колкото акорда. И по-високият център на тежеста, не ми е оферта при тези остри завой по пътя София-Самоков.  Голфа ми издуха един цилиндър и сега карам Мини Купър-а на жената, докато търся кола.  В 95% от времето ще съм сам в колата и ще я ползвам, за да ходя на работа - затова и комби не ме вълнува. Търся автоматик понеже счупих левия крак миналата година много лошо и имам 10 винта и 20см пластина на костите и ми е много зор в задръствания и при постоянно превключване на скорости. Иначе благодаря за предложението. 

 

@ceco_accord  Благодаря за съветите, много ще са ми от полза понеже само ръчки съм карал лични коли с изключение на едно BMW X5 и Hunday SantaFe служебни, които бяха автомат. Продължавам да търся и да гледам. Ще пиша ъпдейти след следващите огледи и тестове.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех с намирането и не протакай много. Като нова (без забележки) няма да намериш. Търси добрия компромис за теб и виж дали не можеш да финансираш фейслифт 2007/2008? Едва ли я купуваш за 1 сезон, а ако е читава "доволен шъ останеш".

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте Колеги,

Продадох стария Акордеон /7ма ген./ и сега е време да се метна на следващия. Та въпроса ми е някой правил ли е оглед на автомобилите от следните обяви: 

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11624043989881815&slink=kjqtlp

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11617099830562984&slink=kjqtlp

Последната е дизел макар, че до скоро бях "враг" на дизела напоследък се замислям

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11620707459577369&slink=kjqvgz

 

Някой колега ако е правил оглед и на други екземляри Акорд 8 ген. да споделя мнения. Благодаря Ви предварително!

Редактирано от apolon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Исках да попитам мнение за тези 2 хонди.

 

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/honda-accord-limousine-2-0-automatik-comfort-ronnenberg-ot-empelde-bei-hannover/314831443.html?action=homeRviReco

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11623845168532081&slink=kl0kgx

 

За съжаление и на двете няма снимки под капака, но като визово изглеждат добре за моите очи, оставям ги за да може ако някой с по-орлов поглед види нещо да коментира. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Дали някой е гледал този Акорд (да сподели впечатления) - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11621951069859539&slink=kl2ljn ? А и като цяло как ви се струва по снимките?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Мисля да се присъединя към голямото семейство на Хонда и съм се спрял на Акорд 7 2.4. Намерих обява, която не ми изглежда лоша на пръв поглед, но ще съм благодарен ако и вие ударите по едно мнение. Представям линк към обявата:

https://m.mobile.bg/details/11624788966656558

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички които сте пуснали последните трима колеги - само фейсовата от skylex хваща окото, съответно и цената :(

Аз лично бих предпочел винаги кола от човек.

Ако ще е префейсова 2.4, тук във форума мисля се продава една в момента.

Всичко друго, ако ще е бюджетно - няма сми. Хеле пък за 7.5К лв. от германия (префейсов 2.0 comfort), докато седнеш да го караш и ще излезе близо 10К.

И те така... :)

 

П.С. Ходете погледайте, покарайте... има Акорд срещи - отидете и решете. Вярно всеки според чергата си, но..

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 1 стара максима: Човек или си плаща, или си плаща после, щот не си е платил"!

Добре гледана кола на която всичко и е ОК е с + 15-20% по-скъпа. За да се получи същото с някоя офрашкана, разликата отново се плаща, но освен в пари, отнема време, нерви, проби-грешки, а някои неща са невъзстановими и не си струват усилието, освен ако чиляк не е маник. Макар и рядко, такива също си продават колите и това е "сделката на века" за новия стопанин, защото вложеното в колата е доста повече от платеното от купувача.

Наслука другари!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Акорда си ми е грабнал вниманието просто. Явно просто ще се насоча към друга марка за съжаление, защото колкото и да ми харесва визията и това, което съм чел за него, няма да дам 12 000лв. на 20 години за 16 годишен автомобил.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си купуваш кола, която мислиш да караш 3 - 4 години и да я махаш - Акорда не е твоята кола, според мен. Ако имаш намерение да я ползваш повече години - тогава вложението ще ти се възвърне - предполагам 😁 Аз от няколко месеца имам Акорд 2,4, автомат, комби. До сега съм вложил в колата 12 к. а ми предстои и боя, понеже я взех с доста външни забележки. И там ще идат едни 1000 лв. и още някои неща, които съм замислил - ще ми стъпи всичко - към 15 к. Живот и здраве и всичко ако е наред се надявам да си карам 15 годишната кола поне още 10 г. А жена ми ми каза, че тия пари, които даваме ще си в карам поне 20 😬 За тези пари има едни А4 и едни С та даже и Е класи - по млади от Акорда, направо кукли. Ама какво се случва после 🤔 И тях гледах.... Така, че човек трябва да си прецени какво търси, за какво го търси и колко мисли/се надява да го ползва. Аз се надявам, че вложението ми ще се оправдае и няма да съжалявам, и че не съм взел грешното решение :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не допълних - говоря за Акорд 7 фейслифт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, TheaverageHondaFan написа:

Явно просто ще се насоча към друга марка за съжаление, защото колкото и да ми харесва визията и това, което съм чел за него, няма да дам 12 000лв.  за 16 годишен автомобил.

Ами, отваряш нащо Мобиле, задаваш 12000 лв / година 2014 - 2015 и излизат цяла страница френски малолитражки. Избираш си 1 от тях и се возиш.

Ходи ли да гледаш Плевенската швейцарка за която си питал?

Тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11623482269076778&slink=kn45m8  ти е "градска" сигурно поне нея си видял?

Парите се дават веднъж, а колата се ползва всеки ден. Не мисли тях и години / км - важни са само теоретично и нямат превес над актуалното състояние на конкретната кола!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото пък, като вземеш някоя от човек, има гаранция за нещо. Така може да се нашиеш с някой навес в "перфектно" състояние, че не е истина. Напоследък забелязвам следната тенденция - някакво желание да си "избием" всичко дадено за колата през годините. И кой каквото да ми говори 14-18 годишен навес, си е 14-18 годишен навес. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Има ги и такива, ама тях ги е "ухапал щъркела" дето е кацнал на навеса им, и той си остава техен.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, jijane написа:

Щото пък, като вземеш някоя от човек, има гаранция за нещо.

Гаранция няма никаква. Дали нововноска или от човек в България... Даже най - гледаната и обгрижвана кола да е - все пак си е 15 и дори на повече години кола. Още щом попадне в твои ръце - нещо може да се скапе 😕

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е вече са си на годинки ,замислял съм се за смяна на мойта 7 -ма ама като гледам какво се предлага и колко са надеждни по-новите автомобили ми се струва че ще си я карам докато не умре при мен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Като изключим ръжди, ако тръгнат, на 7ма (поне бензин) болежките са ѝ няколко и повечето са дребни. И като ги оправиш и доста време можеш спокойно да си я караш. Какво като е стара, ако има живот в нея

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки търси кола, която да не се чупи, но пък тъкмо повредите по един автомобил създават спомените и емоциите от притежаването му. За мен е важно усещането от самото шофиране, всеки път като слезеш от колата, да очакваш с нетърпение да се качиш отново в нея. Предишната ми кола надделя точно това, сегашния Акорд е по-скоро прагматичността надделя, но за сега имам същото усещане, като сляза от него. 

 

Относно покупката на нова кола, така или иначе всяка нова кола ще има забележки, по-добре да е добре огледана по-евтина вариант, за чийто проблеми ще се погрижа както, при когото и с каквито части аз искам, отколкото да купя някоя в горния ценови диапазон и пак да изкочи някой скрит ремонт за 3-4 цифрени суми. За съжаление при нас са редки случаите, когато продавачът е напълно откровен и споделя всички проблеми по колата.  През соца се говореше "трябва да стегна колата, че искам да я продам", сега се позамазва това онова и който се излъже...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и тука като ги докарат са на по 102000 км реални и по 10 К евро...един такъв внасящ хонди от Испания го отнесе...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми в един от най-големите сайтове като сложа на търсачката бензинов Акорд след 2009 и на по-малко  от 120 000 км излизат 22 броя от които 7-8 от собственици другото са джамбази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой гледал ли е това акордче.https://www.cars.bg/offer/60bfbc005035be7b4b4ad4c2    който има някакво наблюдение върху него нека сподели,поне ако му има нещо да не бия напразно път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 
Има ли колеги, които са гледали тази кола на живо и какви са им впечатленията? Изглежда добре на снимки и ми хвана окото! Ще съм благодарен и на мнения и само по обявата, със сигурност тук има хора, които и по обява ще “прочетат” много истини между редовете! Това е любимата ми Хонда като модел,.. но са голяма рядкост читавите коли на пазара. Предпочитам екземпляри максимално близко до стоковия вид. Тази като я гледам има “ отклонения”, има ли потенциални проблеми след тези намеси? 
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11627483232153858&slink=kz0esv



 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/1/2021 at 1:49 PM, Steve Vai said:

Здравейте! 
 

декември 1999г.

 

Евростандарт Евро 4

???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Accord 1,8i LS 2001 написа:

декември 1999г.

 

Евростандарт Евро 4

???

Малко вероятно, но е възможно, ако е сменян. Вижда се, че и генерацията е преправяна с тези два кюнеца отзад, които са типични за V6 мотора само. Но това не е драма, а гъзария. Колега, ходи я виж, покарай я, погледния отдолу да видиш колко е ръждата, но като цяло това са много здрави машини, отделно че и собственика явно е мераклия и е гледана. Но всичко това е на първо четене. Трябва на място да си я видиш и пробваш. Успех.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, _pileto_ написа:

Малко вероятно, но е възможно, ако е сменян. Вижда се, че и генерацията е преправяна с тези два кюнеца отзад, които са типични за V6 мотора само. Но това не е драма, а гъзария. Колега, ходи я виж, покарай я, погледния отдолу да видиш колко е ръждата, но като цяло това са много здрави машини, отделно че и собственика явно е мераклия и е гледана. Но всичко това е на първо четене. Трябва на място да си я видиш и пробваш. Успех.

Така е, това не са драми и кюнците са готини! Много си прав за това, че оглед на място е най-добрия вариант, но на посочения номер от обявата от два дни никой не отговаря или се затваря! Не знам как се продава така кола! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се занимавай щом е така с телефона. Ще намериш друг автомобил, може и по-читав да е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, повече няма да се занимавам! 
Лошото е, че предложенията за двойка двигател-ръчка , са изключително редки, това търся аз! Ако се появи нещо, на 5месеца една обява, то е доста “уморено” и визуално и технически! Изглеждащите по-добре предложения, поне на снимка са с големия двигател и проблемните автомати! Междудругото, толкова ли са големи драмите с тези кутии? 

Редактирано от emod
Не цитирай предходния пост, на който отговаряш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Обикновено са затлачени от несменяно масло и най-много да е износен някой от пакетите фрикциони.

Сваляне, отваряне, миене, смяна + чисто масло и е като нова за хилядарка.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, ceco_accord написа:

Не. Обикновено са затлачени от несменяно масло и най-много да е износен някой от пакетите фрикциони.

Сваляне, отваряне, миене, смяна + чисто масло и е като нова за хилядарка.

Ще се радвам да е така, защото избора с автомата е маааалко по- голям! По мой спомен обаче, когато съм засичал теми, постове за тази кутия в комбинация с този двигател (шестака) , съм оставал с впечатлението, че единственото нещо, което може да се направи в търсене на траен резултат е …да замениш кутията с ръчна! Може и да бъркам, но аз за това като търсих моето купе (което продадох преди години и сега дълбоко съжалявам) пак търсих само ръчка. Ако е така както ти казваш ще е страхотно , кой не иска повече коне и автомат?  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да кажат и други.

Моите впечатления са от колата на 1 френд.

Купето бе от немско, лашкаше на 3-та и бавеше 4-та. Вече 2 години след ремонта си е ОК.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.08.2021 г. at 19:46, ceco_accord написа:

Ами, да кажат и други.

Моите впечатления са от колата на 1 френд.

Купето бе от немско, лашкаше на 3-та и бавеше 4-та. Вече 2 години след ремонта си е ОК.

Добре ще е наистина да се включат и други колеги и то по възможност впечатления от първа ръка! Със сигурност, с понатрупването на още годинки и история , опита и въобще картинката с тоя автомат ще е по-обективна и пълна! Когато аз търсех първото си купе, тройка двигателите въобще не ги  поглеждах като вариант, толкова бях наплашен.

Да разкажат толкова ли е голям филма с тая кутия или е нещо рутинно и не толкова дебело като ремонт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ,някой случайно да е гледал тази кола? На снимки изглежда много добре, но и цената за такава “стара дама” си е солена! Какво мислите? Колеги от Враца или други колеги ако са ходили да я гледат , имат ли впечатления? 
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11591017867184059&slink=l0wjnx

Редактирано от Steve Vai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...