Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

2-те 2.4 са с пръскалки за фаровете на бронята - заводски са с ксенон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коелга благодаря за бързите отговори!

 

Ето още една красавица, някой ако е посещавал или има наблюдения от обявата или търговеца, нека сподели :)

 

https://www.cars.bg/offer/5fe8726f9330af22b86dde44

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти кола ли си търсиш, или "плакнеш окото"?

Ако е първото - не става само с "онлайн обучение".

 

Нищо лично и не се заяждам.

Лошо няма да се споделят и коментират обяви, но по снимки оценката е все едно да дегустираш храна само по менюто.

Хората имат различни критерии. Един ще види нещо и ще избяга, а за друг то ще е пренебрежимо.

Ходил съм на огледи и го казвам от опит. За мен колата примерно е ок (ЕГН спрямо състояние), но за мнозина тя е новата им кола и гледат на нея с друго око. Като пообиколиш и разгледаш на живо и тестваш налични екземпляри, ще си изградиш по-меродавно мнение за модела, това което се износва в него и другото, което е константно добре и вече ще ти е по-лесно да избереш.

За да намериш "твоята си кола", трябва да си готов да и простиш разни неща и това не е въпрос на пари.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, събирам мнение за конкретни обяви понеже ще ги посещавам тази седмица(ако спре да вали) и понеже съм на другия край на България търся мнения предварително и дали слуайно някой ги е посещавал/имал е опит с търговеца и т.н.т, за да мога да отсея потенциални и така. За това всяко мнение за конркетни обяви би ми било от полза 🙏😉

Редактирано от ddushev
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно някой е отишъл лично да гледа тая красавица, шото обявата я няма вече . Та, това със събирането на матрял и на мен не ми звучи сериозно. Правилно ти е отговорил колегата, че "Хората имат различни критерии. Един ще види нещо и ще избяга, а за друг то ще е пренебрежимо." Последно сте писал (12януари) ,че ще гледате коли другата седмица. Днес сме 1.02, но все още не сте сте похвалил или оплакал. Толкова ли няма нещо свястно на пазара? Не се заяждам, просто ми е интересно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички! Има ли от Пловдив някой да погледне тази Хонда, че ми е доста далеч! Благодаря предварително ако е читава ще се договарям! https://www.cars.bg/offer/5fb4387a245ee11f7d58a1c2  :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

Преди 2 седмици я гледах тази преди да си намеря кола. Нищо общо със снимките. Вътре мръсна, в корите по вратите фъстъци, семки. Волана захебен, без екстри е колата. Има някакъв блутут слаган допълнително тип Parrot и на огледалото камера с навигация, като камерата е от Алиекспрес за 2лв, хваната с някакви ръждясали рапидки отзад.

Колата бил минала била ТЮФ, нищо че дясното огледало е спукано отпред, както видях. Нямали транзитни номера, не може да се тества.

Като я купил в Германия, след един месец минала ТЮФ и я вкарал, някакви такива джамбазки изцепки слушах. 😃 Една камара документи на немски, които уж били сервизна история, но нищо не се разбира. В нета цената беше 16000 лв тогава, на обявата на колата пишеше 16500.

Питам каква е цената - вика ми колко даваш? На 15 500 ми я даваше тогава, но не ми хареса изобщо. Изобщо не изглеждаше като кола 2011-а състоянието и. Няма общо със снимките.

В общи линии всички Акорд 8 съм прегледал в Пловдив и Асеновград последния месец, така че мога да ти дам обратна инфо за всяка.

Пиши само, че на лично, че не знам кога ще прегледам пак тази тема.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.12.2020 г. at 23:00, megamind написа:

За незапознатите мога да добавя, че и за Нидерландия, Белгия, Италия (вероятно и Дания) може да се правят проверки на същия принцип по официалнни данни (за Нидерлания наскоро правих срещу 2.90 евро). За Италия проверката на пробег при последния технически преглед даже е безплатна и всеки може да я направи веднага -  https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione

 

Опитах се да проверя няколко случайно избрани италиански номера от мобиле де и нещо не се получава. Изписва нещо в червено, но като не знам италиански.. 

 

Ето тези пробвах, да видя дали са дали вярна информация за пробега:

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=234620781&categories=EstateCar&categories=Limousine&categories=OffRoad&cn=IT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&maxFirstRegistrationDate=2015-12-31&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&searchId=ed516fc8-81f5-5bcc-a055-93ca099d725a

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=313838949&categories=EstateCar&categories=Limousine&categories=OffRoad&cn=IT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&maxFirstRegistrationDate=2015-12-31&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&pageNumber=19&scopeId=C&sfmr=false&searchId=f7e4383f-5fd9-a133-3e70-efcb008b3161

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата не може да се провери, на втората излиза това 4c28a80b9b535c16d4cd74c3173fa0b5.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
22 hours ago, Jenti said:

Здрасти колега,

Преди 2 седмици я гледах тази преди да си намеря кола. Нищо общо със снимките. Вътре мръсна, в корите по вратите фъстъци, семки. Волана захебен, без екстри е колата. Има някакъв блутут слаган допълнително тип Parrot и на огледалото камера с навигация, като камерата е от Алиекспрес за 2лв, хваната с някакви ръждясали рапидки отзад.

Колата бил минала била ТЮФ, нищо че дясното огледало е спукано отпред, както видях. Нямали транзитни номера, не може да се тества.

Като я купил в Германия, след един месец минала ТЮФ и я вкарал, някакви такива джамбазки изцепки слушах. 😃 Една камара документи на немски, които уж били сервизна история, но нищо не се разбира. В нета цената беше 16000 лв тогава, на обявата на колата пишеше 16500.

Питам каква е цената - вика ми колко даваш? На 15 500 ми я даваше тогава, но не ми хареса изобщо. Изобщо не изглеждаше като кола 2011-а състоянието и. Няма общо със снимките.

В общи линии всички Акорд 8 съм прегледал в Пловдив и Асеновград последния месец, така че мога да ти дам обратна инфо за всяка.

Пиши само, че на лично, че не знам кога ще прегледам пак тази тема.

Мерси за отговора! Писал съм ти на лично! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! След като преминах през живота си през 2 японски марки, Mitsubishi Galant 1996г. дизел който си поизгни и вече нямаше на какво да се държат пластмасите му, но возията му завинаги ще остане в сърцето ми и Алмерка n16 2000г. бензин която за 20 годишен мотор не близва и милиметър масло и като италианка има само 2 точки ръжда, се прехвърлям към Honda  и затова се регистрирах във форума ;) . По препоръка на доверен автосервиз търсенето ми е за Accord 7 фейслифт, без газово ( минавам 10 000 км. годишно и не си заслужава нито занимавката, нито последствията), 2.0 бензин ( ще се регистрира с инвалидно право) и ръчна скоростна кутия. Излезе преди 2 дни обява в CARS.BG:
https://www.cars.bg/offer/60337b1fda746c69c9279664

За съжаление на продавача има интернет в който остават следи за всяка една дейност ;)  и издирих пълна информация на колко реални километра е колата, на колко е направено последното обслужване, че е сменяна веригата и за колко е била обявена в Словения, но въпроса ми е имате ли информация за читав автосервиз в Севлиево? Няма как да помъкна монтьора си от Варна и да загуби време след като си има достатъчно работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не е лошо да има отделна тема от сорта на Как да си търсим Хонда, какво да проверим при оглед и как да го проведем.

Първата част е една от няй често пусканият въпрос, среща се и втората, а третата почти всеки я неглежира.

Та ще е добре за новите мераклии, някой като колегата над мен да систематизира нещата в 3-те раздела - на ползу роду.

Хондите страдат от почти едни и същи проблеми и отвъд краткият им списък има и специфика за различните модели, но и тя не е много.

А основните неща - според разума са:

Избор на подходящ като специфика (и тип) модел, със съпътстващо предварително проучване. Добре е човек да е наясно какво му трябва.

След това може да се тръгне по огледи на конкретни екземпляри, но човек ще си е подготвил домашното и ще задава конкретни въпроси. Това е малко дразнещо за търговците, понеже ако не са Хонда профилирани, се оказва че клиента знае повече от тях за модела, но те го виждат веднъж / дваж, а тоъ ще я кара с години.

За самия оглед си има основни пера, както и необходимост от малко хладнокръвие, което е полезно и при коментирането на колата и цената. Ако огледът започва отзад - напред, тоест от коментарите на километража и пазарлък за цената, клиентът веднага попада в общия профил на некомпетентния купувач иии - си носи последствията.

Новите коли ги знаем къде растат (а и те не са застраховани от дефекти), така че е въпрос на компромис - какво си струва от неуредиците да се приеме, от разумна или емоционална гледна точка на бъдещия собственик.

Мога само да кажа че колкото повече човек разбира от коли, толкова по-кратък е огледа и пазарлъка. Изграденият личен опит не се чете и научава.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги! В неделя 7.03 тествах тази Хонда k https://www.cars.bg/offer/602fdb3739cd8d07c3584c04  перфектна е във всяко едно отношение, имах желание да я взема, но с продавача говориме на различни езици... :rolleyes::angry:

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил какво значи - "с продавача говориме на различни езици... "??? Добре ще е ако друг е заинтересован да знае какво да очаква. За това те питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е писал какво значи, но в друга тема. Продавачът иска парите в брой, а не по банка, защото... сам знаеш защо.

  • Харесвам 1
  • Хаха 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това ли е големият проблема??? Ок, всеки знае него си. 🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ,че като са по банка и в последствие, ако стане нещо ще може да предяви рекламация по законен ред. Друго логино обяснение нямам...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разплащанията в брой над 10хил.лв. са забранени със закон. За това продавача иска една част по банка и съответно фактура за тази част и другото в кеш. 

Редактирано от goga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш , че от 2016 насам всички автоджамбази спазват закона относно плащането на автомобили над 10к.. шегата на страна , явно конкретния продавач е много стриктен. То по принцип реалната продажна цена, и покупно, продажната цена по документи са три различни величини.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сериозно ли си мислите, че платежното по банка ви дава гаранция за автомобил втора употреба?  Между другото, темата беше за обсъждане на коли от обяви, а не начин на плащане и гаранция. Мен ми стана интересно и за това попитах Nicholson, какъв е бил проблема с продавача? Реших, че не му е свалил нищо или е поискал повече! Такава информация би била полезна според мен. Иначе, всеки решава каква цена да определи и как да получи парите. Също така купувача решава дали цената е добра за него и дали да я плати по два или три различни начина. Хубавото е, че всички по веригата имат право на избор! Та дори и да отидете да си закупите така желаният автомобил от чужбина. 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плащането по банков път не дава никакви гаранции за нищо, а просто изкарва парите на бял свят и ги прави декларируеми. 

Търговците на автомобили трябва да плащат 10% данък общ доход и за това не искат преводи по банков път. 

 

  • Харесвам 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Принципно темата е за друго!

Какъв е смисъла да хортуваме за "тънкостите по вноса" и законите като "врата у поле", след като и за 2-те страни това е по-изгодно, а даже и за третата, чието олицетворение е държавнио служител "чакащ с отворени длани" зад гишето?

Читава кола се намира по-трудно, отколкото варианти за плащането и.

И хич пари да немаш - има си на определени места - само е въпрос на преценка колко струват.

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя акорд 8 не беше ли 16 като ми писа да ходя да го гледам зимата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за мнение коя от показаните коли си заслужаван внимание.

https://www.cars.bg/carslist.php?subm=1&add_search=1&typeoffer=1&brandId=31&models[]=495&fuelId[]=1&gearId=1&priceFrom=4000&priceTo=9000&conditions[]=1&yearFrom=2003&powerFrom=150&doorId=2&e[]=35&steering_wheel=1

Насочил съм се към закупване на нов/ стар/ автомобил.

В момента имам Мазда 626 , но искам пак японско ,а и Хонда засега доста ми харесва.

Бюджета ми е до около 8-9000 лв. Бензин, ръчни скорости, след  2005 год.

Моля за съвет от Вас като по запознати.

 

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да е фейслифт (предполагам, че са над твоята цена), ама от показаните няма такава... Те са 2006-2008, но белега е, че хоризонталната лъскава лайсна отпред е на маската, не на капака. 

Друг да каже основните разлики преди/след фейслифта...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За читав бензинов модел е добре бюджетът да се вдигне до към 10000лв. По-добре гледай от чужбина, да не е от България и да е 2.4 двигател. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам човека, но ако сега си търсех кола, бих се замислил над тази обява. Има я и в посочения списък от cars-a. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, stosto написа:

... да не е от България и да е 2.4 двигател. 

Не, че се заяждам, но такъв тип коментар говори много за българския манталитет. Все едно се подразбира, че ако някой си вземе 2.4 от тук и вероятността да го е тормозил и какво ли не друго си е баш тъй. Тъжно, но до някъде съм съгласен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е до тормоза, а до поддръжката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега излиза, че аз не си поддържам колата... Ами смея да твърдя, че тук средно статистическия човек, си поддържа колата по-добре от същия такъв Италианец. Изключвам барутниците за по 500-1000лв, които се купуват за да доизкарат колкото може и отиват за скрап. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обобщения от типа "нов внос спрямо карана тук" са неуместни.

За кола от БГ питайте настоящите собственици на бившите ми Акорди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да започвам някаква война относно как си гледаме колите :) Просто споделих лични впечатления какво съм виждал от една част от собтствениците на конкретния мотор. Иначе да, има много глезени коли с добри собственици дори при нас.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тук във форума лоши стопани няма,иначе няма да са тук!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, smirky написа:

Не, че се заяждам, но такъв тип коментар говори много за българския манталитет. Все едно се подразбира, че ако някой си вземе 2.4 от тук и вероятността да го е тормозил и какво ли не друго си е баш тъй. Тъжно, но до някъде съм съгласен.

Аз лично от тук кола втора ръка не бих си взел, особено от автокъща поради ред причини. Естествено, че много от нас си поддържаме колите в добро състояние, не съм искал да обидя никого, но най-малкото караме по пътища, осеяни с дупки и слагаме по- калпави горива. Моят манталитет е по-добре да дам някой лев отгоре и да си купя кола от Австрия, Германия или някоя друга страна, със сервизна история и поддържана за да бъда по-спокоен. И двете ни коли в семейството са закупени от Австрия, Акордът вече го карам седма година, имаме и един Х-Трейл който го караме 9-та година и сериозни проблеми не сме имали. И двете коли са дизел и тези проблеми които ги пишат колегите по форумите с дюзи,турбини и т.н. да чукна на дърво не сме имали. Естествено закупената кола от чужбина не е гаранция за качество, но шансовете да попаднете на хубава са по-големи

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 3/22/2021 at 7:09 PM, milbor2 said:

Моля за мнение коя от показаните коли си заслужаван внимание.

https://www.cars.bg/carslist.php?subm=1&add_search=1&typeoffer=1&brandId=31&models[]=495&fuelId[]=1&gearId=1&priceFrom=4000&priceTo=9000&conditions[]=1&yearFrom=2003&powerFrom=150&doorId=2&e[]=35&steering_wheel=1

Насочил съм се към закупване на нов/ стар/ автомобил.

В момента имам Мазда 626 , но искам пак японско ,а и Хонда засега доста ми харесва.

Бюджета ми е до около 8-9000 лв. Бензин, ръчни скорости, след  2005 год.

Моля за съвет от Вас като по запознати.

 

Благодаря

Набелязваш от обявите и отиваш да пробваш на място, както направих аз, да добре е както казват колегите да вдигнеш бюджета... Аз също имам Мазда 626 та това, във форума има по-опитни от мен които могат са ти дадат съвети! Успех    

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.03.2021 г. at 15:24, smirky написа:

Не, че се заяждам, но такъв тип коментар говори много за българския манталитет. Все едно се подразбира, че ако някой си вземе 2.4 от тук и вероятността да го е тормозил и какво ли не друго си е баш тъй. Тъжно, но до някъде съм съгласен.

Бих казал че конкретно Хонда и японките като цяло се карат от по интелигентни и зрели хора.От там шанса да намериш хубава и поддържана кола и адекватен собственик , който няма да те излъже в  Бг нараства, виж при някои други марки  е обратното 😃 Особенно като става въпрос за по луксозните коли като Акорд , Ледженд, Лексуси- има супер читави коли на фенове.Разбира се има изключения винаги. Но виж за бмв или мерк и аз не бих рискувал от Бг , освен ако не е на приятел и знам за какво става дума.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги! Въпросната Хонда за която писах е от доста време при мен, все пак се разбрахме с продавача! Теста от Пловдив до Варна го изкара БЕЗ ЗАБЕЛЕЖКИ! Автомобила е идеален, доволен съм много и си пожелавам много безаварийни!  :)

Редактирано от Nicholson
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...