Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Благодаря! chavdu сигурен ли си за първата? Обявата ми се струва, че излезе преди месец - месец и нещо. Може да е имало друга обява преди това, но си спомням, че имаше нова дата. И скоро почна да и вдига цената от 5800 на 6000, после на 6200. Обясни, че го питали много хора "Какво и е на колата, та е толкова евтина"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щората за багажника си има място под отварящата му се кора - да се провери там и на 2-те.

Втората наистина е с префейсови фарове???

Първата /по снимките и разликата в нюанса на цвета/ е с пребоядисвани задни броня, 5-а врата и калници. За тях не е учудващо - гният им веждите.

Повечето джамбази пишат дата на първа регистрация, а не дата на производство. Моят фейс /по ЕГН/ бе по-стар от първата. 😄

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Бай Генади написа:

Благодаря! chavdu сигурен ли си за първата? Обявата ми се струва, че излезе преди месец - месец и нещо. Може да е имало друга обява преди това, но си спомням, че имаше нова дата. И скоро почна да и вдига цената от 5800 на 6000, после на 6200. Обясни, че го питали много хора "Какво и е на колата, та е толкова евтина"

Да, сигурен съм. 

От миналата година следя акордите след 2006та, тази все ми вади очите, защото е първа винаги по цена в мобиле сред левите волани. 

В тази автокъща имаше още 2 акорда, които бяха префейс, но 2006та година, (какво да направи човекът, съдба, все късно регистрирани му се падат) тях явно ги е продал. Колегите, които следят обявите го помнят единия 100% защото беше сребърен със сини джанти. 

Страшно уморен префейс седан екзекютив с газ от чужбина.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съдете по това дали обявата стои от много или малко време.

Личната ми кола стоя на обява 3 години за това време двама души дойдоха на оглед. Първия търсеше цена под тази на нов внос. Втория не обели и дума за цената- той я и купи.

 

Поздрави

Редактирано от Mad`Head
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от доста време се оглеждам за акорд 7 2.0 MT и видях в мобиле обява, която ми направи добро впечатление:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11601814874194582&slink=hjunc1

Какво е вашето мнение? Заслужава ли си пътя от Варна да ходя да я видя? 

Поздрави!

Редактирано от SvetlinMarkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SvetlinMarkov

Мисля, че края на 2006-та вече са с белите мигачи във фаровете и синия километраж, а може и по-късно да е регистрирана. Обърни също внимание на всичките захабени копчета, скоростния лост и емблемата на волана. Ако съм в грешка за нещо нека колегите ме поправят. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете са си фейсовите - мигачите са бели, но крушките в тях са оранжеви.

Пластмасите около копчетата на волана могат да се свалят и боядисат. Н емблеми за волана има в ОЛХ-а, а самият той, както и кожата на скоростния лост могат да се възстановят доста прилично само с боя - без претапициране.

За мен колата си струва (при ограничен бюджет), особено ако газовата си е наред и другото по нея е поддържано прилично.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Alex__ написа:

@SvetlinMarkov

Мисля, че края на 2006-та вече са с белите мигачи във фаровете и синия километраж, а може и по-късно да е регистрирана. Обърни също внимание на всичките захабени копчета, скоростния лост и емблемата на волана. Ако съм в грешка за нещо нека колегите ме поправят. 

 

Преди 1 час, ceco_accord написа:

Фаровете са си фейсовите - мигачите са бели, но крушките в тях са оранжеви.

Пластмасите около копчетата на волана могат да се свалят и боядисат. Н емблеми за волана има в ОЛХ-а, а самият той, както и кожата на скоростния лост могат да се възстановят доста прилично само с боя - без претапициране.

За мен колата си струва (при ограничен бюджет), особено ако газовата си е наред и другото по нея е поддържано прилично.


Благодаря и на двама ви за полезните коментари. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Какво мислите за тези 2 обяви?

1 - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11603390095460175&slink=hltfpx

2 - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11590754142077551&slink=hltfpx

Това ми е максималния бюджет, и това са единствените обяви които намирам в момента за 8 ген, които на пръв поглед изглеждат ОК.

Също, къде бих могъл да закарам въпросните коли да бъдат прегледани и диагностицирани качествено в Пловдив(колко ще струва това?)

И последно ако може някой да ми препоръча качествен сервиз за тях в Бургас където да мога да обслужа автомобила при евентуална покупка?

Благодаря предварително.

Поздрави, 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема в предпоследното мнение е споменат колега @pepur  https://forums.hondabg.com/profile/29954-pepur/

внася коли по поръчка и е от Пловдив може би ще ти помогне.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай и от двете.....

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
13 hours ago, CARPERA said:

В тази тема в предпоследното мнение е споменат колега @pepur  https://forums.hondabg.com/profile/29954-pepur/

внася коли по поръчка и е от Пловдив може би ще ти помогне.

 

Благодаря, писах му и чакам отговор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 hours ago, storish05 said:

Бягай и от двете.....

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
 

Защо така? Би ли дал посочил причини за това🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте! предстои покупка на акорд бензин , и има няколко обяви които ме привличат. като бюджета ми е до 8500-8800  .това са обявите,на линковете ,като фейслефтовата от 2006 най ме привлича, но все ми се струва, че това е обява, кoято е с по-нови снимки .но не съм 100 % сигурен. ще съм благодарен, ако някой е виждал на живо колитер и има информация да я сподели .ще съм благодарен !                                                                        https://www.cars.bg/view.php?id=5da4202029cd0f5e097d8c5d                                                                                                                                                                             https://www.cars.bg/view.php?id=5f91a161d277964bfe7acf52                                                                                                                                                                       https://www.cars.bg/view.php?id=5f9f310b2492c366d81a0f82                                                                                                                                                                                             https://www.cars.bg/offer/5fa6b80e27b3620ad7070912         

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Един познат вчера я гледа, но продавачът още първият ден от 16 990 вдигна на 17 800... https://www.cars.bg/offer/5fa93075ec3a4c33b0014302 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ццц...,какво продават тия хора.....,извънземен кораб.

И такъв да е,пак е ДЕСЕТ годишен куфар,с много неизвестни.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявата вече е свалена... много бързо някой я хареса и я взе! Цитирам какво ми отговориха за промяната от 16 990 на 17 800

"цената от 16990лв. не включваше заплащането на мито и ДДС, което се дължи при вноса.

Новата цена калкулира всичко това" 

Редактирано от Nicholson

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 Гледах няколко коли във Варна, откъдето съм, но по една или друга причина засега няма да бързам да взимам някоя от тях. Предстои ми обаче ходене в северозападна България скоро по друг повод и мисля да използвам по пътя да видя още няколко. Нямам опит с Хондите, а и като цяло скоро не съм купувал автомобил.

Решил съм да се прехвърля от VAG точно към Акорд 7ма генерация (бензин 2.2 или 2.4, седан). Алтернативите бяха Пасат или А4, но се отказах от тях. Ето и какво на прима виста ми допадна, ако може да споделите за възможни скрити ли не толкова скрити опасности:

1) София - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11589833586968290

2) Козлодуй- https://www.cars.bg/offer/5f15cf99cc7d5447de7b1142

3) Враца- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11579480058397450 

 

и

 

4) Монтана- https://www.cars.bg/offer/5e3d7ca5242f172180153be2

 

По принцип съм твърдо решен без автокъщи понеже знам как стоят нещата с тях и какви гробове внасят от чужбина и какво ги правят тук. В случая с тази врачанската, се оказа, че приятел познава собственика и може да разпита. Километрите е ясно, че не са реални, но пък моя човек каза, че продавача по прицнип с мотори се занимавал, та тази е можеби някоя лична кола или нещо друго. Та ще разпита и ще ми върне инфо.

Ето иначе все пак и във Варна какво гледах за справка- тук, тук и тук. 3тата най-много ми хареса, но момчето каза, че са му взели служебната и засега я е спрял от продажба. Първата не беше зле, но не искам да бързам с нея, а и е врабче. Третата нереално високи $$$ ми се струва, а и момчето не ни даде да я изпробваме на магистралата. Все пак според мен няма как да дадеш 10к за кола и да не я настъпиш макар и за малко да видиш как са всички предавки и т.н.

Благодаря предварително


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
27 minutes ago, Hidden_Force said:

Решил съм да се прехвърля от VAG точно към Акорд 7ма генерация (бензин 2.2 или 2.4, седан).

 

Здравей, колега,

 

Преполагам е печатна грешка, но, за да няма объркване, искам да уточня, че 2.2 е дизел, а 2.0 и 2.4 са бензиновите двигатели.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Hidden_Force написа:

За козлодуйската имам кого да помоля - да и хвърли 1 око и тя ми е фаворит.

Другите 2 са с малкия мотор и даже нямат круиз, а такава кола е грехота без него.

Монтанската има бюрократични проблеми - и не е ясно кога ще се решат.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
15 hours ago, Pavel_Pavlov said:

 

Здравей, колега,

 

Преполагам е печатна грешка, но, за да няма объркване, искам да уточня, че 2.2 е дизел, а 2.0 и 2.4 са бензиновите двигатели.


Здрасти, колега,

 Да, абсолютно е печатна грешка- 2.0 и 2.4 имах предвид, благодаря за поправката.

 

14 hours ago, ceco_accord said:

За козлодуйската имам кого да помоля - да и хвърли 1 око и тя ми е фаворит.

Другите 2 са с малкия мотор и даже нямат круиз, а такава кола е грехота без него.

Монтанската има бюрократични проблеми - и не е ясно кога ще се решат.


Благодаря за мнението колега. Ще изчакам значи да видя все пак и с врачанската до няколко дни ще ми върнат инфо. Днес се чух пак иначе с моя човек и каза, че наистина била семейна кола. Жената на продавача я карала. Нямала нещо по нея сериозно и ставала за "наш човек", но ще иде и на място да я види.

Иначе аз като цяло повече към малкия мотор клоня, и съм склонен да направя компромис за круиз-а. От друга страна, така или иначе най-вероятно ще сложа и газово, така че дали 2.0 или 2.4 няма да е толкова по-голям разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че този си заслужава много колега @Hidden_Force продавача е от форума,продава коли  с сервизна история

 

Ето ти обявата за повече снимки но като се свържеш с колегата ще получиш всичката информация,едвали другите ще ти я дадат.

https://autoplacepm.mobile.bg/

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#Hidden_force

Off topic

Ако не пътуваш редовно по европейските магистрали, не ти е толкова важен круиз контрола... Аз, като много пътуващ по тях, го използвам все по-рядко. А, в България въобще ...😉

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, ceco_accord написа:

 даже нямат круиз, а такава кола е грехота без него.

Цецо, зависи да ти кажа. Аз моя почти не го ползвам. Въпрос на вкус. Аз обичам да карам и като правя това наистина го правя. Мисля, че ме разбра:)

Един запазен екземпляр и без круиз пак ще си заслужава. Нали? Успех в намирането.

  • Харесвам 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си и има много фактори, но ме дразни несиметричността на волана. 
Деда ми се с круиз е карал, ама сега като го имам - даже е АСС - си го ползвам аутобанно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф от темата но не се  можа да не  покажа тази Лгенда.

Honda Legend 3.5 V6 SH-AWD-

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11605336955877451&slink=i11myx

Свети направо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавка е, като моята - когато я измия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
15 hours ago, CARPERA said:

Мисля че този си заслужава много колега @Hidden_Force продавача е от форума,продава коли  с сервизна история

 

Ето ти обявата за повече снимки но като се свържеш с колегата ще получиш всичката информация,едвали другите ще ти я дадат.

https://autoplacepm.mobile.bg/


Благодаря колега, добре изглежда наистина, но малко над бюджета ми е обаче. Пропуснах да спомена по-горе, че търся в рамките на 8-10к, 10.5 макс, като съм си заделил и 20-30% за последващите разходи и обслужване. 

 

15 hours ago, mitaka0007 said:

#Hidden_force

Off topic

Ако не пътуваш редовно по европейските магистрали, не ти е толкова важен круиз контрола... Аз, като много пътуващ по тях, го използвам все по-рядко. А, в България въобще ...😉


Даже въобще не пътувам аз :) А и като цяло не въртя много км. 10-15к на година, които са близо до 50:50 градско/извънградско или 60:40 в полза на извънградското, но пак не е голяма разликата. От тази гледна точка повече към 2.0 се ориентирам. Макар че имам поне 1-2 ходения през годината към северозападния край (1200км отиване и връщане), пък там сега покрай Дунав мост 2.. доста тирове има и си трябва мощност все пак нали.

Но пък от тези 2.0 дето пробвах макар и за малко на магистралата край Варна добре ми се сториха. Едната при това беше с газово. Но наистина нямам голяма база за сравнение. Като цяло съм спокоен шофьор, не съм някой съзтезател и т.н.  въпреки, че на магистралата обичам малко да понастъпвам..




 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опита ми в закупуването на автомобили първоначалната инвестиция ако е по голяма и се попадне на хубав екземпляр,впоследствие  последващата е нищожна или никаква.

Quote

Отличен автомобил с налична документация два ключа от първи собственик.
Никакви забележки по техническо състояние и функционалност на системите.
Изцяло нова спирачна система (дискове и накладки на двете оси), нов акумулатор, моторно масло в давност по време и километри. Напълно обслужен автомобил без последващи разходи освен регистрация.
Гуми с Дот 2018та година.
Изключително запазен интериор.

 Това впредивад продавача е вярно,не знам какво имаш да правиш като я купиш освен да я регистрираш едни зимни гуми и караш.

И колата е Honda Accord 2.4 Executive/Auto Дистроник,незнам има ли по високо ниво на оборудване.

Не подценявай това и говори с продавача.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На врачанската е претапициран волана и топката на лоста,най-свежа на снимки ми изглежда Козлудуйската.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази последната от Монтана, уж бензинка пък с дизелови халогени. Може би е сменяна броня, но може да не е имала и да са и сложили каквито са намерили.

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
21 hours ago, niko75 said:

На врачанската е претапициран волана и топката на лоста,най-свежа на снимки ми изглежда Козлудуйската.


Което означава, че бая е амортизирана нали, щом да се стигне дотам да трябва да се сменя.. видяла е зор май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Hidden_ForceТаблото е от еxecutive,седалките са от sport,джантите от пре фсйслифт,според решетката отпред е фйслифт.Може и да е читава знае ли човек.

 

Редактирано от niko75

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя не се ли представяше като "кембо от хонда форума" (каквото и да означава това), който вкарва само добри, екземпляри от испания ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, megamind написа:

Писах в друга тема, но да предупредя и тук: 

 

Screenshot_2020-12-08-02-39-16-796_com.android.chrome.jpg

IMG_20201208_021211.jpg

Колега @megamind не, че съмнявам в думите ти. Но никъде в така приложените скрийншотове не става ясно, че се отнасят за един и същ автомобил. Би било добре да поясниш как точно правиш справката (по VIN или по регистрационен номер или по някакъв друг начин). Та да е полезно за всички, нали за това е форума.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли колегата петни нечие име безпричинно, но наистина би бил полезен механизма за пороверка и за други занапред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация @megamind Сега вече всичко е ясно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За незапознатите мога да добавя, че и за Нидерландия, Белгия, Италия (вероятно и Дания) може да се правят проверки на същия принцип по официалнни данни (за Нидерлания наскоро правих срещу 2.90 евро). За Италия проверката на пробег при последния технически преглед даже е безплатна и всеки може да я направи веднага -  https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...