Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Има oще една подобна в София 

https://m.mobile.bg/details/11567579570151808

Малко нямам вяра на нашите автокъщи 

 

Редактирано от Baev79

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, misho написа:

 

Изглежда доста добре и утре ако ми остане малко време ще мина да я видя. Не съм наясно обаче какво аджеба се гледа и слуша при I-DTEC. Мога да съм полезен само за визуален преглед и тест на системи, които могат да бъдат проверени на място (без да е в движение)

За километрите не е чак толкова странно да са реални. Моят Accord също е 2015 год и го взех на 77000км. 

Цената ми се струва малко ниска за това оборудване. Единственото, което на мен лично не ми допада е черният цвят. Красив е, но през лятото много ще се напича. От друга страна задните стъкла са фабрично затъмнени и моят цвят е тъмно сив и не е чак толкова зле в горещите дни.

Съдейки по снимките, автокъщата е много близо до сервиз на Хонда, където може поне да я прегледат обстойно.

 

Да черното не ми е любим цвят и на мен,но бели и сини почти няма с такова оборудване. Ще съм ти благодарен ако хвърлиш един поглед.

И аз не съм специалист но прoсто така общо състояние.

Ако някой има друго предложение,за хубав Акорд фейслифт с автоматик,кожа 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако видях една - https://www.bultraco-sofia.bg/avtomobili_s_probeg/honda-accord-24-i-vtec-executive

Единствено не е фейслифтова, но пък предполагам км са истински (то остава и там да не са).

Малко скъпичко идва, но може би има опция за пазарлък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички! Спрял съм се на Accord 2.0  или 2.4 TYPE S    https://www.cars.bg/offer/c3276035     https://www.cars.bg/offer/c3282877    

Втората по ми харесва, цените са доста скъпи не знам колко ще свалят... моля споделете мнение ще съм много благодарен! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглеждат, а при начална разлика от 500лв, мисля че е ясно коя е за предпочитане (което съвпада и с твоето мнение).

Скъпи са, но това го определя готовият да плати цената. Приятел за същите пари си взе Мондео 2016-та на 120000км, 1,6 ръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мерси за отговора, първата беше в autoscout24.ch от около 3 месеца, но просто нямах възможност да я поръчам цената беше 8 500 шв. франка, преди месец изчезна и хоп ето я тук! Ако има от Пловдив във форума някой да огледа при възможност втората! 

Редактирано от Nicholson

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Ако е взета на тея пари (+ докарване и мито), то печалбата на авто къщата е разумна.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
15 hours ago, Nicholson said:

Привет на всички! Спрял съм се на Accord 2.0  или 2.4 TYPE S    https://www.cars.bg/offer/c3276035     https://www.cars.bg/offer/c3282877    

Втората по ми харесва, цените са доста скъпи не знам колко ще свалят... моля споделете мнение ще съм много благодарен! 

 

Аз взех моята от същата автокъща продаваща първата. Трудна работа е там пазарлъкът, но може да е оказало влияние, че от Бултрако не констатираха никакви същестевени забележки. Имай предвид, че на вноса от Швейцария не приемат банков превод, а само кеш! При теглене кеш от банка, банките слагат едни техни си такси. Така, че го включи в пазарлъка това, поне като си правят техните врътки, да не е за твоя сметка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дена се появиха две на страхотна цена

https://en.comparis.ch/carfinder/marktplatz/details/show/25487210

https://en.comparis.ch/carfinder/marktplatz/details/show/25476622

Сега е момента.

Най добре става ако има човек познат джамбазин да я качи на репатрак.Ще си спести много пари и главоболия и пред митницата ще се мине тънко.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявата за втората Хонда е преместена, първият линк вече не е валиден https://www.cars.bg/offer/c3290199 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Митко Йотов написа:

Най добре става ако има човек познат джамбазин да я качи на репатрак. Ще си спести много пари и главоболия и пред митницата ще се мине тънко.

Да, обикновено така ги возят и обявяват като щета проблем в автоматика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
18 hours ago, Митко Йотов said:

От няколко дена се появиха две на страхотна цена

https://en.comparis.ch/carfinder/marktplatz/details/show/25487210

https://en.comparis.ch/carfinder/marktplatz/details/show/25476622

Сега е момента.

Най добре става ако има човек познат джамбазин да я качи на репатрак.Ще си спести много пари и главоболия и пред митницата ще се мине тънко.

Да особено първата и ако намеря някой да ми я достави работата заспива, но пък аз съм фен на цвят тъмносин металик и TYPE S 😅😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама пише, че има много одраскано вътре и вън.. И следи от градушка по капака на двигателятеля... 🙄😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
42 minutes ago, mitaka0007 said:

Ама пише, че има много одраскано вътре и вън.. И следи от градушка по капака на двигателятеля... 🙄😁

Къде пише, че не можах да го намеря...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Nicholson написа:

Къде пише, че не можах да го намеря...

На немски, долу го пише бе човек...!!! 😳

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, одеве като отворих линка, показваше еднин светъл акод, а сега един тъмносин... 🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, mitaka0007 написа:

На немски, долу го пише бе човек...!!! 😳

Много разнообразни драскотини отвътре и отвън, леки Hageldellen на капака, изпъкналост в дясната странична поли (виж снимките) Положителни: Автомобилът е в много добро техническо състояние. (Двигател, скоростна кутия, съединител) са безупречни, нова батерия, нови гуми за добра година (DOT1019), ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Някой пазарувал ли е от автокъща  Avalon. Има 2 интересни комбита  около 22-23к (бензинки) с почти всички екстри (изключение правят само ел. седалките, но не са ми приоритет).  Паричките не са малко а и нямам физическата възможност да отскоча било то Швейцария или Германия и съответно да си я докарам сам. Та опцията си остава пазаруване от тук.

Редактирано от didipov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само мога да те посъветвам да погледнеш и сравниш обявите на къщата една с друга. Виж например, че при някои се набляга на сервизната книжка и реалните км, а на друга не се споменава нито в описанието, нито в снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

Само мога да те посъветвам да погледнеш и сравниш обявите на къщата една с друга. Виж например, че при някои се набляга на сервизната книжка и реалните км, а на друга не се споменава нито в описанието, нито в снимка.

Че това даже би трябвало е да добре. Проблемно е ако всички са със сервизна история и книжка, а не само тези които евентуално имат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наличието или отсъствието на сервизна книжка, както и показанието на километража са фактор, но не и по нашите ширини. Пресен пример харесах си един акорд в ... плевен, с всичките му "готини описания". Още като разглеждах сервизната книжка ми се наби на очи фрапантно различния подпис на всяка страничка, независимо от вид обслужване. Снимах печата/името на сервиза и реших да проверя има ли такъв. оказа се че има и в разговор с проемчик-а (човека беше много отзивчив) ми обясни че има много злоупотреби с името на фирмата, и ме помоли да му пратя вин-а за да провери дали при тях е сервизиран въпросният автомобил и кога за последно. Оказа се че в тяхната база липсва автомобил с такъв вин. Е до тук бях с въпросния търговец. Мисля че читав автомобил се предлага от коректен търговец/фирма. По тази причина и моля за мнение относно тази автокъща(понеже там има 2бр акорд-и). Не бих отказал и съвет за частно лице което предлага такъв вид услуга ... докарване на автомобил по поръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, имах предвид, че щом не е масова практика на автокъщата, има по-голяма вероятност колата със сервизна книжка да е истинска, а колата без – ясно. Надали за една кола ще фалшифицират, а за друга не. То нищо не е изключено, но да кажем по-малко вероятно е.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизната книжка не е панацея. След време си проличава дали за колата са полагани поне стандартните грижи или не. Повечето европейци естествено разчитат на обслужване от дилърите, а след изтичане на гаранцията и на по-удобен сервиз.

Моята си нямаше книжка, но не ме е изненадвала с нещо неприятно и извънредно, освен че малко след покупката смених някои от тампоните на мотора и кутията. Другото за 4 г. са консумативи. Времето винаги показва. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, ceco_accord написа:

Сервизната книжка не е панацея. След време си проличава дали за колата са полагани поне стандартните грижи или не. Повечето европейци естествено разчитат на обслужване от дилърите, а след изтичане на гаранцията и на по-удобен сервиз.

Моята си нямаше книжка, но не ме е изненадвала с нещо неприятно и извънредно, освен че малко след покупката смених някои от тампоните на мотора и кутията. Другото за 4 г. са консумативи. Времето винаги показва. :)

Офтопик :

Подкрепям. Моето Субару, като го купувах преди пет години беше също с изрядна документация--момчето го беше карал редовно в оторизиран сервиз, и маса Евро оставило.... Аз като започнах да го карам, и да се сменят режийно някои части, се оказаха по документи сменяни.. Става въпрос за Германия! Всичко е въпрос на късмет... 

Редактирано от mitaka0007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали тук е точно мястото за тази тема, ако не, моля да ме поправите! интересува ме мнението за някои коли, които се продават, някой дали ги е оглеждал? да сподели дали си заслужават, а ако не да ме насочи към такива до тази цена!  благодаря предварително!                                                                             https://www.cars.bg/offer/5da4225229cd0f5e097ed0c7                                                                                                                   https://www.cars.bg/offer/5da419d689db6c29a93fb8b5

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11571390143386212&slink=d1sfeh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На какво попаднах днес, намира се на Черни връх, срещу билата при парадайз център.

20191108_113508.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! интересува ме мнението ви за този автомобил, понеже ми правят впечатление някой неща? първо-знам,че 2.0 бензин,няма с кожен салон,второ -не ми се връзва,че виждам под радиото,капачето,за навигация,а такава няма, обикновено има цял голям капак.това не ми се връзва...какво ви е мнението за всичко това,а и за колата?    https://m.cars.bg/offer/5dcb18a792cd0a13944268c3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тема за въпроси за обяви за акорд 7. Занапред разглеждай преди да постваш.

 

Да, зад капака, където по принцип би стоял двд ром-а, ще е дупка най-вероятно. Което за мен си е доста грозно и нефункционално, но би могло да се измисли нещо или просто да се замени с панел от друга кола. Тези мисля, че не се търсят чак толкова и няма да е толкова трудно да се намери. Определено си е повод да искаш да свалят от цената, все пак от обявата човек не остава с реално впечатление.

 

2.0 има с кожа, просто не са често срещани. Салонът си е оригинален според мен. Кожата на волана не се е разпърдяла както на почти всички от тези години, което говори за вероятно реален пробег (но не е гаранция).

 

Малко са ми странни черните пластмаси на двигателя. При мен на 2.4 изглежда различно, та не знам дали там е сменяно нещо. Вероятно е просто да не съм гледал под капака на 2.0 и затова. Ако двигателят работи ок, не е повод за притеснение за мен.

 

Ауспухът ми се вижда черничък, сигурно ще доливаш масло.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормална си е конзолата, все пак е с премиум саунд, а при него има усилвател. Тия с целия капак са тия с обикновената музика. Това е 2.0 екзекютив, нищо странно няма на оборудването. Пластмасите при мотора на 2.0 са си такива.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда на доста добре оборудвана 2-ка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бръкни с пръст в ауспуха и разтъркай пръсти, ако е мазно, гори масло, вече колко е друга тема и само времето ще покаже, но те повечето хонди си горят масло, така че това не трябва да те отказва, но може да ти даде основание за пазарлък. 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега имах 2.2дизел, никакъв проблем с горене на масло не съм имал.сега се загледах и в други обяви за бензинови,и наистина повечето са чисти ауспусите.тва не знам,малко ме притеснява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондите при спазване на препоръките на производителя въобще не горят масло, но цяла Европа ги кара с 5W 30, дори и официалните сервизи! И 10W40 съм виждал, така че нека колегата не остава с грешни впечатления за марката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш с 5в40, иначе тя и моята не гори масло, но мен са ме оставили с впечатлението, че е нормално като наближи 200. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, pendoc said:

Хондите при спазване на препоръките на производителя въобще не горят масло, но цяла Европа ги кара с 5W 30, дори и официалните сервизи! И 10W40 съм виждал, така че нека колегата не остава с грешни впечатления за марката.

Двигател на който спокойно може да го караш с 0w30 да го изтезаваш с 10w40 за мен това не е нормално, визирам от линка модела. Или другия момент изобщо не те интересува колата и вярваш на разни продавачи и сервизчета за смяна ,в които експерта продаващ маслото не е седнал минимум да прочете две думи за маслата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък за пръв път виждам на префейс дясна ел.седалка. при мен само лявата е Ел.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл,според вас заслужава ли си,да се види колата,или не особено.доста път ми е до там...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, кукличката изглежда е била обичана. Чак да те е яд че е с малкия мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...