Jump to content
v_best

Accord 7 / 2.0 / 2006 / I-VTEC - верига или ремък?

Recommended Posts

Здравейте бъдещи колеги,

Обмислям скорошна покупка на Accord 7 генерация, 2.0 I-Vtec англичанка, въпросът ми е дали колата е с верига или ремък, понеже когато говорих с човека ми каза, че е с ремък, а аз знам че двигателите им са с верига. Надявам се да получа бърз отговор, понеже мисля да края на седмицата да я взема. Съжалявам ако вече има такава тема.

Поздрави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До края на седмицата може да прочетеш целия форум и да разбереш всичко за 7 генерация, която не е англичанка даже. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора бъркат малко генерациите. 7-ма 2.0 и 2.4 е с верига, но не е англичанка. Там се правеше 6-та, която е с ремък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Vespa, прав си просто нямам времето да го направя.

 

https://www.cars.bg/offer/c2957093, това е въпросната кола, по мойте познания това е 7 генерация. Какви са вашите мнения. Благодаря 

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук „англичанка“ по-често се използва като название за коли произведени в Англия, а не произведени за Англия – оттам неразбирането. Иначе да, това е 7ма генерация, фейслифт дори. И да, има верига за валовете и отделен ремък за помпите, климатика и пр.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, такава англичанка - мерси за уточнението. Добре изглежда, но дано не се срещаме като се "подаваш" да изпреварваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Pavel_Pavlov написа:

Тук „англичанка“ по-често се използва като название за коли произведени в Англия, а не произведени за Англия – оттам неразбирането.

Май не е коректно това разбиране, би трябвало да се разбира от къде е внесена...къде е произведена не е от решаващо значение.

Моята е същата, 2007, 95К мили (около 150х.км), а това 100х.км в обявата е мили, т.е. около 160х.км

Това е сайт където на всяка англ. кола може да се проверява историята с пробега и защо е връщана на всеки год. техн. преглед. Вкарва се само рег. номер...

Време е и в БГ да се направи подобно нещо, да прецакат авто джамбазите...

https://www.check-mot.service.gov.uk/

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, JapCar написа:

Време е и в БГ да се направи подобно нещо, да прецакат авто джамбазите... 

По-точно в Италия и Германия или като цяло в Европа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо, ние си имаме такъв сайт. Ей го е - https://rta.government.bg/images/Image/check-inspection/index.html

 

Остава само да може да се проверява само по рег. номер и реално тези от гтп-то да вземат да върнат някой за сефте и да опишат причините. 100-200 милиона и ще стане. Само после да не излезе, че караме най-здравите коли на земята с 99% успеваемост при минаване на ГТП. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...