Jump to content
pesho1

Музика Accord

Recommended Posts

Здравейте всички колеги. Въпросът ми е следният: как да демонтирам гадния оригинален касетофон на моят accord 6. Между другото от два дни съм собственик на тази хондичка. Слизм от suzuky baleno и разликата е потресаваща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

1.Взимаш една кръстата отвертка среден размер с дълго рамо.

2.Сваляш волана в най-долно положение и развиваш болтчетата, които се намират над арматурното табло.

3.Измъкваш намиращите се от ляво контроли за фарове и тн.

4 Измъкваш вече черната пластмаса към теб от горе почваш, дърпаш към теб и внимателно всичко е на щипки. Не се ползва плоска отвертка, за да не останат следи по меката част от таблото.

5. Ако си направил това без да си счупил нещо, ще видиш панела за радиото и климатроника/климатика, хванати с 4 болта.

Това е, ако имаш Bose, има еквалайзер под пасажерската седалка, до който ще трябва да пуснеш нов кабел за да ти работи баса на кората. Но това ще го обяснявам ако го имаш.

Успех, ако има нещо пиши пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после слагаш това:

 

20190120_111322.thumb.jpg.455652eb169136c36be1bb6312714b92.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до тук и не мога да издърпам към мен и сантиметър повече а трябва. Прклетията е вързана за шейната отстрани с по два болта а как зверски са тегнати, просто нямам думи. Нещо го държи отзад ама много здраво. Някякви идеи как да действам нататък?

0DDD795E-3BFE-4292-9E0F-1E0F3070097F.jpeg

BEFA9E1A-4E17-45C1-B410-EF484774B551.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и честито за покупката.

Предполагам си свалил всички видими букси, така че вероятно те спират жилата на климатика. Има два варианта за сваляне - отзад на самото управление за климатика или под таблото. При теб по-скоро ще трябва да се мушнеш в краката на пасажера и да откачиш двете жила (ако не се лъжа и двете са там). Като въртиш това за температурата и това за посоката на въздуха ще видиш къде отиват.

 

Тогава ще излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.02.2019 г. at 20:31, Duch написа:

Привет и честито за покупката.

Предполагам си свалил всички видими букси, така че вероятно те спират жилата на климатика. Има два варианта за сваляне - отзад на самото управление за климатика или под таблото. При теб по-скоро ще трябва да се мушнеш в краката на пасажера и да откачиш двете жила (ако не се лъжа и двете са там). Като въртиш това за температурата и това за посоката на въздуха ще видиш къде отиват.

 

Тогава ще излезе.

Много благодаря за ценнят съвет. Докато не откачих жилата не стана. Сега вече всичко си дойде на мястото. Другият проблем беше с буксите но срещу 45€ за поръчка в магазина на (media markt) музиката засвири точно както я исках. Благодря на всички за помоща ви!  пп Направих всико без дз счупя нито една щипка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.02.2019 г. at 18:02, bobchoo написа:

Здрасти.

1.Взимаш една кръстата отвертка среден размер с дълго рамо.

2.Сваляш волана в най-долно положение и развиваш болтчетата, които се намират над арматурното табло.

3.Измъкваш намиращите се от ляво контроли за фарове и тн.

4 Измъкваш вече черната пластмаса към теб от горе почваш, дърпаш към теб и внимателно всичко е на щипки. Не се ползва плоска отвертка, за да не останат следи по меката част от таблото.

5. Ако си направил това без да си счупил нещо, ще видиш панела за радиото и климатроника/климатика, хванати с 4 болта.

Това е, ако имаш Bose, има еквалайзер под пасажерската седалка, до който ще трябва да пуснеш нов кабел за да ти работи баса на кората. Но това ще го обяснявам ако го имаш.

Успех, ако има нещо пиши пак

Колега, би ли ми подсказал как може да се пусне този уфър, Мойта е била с касетофон Босе, а под седалката има еквилайзер.

Ще съм ти много благодарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото на сега действащата свирка има изход чинч за усилвател. Не знам дали може да се използва на този.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се п усне уфъра, ако вече не си го пуснал. Зад таблото си стои буксата, която е извадена от босето. 

 

1644937859_.thumb.jpg.ddac9aad96af14fbf07ccdc09aed4887.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, макар и леко подвеждащо. В моят случай идва огледално.

 

Ето малката букса на касетофон Босе по цветове на кабелите. Това е от един руски сайт

 

| B1 * | ЧЕРВЕН | Еквалайзер (ляв вход)
| B2 * | GRN | Еквалайзер (вход SUM)
| B3 * | BLK | Еквалайзер (ляв изход)
| B4 * | YEL | Еквалайзер единица (обща мощност)
| B5 * | BRN / WHT | Еквалайзер (Защита на изхода)
| B6 * | - | Не се използва
| B7 * | BRN | Еквалайзер единица (десен вход)
| B8 * | WHT | Еквалайзер (вход COMMON)
| B9 * | BLU | Еквалайзер единица (десен изход)
| B10 * | - | Не се използва
| B11 * | YEL / ЧЕРВЕН | Еквалайзер единица (земя)
| B12 * | YEL / BLU | Еквалайзер (с превключване + BAT)

 

...където /поне при моята система/ аз използвах В1,  В2,  и В7 - за вход от мултимедията /сигнал от задните колони/

и В11 и В12 за захранване на EQ

 

Доста лутане падна, но пък стана. Трябва да се има предвид, че басите са доста по-силни от преди. Руснака е използвал кондензатори на входа, но аз намалих почти до край басите от еквалайзера на мултимедията и мисля, че всичко е ОК

 

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...