Jump to content
Honda_Z

Патрон на волана

Recommended Posts

Днес ми отказа патрона на волана на сивика (6-та хеч фейслифт). При заключен волан. Ни напред, ни назад. И друг път се беше случвало, но този път не се оправи с повече ръчкане. От неволя да го поправя сам, свалих патрона и се оказа, че не иска да завърти и в ръката ми. Закарах го в SOS Locksmith и там трудно, но все пак успяха да го завъртят, но казаха, че е за пренареждане (40лв). После го пробвах на колата - работи.

 

И на въпроса. При свалянето на патрона изпадна една частичка - нещо като нит без глава, заострен и в двата края. Ключарите не можаха да кажат от/за къде е. Някой знае ли къде трябва да се сложи? Прилагам снимки:

 

1548690263481.JPEG1548690263333.JPEG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на едно от щифтчетата, които "четат" гърбиците на ключа. Ако е това, може би трябва да има и една малка пружинка с него. Без тях колата ти е една идея по лесна за палене с шперц, внимавай. :)

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е кух стоманен щифт и не е част от заключващия механизъм. Най-вероятно не си първия, който сваля патрона.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

Щифт който държи патрона към конзолата. Когато си махнал антената и електрониката около върхът на патрона , ако не беше изпаднало това , нямало е да се извади патрона както си го направил. Не са ти казали , защото ако го натикаш , после не може да се извади лесно при следваща манипулация.  

Това ми отговори и специалистЪТ на форума по тези неща - @docev.

 

Тогава монтирам го, пък ако видя къде е бил между патрона и облицовката му ще го ръгна.

 

Краси... тази година сивичето става на 20. Повечето шестици са вече на части, а не цели, а частите им са без пари. Плюс това има имобилайзер. Плюс това е застрахована в ЛевИнс. Плюс това е гаражна. Плюс това е с допълнителна аларма. Кой ще е този ентусиаст и за какво ще му е, чудя се?! По-ме притеснява жената да не ми звънне пак от някъде и да каже "не мога да запаля колата" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Животът иска жертви, но няма да сме ние :D

 

След като разгледах обстойно гнездото на патрона, мисля, че видях къде трябва да е било това:

 

1548767300535.JPEG

 

На същото място имаше дупка и на патрона. Вкарах го и му набих щифта, което го застопори да не излиза дори без пластмасовата облицовка. Ето снимка отдолу:

 

1548767303811.JPEG

 

Преди да наместя патрона го гресирах добре, както си беше в началото.

 

1548767299159.JPEG

 

Сега се завърта като нов. Благодаря на всички, отзовали се!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...