Jump to content
Ivan Sab

Honda Accord 8 2.4i 2010 avtomat

Recommended Posts

Здравейте колеги! Някой знаели колко литра масло побира автоматика?

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.5-4.5 е при преточване, толко дават. Кутията събира около 9, но не се точи цялото. Аз 2.9л източих само, отвиваш пробката, точиш, мериш и сипваш същото количество, сменяш и филтърчето - върху кутията се намира. 

Маслото го купуваш от Бултрако DW-1 и никакво друго компромисно, 39.90лв е литъра. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да отбележа алтернативния вариант: оригинално DW-1, същото, масло от общите поръчки за около 10лв по-малко на литър. Но оттам бутилките са по 1кварт = 0.946л. Т.е. има вероятност 3 да не ти стигнат. Ако кутията е същата като на 7ма серия (не знам, може и да не е) обикновено „опресняването“ е малко над 3л. Има вариант да си купиш остатъка (до нужното количество) наливно DW-1 от сервиза, в който сменяш (стига да го имат и предлагат наливно). Сервизът, в който аз сменях последно, го имат и ми предложиха да ми долеят като заплатих еквивалентна цена на тази от Бултрако за долятото ~300мл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно бутилирано в Бултрако на Ботевградско ми извадиха от склада, то цената му е такава, че е смешно за автоматик. Маслото за ръчната беше 29.90лв. Брандирани хонда си бяха тубичките. 

 

PS. Преди 3г. имах нещастието да обслужва кутия на Ауди, оказа се че 7.5л източих ама цената му беше 62лв на литър. Филтър излезна голям колко страничния джам на колата и той 200лв ... Немска кола ще карам сако когато свършат японските на тая планета! :D 

  • Харесвам 1
  • Хаха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...