Jump to content
JapCar

Ксенони

Recommended Posts

Никога не съм имал ксенони и не съм в час, та да питам знаещите:

Припадна ми една такава лампа в кутийка с инструкции и не мога да позная дали е нова, използвана или не работеща. друг път не съм виждал, не мога и да я пробвам.

Има леко бяло опушване отвътре горе и долу, дали това е признак, че е негодна?P1050535.thumb.JPG.dfe54eb82d1e52889564d0df3215eea9.JPGP1050536.thumb.JPG.dc6e9fa4668284b9f97ee8d0b6b4f6a0.JPGP1050528.thumb.JPG.9168babde0b8a904f8f4e20f13f340bb.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази лампа със сигурност е работила, може би много часове. На снимката ми изглежда като черен балонът, което не е опушване, а изпушване. Но снимката може да лъже, щом казваш, че е "леко" и "бяло". 

 

Ако изобщо работи - може да стане за нощно осветление на някакъв обект, но не и за фар на кола. 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ogi28b написа:

Тази лампа със сигурност е работила, може би много часове. На снимката ми изглежда като черен балонът, което не е опушване, а изпушване. Но снимката може да лъже, щом казваш, че е "леко" и "бяло". 

 

Ако изобщо работи - може да стане за нощно осветление на някакъв обект, но не и за фар на кола. 

Нямам намерение да я използвам за нищо, само исках да знам дали опушването е признак, че не е годна за да я изхвърля...

Не знам на кое казваш, че е черно... Това "топченце" по средата е черно, за него ли казваш?

Стъклото/балона има леко бяло опушване горе (повече) и долу (над/под топчето), вижда се...(кликни на снимката да се увеличи).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това извън балона изобщо не съм го гледал. Само балона гледам, там се извършва работният процес. Може да не е черен и да е повредена. Обикновено работилите лампи като са изключени - балонът може да е матов, но пак си работят нормално. Не знам дали почерняването гарантира, че е изгоряла. Според мен тази лампа е изгоряла и при изгарянето е пробил балонът, при което част от работната смес е кондензирала върху сравнително студената горна и долна част на външната обвивка. Бих я изхвърлил. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...