Jump to content
Cyreon

Хонда Джо 3

Recommended Posts

От групата "Шофьори Бургас" във Фейсбук.

 

"Според ПРАВОПИСА на един Полицейски инспектор от 2-ро РУП-Бургас, марката на автомобил "Хонда Джаз" в наказателния фиш е вписан като - "Хонда Джо 3" !?? Същият бетер като оная кука, дето улица "Хан Кубрат" в акта бе изписал - ул."Ханко Брат"........ И тези представляват властта и закона..." 

Редактирано от Cyreon
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, DanielDenev написа:

Плачаааа  :D:D

 

Ох, и аз не знам да се смея ли, да плача ли....трагедия! :D :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човечецът не може да знае всички коли, или музикални стилове. Сигурно е преписал от някой документ, където името го е пишело на български. Ако беше проверил отзад (на багажника), можеше пък да напише "И аз".

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

Човечецът не може да знае всички коли, или музикални стилове. Сигурно е преписал от някой документ, където името го е пишело на български. Ако беше проверил отзад (на багажника), можеше пък да напише "И аз".

 

И аз мисля, че нещо подобно е станало. Той го е видял от някакъв друг документ написан на кирилица, предполагам, че е било написано нескопосано от рода на "Хонда Джа З", той буквата "а" я е прочел "о", а "З"-то го е прочел като тройка. И ако е имало разстояние между тях, ето ти го Джо три. Според мен, е добре да се измисли в актове и фишове да пишат името на английски, в случая като преписва от талона да бъде Honda Jazz. Да не говорим, че на български някои марки и модели нямат много точно произношение и съответно изписване на кирилица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С имената е трудно в някои държави. Примерно, новият компактен кросоувър на Шкода ще се казва KAMIQ и може да го пишат "Камик". :)

Но винаги ще има индивиди, като в онзи стар виц, дето полицая не знаел как се пише тротоар и за да не се излага, преместил жертвата на платното. :)

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха, мале тези хора трябва от време на време да минават граматическа подготовка по български език :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте да видим документа,

че нещо на виц ми прилича.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...