Jump to content
jungles

Относно OBD

Recommended Posts

Здравейте 

Взех си ELM327 и го слагам  обаче не светва , разчетох се и съответно достигнах до извода ,че освен ,че е може да е дефектен примерно , може да няма захранване до OBD буксата... Някакви насоки ?! Някои сблъсквал ли се е с тази "драма" 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг на тази кола за проба? Същият на друга кола? Колата на контакт и проба? 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За на друга кола не съм още , и на контакт и на без , не светва.. Ще видя на друга кола как е..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал драми с такъв ELM327.

На моя Акорд не работеше (не се свързваше с телефона).

На FRV на познат работеше, както и на един Ford Focus на друг приятел.

Подарих го и си взех друг. Той вече си работи без проблем.

Та, имай предвид, че може просто да е до бройка.

Личното ми мнение е, че няма как да се очаква, че нещо, което струва 5-10лв. ако се поръча от Китай, работи винаги безпроблемно ;)

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако светне и не се свързва със моят тел. ясна работа , но не да поръчам друг и той да не тръгне ако нещо по захранването на буксата не в ред.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто вземи от познат или отиди в сервиз, да пробваш дали тръгва друг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове както каза колегата по горният пост , явно на моята не работи... точно сега го пробвах на един VAG... Бути 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не те затруднява, може ли да кажеш откъде и какво точно си купил, за да е в помощ на други след теб и да знаят да не купуват същото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/aktsiya-elm327-ured-za-diagnostika-na-avtomobil-bluetooth-skener-elm-32-CID360-ID7nmDp.html#c71b201e51;promoted

 

Не искам да правя лоша реклама , но писах на момчето нищо не ми връща като отговор , не съм за 15лв... но въпросът е принципен. По телефона ме убеждаваше ,че няма да има проблем. В крайна сметка то си работи , но какво съм виновен аз ,че на моята кола не сработва ?! Затова се зачетох по форуми и там имаше предположения ,че някой бушон може да прави проблем. Ще проверя и тях ако не здраве да е . Ще търся от София нещо и ще е на място , за да го пробвам дали сработва 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, заповядай ако искаш, имам същия, работи, с него си гледам данни наживо, когато ми трябва. Не знам дали свети, изобщо не съм го поглеждал. Май светваше някакво червено светодиодче, ама като съм в колата - изобщо не се завирам да надничам свети ли. Просто защото си знам, че работи. Не съм пробвал дали се свързвам без контакт. 

 

:offtopic: Продавачът ако е коректен, е редно да приеме модула обратно, без да го интересува по каква причина го връщаш, стига да не му го върнеш повреден. Особено като не са минали 2 седмици. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта колега ,ще го имам в предвид ! Случват се такива неща , има и коректни търговци има и некоректни ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за извинение за отклонението: човекът може да е коректен, да е възпрепятстван, кой знае... сигурно и той няма как да знае, че неговият не работи на точно този модел с тази кола. Няма никаква гаранция, че моят би работил при теб, също. Аз моят го купих за съвсем друга кола, на която също не работеше. 

 

А по темата - работи и се свързва с телефона без колата да е на контакт, мига ЛЕДче вътре. Като дадеш на контакт, ТОРК-а започва да превърта протоколите един по един и си го намира автоматично, ама сигурно вече си го видял на другата, на която си пробвал. Ако решиш, моля пиши ЛС, ще го получа на мейла. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива които не сработват на бензинов мотор а сработват на дизелов и обратно.Странното в случая е,че повечето сработват на бензинови и по малко на дизели,зависи от годината на производство на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако има някой от София със същия проблем може да направим едно пробно тестване и да ни излезне късмета ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...