Jump to content
kalin.zlatarov

Смяна на пръскалка на предното стъкло

Recommended Posts

Здравейте колеги. 

 

Някой сменял ли е пръскалката на предното стъкло (тази на чистачките)? Ако да ще може ли да сподели как най-лесно да я извадя и заменя с нова, защото дюзичката на пръскалката от шофьорската страна ми е развалена и съм си поръчал нова?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kalin.zlatarov

 

Махаш капачето, което е до нея, отдясно. То се държи на две пластини, които се натискат леко в посока от двигателя към купето и после цялото капаче се вдига нагоре. 

 

С тънки клещи или ако са ти здрави пръстите - бъркаш и подхващаш пръскалката отдолу, под кората, и стискаш две пластини, които я държат за кората. Като ги стиснеш достатъчно - пръскалката излиза свободно нагоре. 

 

Като излезе нагоре, има достатъчно място да извадиш маркуча. Сглобяваш в обратния ред. 

 

----------------

 

Оригиналната пръскалка е ясно, че работи, но е доста скъпа. Ако си намерил алтернативна, която застава добре и пръска добре - моля да споделиш линк, и аз търся. Ако си поръчал от Алито тези от 2 долара, като на снимката - не стават. Другия модел от 2 долара също не става. Ако пръскалката не е оригинална, трябва да си намериш също и клапан, който да спира течността от връщане в казанчето, който да сложиш някъде на главния маркуч. Оригиналната си има вграден клапан, но е достатъчно една песъчинка или боклуче да застане там и клапанът блокира. При мен така беше и хем не спираше водата за наобратно, хем намаляваше дебита и пръскалката едва пръскаше. Успях да го почистя, но повредих отвора отпред, дюзата, която прави "мъгла". Сега ми пръска само на 1 струя. 

 

Снимка на пръскалка (неоригинална, китайска), за ориентация за пластините как са разположени:

 

 

IMG_20190124_094027.thumb.jpg.f44614489b550e2da7efdbb07b43f533.jpg

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалката я поръчах от обява за Акорд на части в mobile.bg. Пасна идеално и най-после мога да си измия прозореца, когато се замаца. Човека ми я продаде за 15 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Би ли споделил по-подробно какъв точно проблем смяташ, че има старата ти? В зависимост от това, бих ти предложил цена за нея, ако не си я изхвърлил. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно както ти описа - бях я човъркал и развалих дюзата. Едвам пръска и е неизползваема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз при опит близо 2 часа борба да ги настроя да пръскат където трябва,развалих "мъглата":D.Видяха ми се много около 50лв.:ranting:за две оригинални и си карам с тези.Съвет към колегите да внимават с човъркането,при настройката макар че ги пооправих леко и сега не е точно "мъгла" водната струя,но е на смного ситни пръски.Проблема беше,че струята докосваше пластмасовите елементи на изхода на пръскалката.

Абе кво да ви кажа,кат си няма работа човек,само бели си докарва!:D

Незнам колегата за китайските,кои визира,но аз гледах тези

BGN 2.83  13%OFF | 2Pcs Car Windshield Wiper Water Spray Washer Nozzle For Honda /Accord 2003 2004 2005 2006 2007
https://s.click.aliexpress.com/e/y4ESnSo

,но незнам дали ще вършат работа,защото оригиналната шофьорска е по висока.Инъче гледам са с метални цедки отпред.

Редактирано от JHM
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kalin.zlatarov благодаря ти, продължавам да търся значи.

 

@JHM Снимката в първото ми мнение е точно на тези. Това, което считам за проблем - 90-градусовата чупка. С тая чупка вкарването ми се стори трудно, на моменти имах чувството, че ще счупя нещо. След като все пак я набутах през дупката, после се оказа, че размерите за захващането на щипките са по-малки отколкото е дупката и стоеше много хлабаво. Утре ще измеря и ще пиша в темата. При каране се размества и от най-малката вибрация и ако веднъж я настроиш добре, после минаваш през дупка и вече пръска където сама си реши, но не и там, където ти трябва. В зависимост от вибрациите - може дори цялостно да излезе нагоре и дори да не пръска на стъклото. За мен - не е добър вариант за трайно решаване на проблема. Иначе металната глава няма грешка, прилича на месингова, настройва се със съвсем малко усилие, няма никакъв риск от повреждане. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JHM и аз като теб си развалих новата пръскалка, но поне прави една права струя. Отказах се да пипам и аз накрая, че да не стане като със старата. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20181222_155235.thumb.jpg.1d7ca356e56f08c5629e5beccd45f1da.jpgДа нямате проблеми повече и да ги човъркате  та да се прецакват,направете това.Филтърче за 1лв и няма да се запушват повече.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дебита как е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се режат маркучи на мястото на едно пластмасово съединение, ако не ти харесва го махаш.Промяна в пръскането не намирам,освен леко забавяне в началото  секундно докато се напълни филтърчето,определено вече  не чистя пръскалки.Незнам какво е объркано при Хонда или предния собственик е карал с вода от чешмата,но в чудо се видях с чистене и сваляне на пръскалките. До сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е от водата. В някои региони е с повечко варовик, другаде е без. Явно съм късметлия - и 3-те си Хонди все с чешмяна съм карал, без драми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя проблем дойде от човъркане. Като взех колата не пръскаха пръскалките и ги човърках, а се оказа, че клемата на казанчето ми беше клеясала. Изчистих я и всичко тръгна, но бях развалил шофьорската.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...