Jump to content
Mkilla

Детско столче в Сивик 6 хеч

Recommended Posts

Здравейте, някой, който е монтирал детско столче в 6-та хеч, може ли да сподели информация, как и по какъв начин става това? Какъв вид столче трябва да се закупи за да пасне на 6-та хеч?

Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неудобното в случая е, че сивик 6 няма isofix (накратко описано скоби, които се намират между сгъвката на седалка и облегалка, за които се захваща столчето и така детето може да се закопчава с колана на колата).

 

Ако е за по-малка възрастова група т.е. столчето си има собствен колан, а самото то трябва да се захване с колан от колата - става.

 

Пример:

81425301.jane-racing.jpg

 

Само дето е доста неудобно за често слагане/махане - и на детето, и на столчето.

 

Другият вариант е да е за съвсем голямо дете в стил само подложка, а детето да се закопчава с колана на колата.

 

Пример:

detsko-stolche-za-kola-sparco-f100-k.jpg

Най-неудачният случай е, ако столчето трябва да се захване с колана на колата, с който трябва да се закопчае и самото дете, защото тогава коланът освен тежестта на детето, трябва да възпира и столчето.

%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1

 

Т.е. все с нещо трябва да се направи компромис.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията.Мисля, че първият вариант ще е най-удобен ако не се маха столчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на мен ми се е налагало 2-3 пъти да возя малките ми братовчеди в моята кола и техните столчета са като тези от третата снимка.Не съм имал проблем относно застопоряването на столчето,понеже самата му форма отдолу пасваше идеално на седалката и така застана,че не е мърдало и не съм имал проблем с това че колата трябва да държи и столчето и детето.Но все пак колегите,които имат деца и използват такива столчета постоянно могат да дадат по-добра информация!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият вариант е и този, който аз подзвам. Но има база на столчето, която се връзва с колана. А самото столче се щраква върху базата и е много лесно за откачане и закачане. Само съм подложил кърпа отдолу, да пази кожата и да повдигне единия край, за да е хоризонтално (както е изискването на конкретното столче).

IMG_20190124_074243.jpg

IMG_20190124_074258.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има планки, които се монтират на болтовете за коланите за ISOFIX.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Executor написа:

Има планки, които се монтират на болтовете за коланите за ISOFIX.

Я подай линк ако имаш, защото не ми харесва само колана да го държи. Доста се лашка насам натам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши в google исофикс планка (isofix) има и в алиекспрес. Видях го при един мой познат преди време на сивика направено точно на 6-та но не го снимах. Ще го накарам да прати снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Executor написа:

Пиши в google исофикс планка (isofix) има и в алиекспрес.

Излизат ми само за ауди и ваг групата такива планки(може и в моя телевизор да е проблема),а ако някой случааайно има такава и даде размерите ,утре ще си изцъкам една на лазера😁😁😁!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро сам си вземи размери и си направи една ако стане пускай за продажба. Моя човек продал хондата взел сивик 8-а (каза това не е като старите хонди ама това е друга тема). Каза че била правена неговата от познат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, Executor написа:

По-скоро сам си вземи размери и си направи една ако стане пускай за продажба. Моя човек продал хондата взел сивик 8-а (каза това не е като старите хонди ама това е друга тема). Каза че неговата била правена от познат.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...