Jump to content
jungles

Съвет и мнения за монтаж на амортисьори на преден капак ?!

Recommended Posts

Здравейте колеги

По заглавието на поста става ясно какъв ми е въпросът ,но главно ме касае ако някои колега е слагал ( предполагам ,че има такива) размер или модел на амортисьорите и местоположение на монтажа. Също така ми направи впечатление ,че от долната страна на някой амортисьорчета има пета където ще легне добре по коша ,но от горната страна има само механизъм за захващане към топчестата част която стои обикновено фабрично на колата. Гледах че има такива елеметни със резба и топчеста част които се монтират по купето , но ги гледах във Ebay , тук не знам под каква форма да ги търся. 

Благодаря предварилно

 

Дали си струва ?! но пък за 40 - 50 лева какво му плащаш на това удобство 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търсих преди време и намерих при руснаците.https://youtu.be/-nXI-Aucp4w
Но не знам как може да се поръча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да знам тези топчестите елементи които са на купето , дали ги има във България със резбва за гайка , за да мога да ги сложа на купето ... Иначе  намерих размера на американския Акорд , но то стига да позволя мястото предполагам може и друг размер да сложа.. Ясно няма да стане по мързеливият начин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих това което търся , благодаря за мненията.

Темата може да се изтрите или заключи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се , просто ми направи впечатление ,че темата не е интересна .. иначе със удоволствие пускам линковете...

 

https://www.avto.bim.bg/Nakrainik-za-amortisior-za-bagajnik_pr50778.html

 

https://www.avto.bim.bg/Amortisior-za-bagajnik-za-zaden-kapak-bez-spoiler-lqv=desen-Hatchback_pr50189.html

 

https://www.avto.bim.bg/Amortisior-za-bagajnik_pr49967.html

 

Нямах време да огледам под капака долу горе как и къще ще хвана накрайниците, но мисля ,че няюа да е нищо сложно. Изпращам тези варианти на аморт. защото разхода по това начинание е сведен до минимум , тъй като това не багажник и се предполага ,че няма да се отваря всеки ден да ремв ,но пък се чудя как ще влияе температура лятото на тези амортисьори ?!

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със слагането на амортисьори, няма ли да загубиш "сервизното положение" на предния капак?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, jungles написа:

Извинявам се , просто ми направи впечатление ,че темата не е интересна .. иначе със удоволствие пускам линковете...

 

 

От линковете които си дал (като цена ) и ако става може да е интересна.

Като свършиш дай снимки...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, bobineshkov написа:

Със слагането на амортисьори, няма ли да загубиш "сервизното положение" на предния капак?

Смисъл кое сервизно положение ?! Винаги мога да ги откача на една отвертка са ... Иначе не виждам какво ще пречат при смяна на масло или доливане на течности. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, jungles написа:

Смисъл кое сервизно положение ?! Винаги мога да ги откача на една отвертка са ... Иначе не виждам какво ще пречат при смяна на масло или доливане на течности. 

 Има второ положение и дупка на капака в лявата част по-надолу.hood.thumb.jpg.a5a41b0875d2ca29f212930bad1d4a87.jpg

Редактирано от isullivan
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората позиция е за вадене на двигателя и едва ли ще се наложи.

Иначе може да видиш подобни въпроси и при братушките, примерно: https://www.drive2.ru/l/10249028/

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер изглежда и на много удобно място са сложени .Полезно видео за идея на местоположението !

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, isullivan написа:

 Има второ положение и дупка на капака в лявата част по-надолу.hood.thumb.jpg.a5a41b0875d2ca29f212930bad1d4a87.jpg

Ами ще го имам в предвид ,и мисля ,че решението може да се окаже една идея по дълги аморт. за по удобна работа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, jungles написа:

Супер изглежда и на много удобно място са сложени .Полезно видео за идея на местоположението !

 

Задните краища обикновено се хващат именно там (на пантите на капака), а предните (шарнирните съединения) се позиционират според дължината на газовите опори и желаната височина на отваряне на капака. Може вместо да дупчиш калниците, да си направиш планки като в тоя кит. http://www.sls-acsess.ru/site/good/id/4523

Остава само да пресметнеш каква твърдост ти трябва (според момента и тежестта на капака).

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално , благодаря колега , е точно такива планки ще си направя !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет- като съобразяваш сила/дължина на амортисьорите, прави опитите зимно време, иначе може лятото да държи, зимата не...

 

Сега се сетих, че е удобно с амортисьори...На времето на баща ми Волгата ГАЗ 24, (тогава нямаше газови амортисьори) беше с пантографи и пружини по средата (нещо като ромбовидните токоснематели на някои трамваи) и държеше капака от изправен до 1 педя преди затворяне... :).. И тогава негодниците, които и Запорожец нямаха, плюеха волгата, че гори като ЗИЛ  (което не е вярно :) )

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...