Jump to content
teho

Въпрос за проблем относно TPS сензор и дросел К20А4

Recommended Posts

Здравейте колеги.От няколко дена имам проблем с TPS сензора който ми пали чека постоянно.Колата е  CRV 2.0 бензин 2003г.

Колата е газ/бензин.Излиза ми грешка  P0122 - Throttle Position Sensor 'A' Circuit Low Voltage.

Въпроса ми е следния:искам да си поръчам ТПС сензор, но от няколко магазина за части и от Хонда Ст.Загора ми казват че за България се доставя само целия дросел който струва 2600лв.Намерих си  само сензор в ebey като цените варират между 7-32 паунда.Повечето ми пише че са за 2.4 литровата версия,има ли разлика между сензора на 2.0куб.см и 2,,4куб.см .Намерих и един линк който пише че има и модел за К20 сериите.Прилагам линкове от ebey.Някой може ли да ми каже кой точно е за моя модел и дали ако е китайче ще ми върши работа.От къде мога да си поръчам читав такъв.Пращтайте линкове и вие.https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fitm%2F16402-RAC-A01-3-Pins-TPS-Throttle-Position-Sensor-For-Honda-CR-V-2002-2006%2F192687826543%3Fhash%3Ditem2cdd16e66f%3Ag%3AOTwAAOSwFvBbwOSl%3Ark%3A27%3Apf%3A0%26fbclid%3DIwAR34umRwii_MzmUO2nV9ogif2vz4aHf6PF2csU0blByNcnVUsQ7hspwX6CU&h=AT0suw-JyUbK6iykTvDYrZs7Tsrbxk314LOXGBWD3JDpOyT0g4bc-Au-FIvjA_TwrjlMmvBTte20YHtIMUnCTON93Y_2nCqU1nSwOi3-djwqq2t6EAP0Bc37-Dpjb0jEkQ

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fitm%2FHONDA-CIVIC-TYPE-R-EP3-CRV-2-0-INTEGRA-DC5-K20A-K23-K24-THROTTLE-POSITION-SENSOR%2F281996736278%3Fhash%3Ditem41a850b716%3Ag%3Amb8AAOSw9bBZlYBP%26fbclid%3DIwAR3kHZdWf2IEZr6B8QRKI2glrfyaPBBkeVXQmzRPGhowOftTr1_Y4QrqqSY&h=AT0suw-JyUbK6iykTvDYrZs7Tsrbxk314LOXGBWD3JDpOyT0g4bc-Au-FIvjA_TwrjlMmvBTte20YHtIMUnCTON93Y_2nCqU1nSwOi3-djwqq2t6EAP0Bc37-Dpjb0jEkQ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети 18 пост възможно е да има нужда от калибраовка, преди да купиш нов.Това с чека започна да го прави след  ремонт или почистване нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина имах същия проблем със грешка 0122.След почистване на дросела всичко си дойде на място.Тогава колата забиваше муцуна и неискаше да върви на моменти.Но сега нямам никакъв проблем с обороти и вървене ,просто чека си святка и изписва тази грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се подмени само ТПС сензора в крайна сметка или не ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти вече си  решил проблема  купуваш оригинален и го сменяш.Всяко китайско нещо работи може и много може и до утре. В пост 18 пише как може да се калибрира ТПС, май не го прочете,и  нов да вземеш сигурно ще му трябват настройки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох за калибровката.В сряда ще се почиства и калиброва отново.Аз искам да си взема нов ТПС но  излиза че има само за 2,4л мотор и то са май китайски.Еднакви ли са за 2,4 и 2.0 литровите мотори тез ТПС-и...погледни горе първия и втория линк......Откъде мога да поръчам оригиналенпримерно ?

Може ли парт номера на ТПС-а точно за моя модел ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като правих К суап и моят TPS изпатка.Моторът ми е к20а2 и взехме тпс втора ръка от джаз и си работи без проблем.

Поздрави

Редактирано от told0
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря told0

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо,дано съм ти бил полезен.

Сподели после какво е станало.

Лека вечер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какъв съвет ще ми дадеш:да си търся втора употреба или да си взема от ebay нов. Но там ме притеснява дали предлагания модела ще стане. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало разгледай твоя дали е 3 пина, като на снимката, защото при мен например е 6, а съм чувал, че се ползва и на бензинови CR-V II.

Какво ти пречи, да си купиш за проба котаец за 50 лв., преди да се хвърлиш на оригинал за хиляда или каквато там безумна цена са ти казали.

На тези джаджи им се изтъркват пистите, така че аз лично от морга не бих взел, т.к. не му знаеш ресурса, ако е останал такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така мисля да направя. Днес разбрах че за моя модел имали 2 вида сензори :с болчета които се закрепват за дросела и такива с нитове. Ако е от модела с нитове трябвало директно с дросела да се сменя. Твоята хонда какъв модел е че е с 6 пина? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E  ,тея  нитове не могат ли да се разнитят !? Да  се калибритат стойностите на датчика  и на мястото на нитовете подходящи по тазмер болтчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитах в сервиза но нямало как да стане тази операция защото после сензора нямал настройване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, изписва ми че няма достъп до този сайт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехееее, подробно, много подробно обяснено. Благодаря. Мисля че този пост ще помогне на много хора с проблем като моя. Значи като гледам подробно по снимките, си става на 100%. Дано на момчетата които ще  правят моята кола им се занимава с такава операция. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Имам сходен проблем, но не помня номера на грешката. Странно ми стана че са ти казали такава цена и че върви заедно с дросела. Звънях в Бултарко Варна - нов сензор 470 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...