Jump to content
smin4ev

Настройка на навигацията (дисплея) или проблем?

Recommended Posts

Здравейте,

 

Търсих подобна тема, но не открих, ако има може модераторът да я изтрие.

Днес бях на оглед на един Акорд, 2.4, 2003, който беше с дисплея за навигация(избор на радиостанции). Диск за навигацията разбира се нямаше, това си го изписваше на дисплея, можеш да си избираш запеметени радиостанции, т.н, но след около 15-20 секунди без да пипаш дисплея, се изписва надпис, че ще бъде спрян, изгасва, радиото си работи, но за да го пуснеш пак трябва да се натисне бутона AUDIO. Искам да попитам, това настройка на режима на работа ли е или е някакъв проблем, поради който дисплеят се изключва

Display.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматичното изгасяне на екрана мисля, че се настройваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем, така си изгася. Инъче нощно време ти блести и пречи. Без диск не можеш да влизаш в настройките на дисплея и др. Можеш само да си настройваш радиото и климатроника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря Ви за отговорите, беше много полезно за мен. Дисковете, които се продават в olx по 25-30 лева предполагам, че ще станат за да може да се влеза в настройките или трябва да търся оригинален?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал си ,че колата е 2003год. Навигацията ти е безполезна в България, защото няма карта за нея. И да купиш диск има шанс двд рома да се е прецакал, както прави обикновенно и пак няма да ти чете диска. Ще можеш да си влизаш само в радиото и климатика , нищо друго .

Редактирано от AeronTM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че той говори за навигация за България (да, това няма как с диск само да стане). Да, диск ти трябва, за да влезнеш в настройките за регулиране на часовника, скрийнсейвъра и други. И да, така купен ръчно записван диск може и да работи, но може и да не работи. Мисля, че е по-добре да опиташ да си запишеш сам или да се срещнеш с някой от форума, да ползваш неговия, за да си настройш настройките. Но това ще важи до следващото откачане на акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, AeronTM написа:

И да купиш диск има шанс двд рома да се е прецакал, както прави обикновенно и пак няма да ти чете диска.

Като има вариант и джамбазина нарочно да е прибрал диска. Няма диск, за това не работи.., а то може по принцип да не си работи. Ще го разбереш когато вече колата е твоя. Не е кой знае колко скъпа подмяната на DVD-ROM-a преди фейса, но все е разход.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофтито е, че ако сменяш с друго старо, не знаеш колко време ще изкара. Иначе идеята като ходиш на оглед, да си носиш диск с теб, не е никак лоша – за такива точно случаи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново за отговорите ви. На този екземпляр, който гледах, се оказа, че вътре в cd-то на навигацията друг човек, който е ходил на оглед, е напъхал някакъв диск (може би точно за да тества), но долкото знам тук дискът само трябва да се постави и cd-то само да си го дръпне, а той го напъхал дирекно и сега не може да се извади. Не знам дали това е истината, но все пак собственикът каза, че ще я закара да му го извадят.

Иначе да, Pavel_Pavlov правилно ме е разбрал, аз не държа на функцията навигация, а на това дисплеят да работи адекватно за другите му функции.

Иначе колата е тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521466195309613&slink=9jc7f0

По мое мнение, доста добър екземпляр.

Редактирано от smin4ev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...