Jump to content
dakatash

Дразнещо скърцане/припукване в задната ос Accord 7 sport SE

Recommended Posts

Здравейте. Търсих подобни теми, но не открих. Откакто температурите се задържаха няколко дена минусови, се появи дразнещото скърцане/припукване отзад, при ниска скорост по неравности. Ходих на канал, но нямах време за обстоен оглед. Тампоните на стабилизиращата щанга ми се видяха заминали и имаше луфт между щангата и тампоните, като я разклатех. Пръснах ги малко с ВД40 заедно с биалетките, но няма ефект. Интересно е, че този шум се появява с различна сила. Един път е по-шумно, а друг път е осезаемо по-слабо. Колата е гаражна, а и времето поомекна тия дни. Утре ще я гледам по-обстойно, но въпросът ми е освен тампони и биалетки, може ли да е нещо друго по-сериозно? Притеснява ме факта, че колата е юбилейна и е със спортното окачване, а в нито един сайт за авточасти, който съм посетил не дават този вариант и не смея да поръчам биалетки и тампони (ако се окаже от тях). Когато я клатя настрани няма мърдане. Стои си стегната без луфтове, а шума се получава при вертикален натиск. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не откриеш друго, не знам дали е лесно/възможно да откачиш единия край на задните амортисьори, да ги прибереш максимално, да ги вържеш да не опират никъде и да провериш за същия шум.  Идеята е да не е от тях или тяхното закрепване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти почти си открил сам проблема. При минусови температури и моята кола поскърцва на неравности, въпреки че нямам нищо разбито. Самият материал на тампоните се стяга и при движение се получава скърцане.

Смени си тампоните на стабилизиращата щанга, изчакай да се постопли и виж как реагира колата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзива. Утре ще видим дали не е счупена пружина. Ако е така- неприятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди години при мен се появи едно изпукавне от задната ос и доста време не успях да го локализирам.

Съвсем случайно бях спрял под лек наклон и при разклащане на колата се чуваше. Тогава установих, че пукането идва от вибрация в стабилизиращата щанга. Оказа се незатегната биалетка(и то съвсем малко 1/8 оборот).

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря на всички отзовали се. Проблемът се оказа в "блокирала" и пълна с вода биалетка. След раздвижване и смазване под двата маншона, пукането и прискърцването изчезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко дни наблюдавам абсолютно същото. Ще проверя биалетките и ще пиша дали и при мен е от тях. Въпреки, че вече се позатопли скърцането продължава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто направихме тази манипулация, не се е появявало повторно шумене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След пръскане с грес на спрей по тампоните и болтовете на биалетките, без да се демонтира нищо, скърцането изчезна. Но подозирам, че ще е временно и подготвям набавянето на нови за подмяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...