Jump to content
stany681

Разход

Recommended Posts

Мани ги тия солети, пълнее се от хляба!

Днес карах около 80км из София, набирам бързо и полсе само подпирам леко газта.

Видя ли червено  пускам газта ведната.

Даде 14.9/100. Ако набирам плавно разходомера стои постоянно на макс, т.е. 15, но е над 25!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ceco_accord написа:

Говорех за праволинейно равномерно движение при 2-те скорости и участъци, без почивки и по равен терен. 

Говорех и че при плавното и бавно доускорение колата харчи повече отколкото ако се доускори по-бързо (а не стремглаво) и после просто се поддържа зададената скорост от 60. Идеше реч за градско. Сори, но какви 200?

Средният ми разход (само по магистрала) винаги е по-нисък от този (само по извънградско шосе), въпреки очевидните разлики в скоростта. Просто по магистрала времето за доускорение процентно е много по-кратко спрямо цялото -с праволинейната равномерна скорост и от там се получава по-ниският разход.

 

Иначе Полисмена е прав - знам как колата ми да харчи 5 на 100 и 30 на 100. Това се опитах да обясня, но нейсе - зима е (уикенда не става за колело). Иначе нямаше да си позволя такова времево разточителство и да ви занимавам с практически занимания по теорията. :)

Мир вам.

Тук съм съгласен, но коментирах друго мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
46 minutes ago, darius said:

АКО,  гори 10/100 означава осреднен за 100км.т.е включен е и престоя, каране на свободна/при ръчка/, набиране, плавно каране, ускорение и по наклон.Това е сбор от много фактори.Всичко след това което си написал е невярно!

 

Например; писал си за 10км ще изгори 1л., но ако карам с 200, за по кратко време, ще изгори 1.5л. и разхода става 15/100!

Ако караш на различна скорост и различни обороти, средният разход също се влияе.

 

Средният разход никога не може да бъде константа, а ти това казваш!

Аз затова внимавам какво пиша. Ако прочетеш, ще видиш „ако гори 10 на 100“. Ако караш с 200, няма да гори 10 на 100, значи не влизаш в моето допускане. С допускането си нямам предвид „по принцип гори 10 на 100“ или „така пише“, а конкретно „количеството изразходено гориво разделено на изминатото разстояние, по 100“. Надявам се ме разбра. И да не съм се изказал ясно, не мисля, че има значение така или иначе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наздраве!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,имаме крещяща нужда от събор:bye:Нещо тия неща онлайн не са същите:hondarulez:

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.01.2019 г. at 17:57, policeman написа:

Пичове,имаме крещяща нужда от събор:bye:Нещо тия неща онлайн не са същите:hondarulez:

Прав е колегата :) . От една моя невинна снимка- закачка, се разви егати дискусията за разходите на колите ни :) . Няма лошо.

Абстрахирайки се от въпросната моментна снимка - вчера половин ден бях из София,само градско. И компа от 7,3 стигна до 7,7л на 100. Колко да е реално това, я кажете .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, stany681 написа:

И компа от 7,3 стигна до 7,7л на 100. Колко да е реално това, я кажете .

А..,да си дойдем на думата..!;)

Споко,там си някъде колега.:D

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ондите много одат и малко арчат. Те това е! И разхода на онда на 15 години е колкото на съвременна кола на друга марка. Мойта на 200 км/ч харчи 2.5 , мисля, че е от много бързото набиране , което води до особен тип завихряне на въздуха пред колата, така че се образува вакуум и после на 200 го поддържа. На практика нямам съпротивление и автомобилът гори гориво колкото и на празен ход. Това в идеални условия имам предвид. В неидеални условия гори 35, ама аз тогава и без това съм си в леглото и не знам.

Редактирано от ivailopp
  • Харесвам 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по борд на бензин , на газ разхода е с 15-20% горница от снимката , доволен съм 2.0 АТ комби газ брц

IMG_20190221_125617.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта на 6-а по нанадолнище нищо не харчи, даже и вредни емисии не отделя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моят разход варира между 8-8.5, не мисля че карам особено спокойно с 2.4 ръчка :) - магистрала 130-150, първокласни 110-120.
Това ми е разхода, като се има впредвид, че 90% е извънградско.

Разход: 8,34 л/100

Изминато разстояние: 5 706 км

Общо заредено: 475,85 л.

Скоро ще видим как ще се справя и на газ :).

Редактирано от Deyan Angelov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Моят разход варира между 8-8.5, не мисля че карам особено спокойно с 2.4 ръчка  - магистрала 130-150, първокласни 110-120.
Това ми е разхода, като се има впредвид, че 90% е извънградско.

Разход: 8,34 л/100
Изминато разстояние: 5 706 км
Общо заредено: 475,85 л.

Скоро ще видим как ще се справя и на газ :).
Моята дава горе-долу същия разход, като с климатик на 36 градуса на магистрала ми даде 9.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пловдив,София 4 човека ,клима в едната посока,средна скорост 109км/ч -  8,1л/100 ГАЗ!:thumbs1:

Сверено с последващо пълнене с газ,на същата колонка.

Това не е със скорости 90км/ч,а нормално шофиране съобразено с ограниченията по магистралата. Два пъти, за кратко до 170.:plane:

Редактирано от JHM
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък монтирах магнитен омекотител и засега има малък ефект🙄, ще видим по нататък😃

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...