Jump to content
veselin71

Замяна на предни седалки

Recommended Posts

Здравейте! Искам да попитам, има ли "Хонда" /или друг автомобил/, чиито предни седалки да могат да се монтират на ХРВ, без преправяне? Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

 

Мисля че и преди имаше подобна тема и отново мълчание :(

Аз от известно време се каня да ида на тапицер и да видя колко би ми излязло едно пре тапициране на предните седалки.
На теб предполагам идеята ти е да смениш предните седалки от гледна точка на комфорта?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не харви със кожен салон :))))))))) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискомфорта на тези седалки идва от ниската предна част на седалото. Правих опит, чрез предните болтове, където се хваща за купето да я повдигна, но резултата беше задоволителен и кратък. Заради интервенцията се разчекна и после разпой вътрешната резба на гредата където се захваща към купето.

Това за салона в синята гама или преди фейс лифта, с черния салон, май проблема го няма, защото за сега не усещам дискомфорт в краката.

Решенията, според мен-

При претапициране или сваляне на тапицерията, да се подложи(залепи) ергономично парче дунапрен с подходящата височина - в предната част на седалото, така,че да подпира краката под колената. Големината и височината на импланта може да се прецени предварително с опити, с различни парчета дунапрен или малки възглавници, до постигане на необходимия комфорт и след това да се интегрира в седалото.

Смяна на салона с такава от фейслифтовата хонда, демек черния салон, но само  ако предварително сте се уверили, че има промяна в стойката.

И не на последно място, подбиране на седалка от друга кола с сходящи параметри, която има повече анатомични функции и при МАЙСТОР - с телоподаващо да се намами оригиналния механизъм към новата седалка - възможно е.

Редактирано от zmiata29
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Попаднах на подобна тема в Руския форум ХР-В . Слагали са от Порше 92-94 (не уточняват модел-sparko  версия ) пише че стават и от прелюд ? Комплекта от снимката с подлакътника 15к рубли  

th5_12544840856.jpg

P3060381.JPG

P3080419.JPG

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15k рубли са 390 лв което е супер :) Но незнам изобщо как може да бъдат докарани от там до бг :)

Иначе яко екзотично звучи това седалки от Порше :robot:

 

Но иначе идеята със седалките от Прелюд ми се струва по-реалистична. Все пак там има и кожен салон срещан доста по често отколкото при харвито където кожения салон е 1 на милион :D

Редактирано от sakrayaami

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да повдигна темата.

Моля, ако някой е правил въпросното упражнение със седалки от прелюд, да сподели. Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...