Jump to content
Trapp

Харчи ли ми колата много гориво? Honda Accord 2.0 VII

Recommended Posts

Здравейте, въпросът ми е възможно ли е толкова да ми харчи. За 227км 16.60 литра гориво, 16.66 ми е изгоряла за този период. Аз ли някаде бъркам или ми има нещо на колата. Да пробвам освен да го засека още няколко пъти, или да пробвам с по силният 97. 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Trapp написа:

Аз ли някаде бъркам ...

 или разхода ти е 7,31л. на 100 км? Колко очакваш да е?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарната математика се учи от 1ви до 8ми клас...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът е доста приличен. Също не си уточнил и каква ти е средната скорост (градско/магистрала...), както и дали колата е седан/комби и ръчна/автомат. Но във всички случаи е или добре, или повече от отличен (ако допуснем по-неблагоприятните фактори по-горе).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги може да газифицираш ако 7.31 бензин на 100 ти е много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че просто колегата иска да се похвали :D

  • Харесвам 1
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е за хвалене - толкова харчи и моята (при нормално извънградско), но принципно е ясно че малкият мотор не е по-икономичен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е методът на засичане, @Trapp ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, ceco_accord написа:

но принципно е ясно че малкият мотор не е по-икономичен

Навсякъде в нета където има фабрични измервания на двата двигателя пише точно обратното. 2.4 си иска повече гориво. А колегата с тия 7.3 в тия студове не знам какво го притеснява...

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само споделям моите наблюдения. Данните в нета са ...

Няма смисъл да нищим нова тема за разход, а и авторът и не се появи да каже в какви условия е постигнат този разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 2.0 автомат комби и разхода ми е 10-12 ... сигурно на ръчните скорости 2.0 са по икономични... Да му завиди човек :blink: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят варира от 8 до 18 на 100км (газ) нормално каране в зависимост от условията. Така че числа без контекст нямат много смисъл.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е4о, мир ти пожелавам, а иначе - виж последното мое мнение (№27) в тая тема:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за малко така за нахвърленият въпрос. Явно трябва да се науча да си засичам разходът правилно. Хубаво ме нахранихте, заслужено. Просто нямам навик да си засичам разходът и ми беше интересно. Средата в която карам е към 60 извън градско и 40% градско. Не я настъпвам много може би, незнам. Един, два пъти в месеца я по натискам до към 5к обороти, да се поизчиства от карбоновите налепи. Колата е с ръчна кутия,но все пак благодаря ви за отзивите. Нещо се бях шашнал и бях започнал да се оглеждам за 8-ма генерация и по специално дизел. Никога не съм карал дизел и не ми се е налагало, поради това че не изминавам прекалено много км на година, но май ще се наложи. За газова, тук където съм няма смисъл. Благодаря все пак. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 20 хил км на година няма смисъл от дизел.
 

Моята харчи газ - 13-15 градско, 10-11 извънградско, 11-13 магистрално (130-160).

2.4 автомат, не особено добро газово, масло Bardahl 0w20.
Понякога разхода зависи и от газта която ти заредят и колко са те излъгали на колонката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая един разход като моя, всички други споделят цифри от които съм много далече.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен разхода на Accord-а (2.4i, АТ),  се припокрива с този на gmarinov.  Газ - 14-15 градско, 10-11 извънградско, 11-12 магистрално (140-160). :honda:

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, h5rov написа:

Най-накрая един разход като моя

Според мен там трябва да е някъде реалния разход на "нормалното"шофиране на 2.4 бензин",когато фактора "икономия" липсва при водача.

Моят разход за 2.0л. бензин (без да гоня икономия) е средно 7,5-9,5л./100 газ извънградско и 10-12л./100 газ градско + 1.2 до 1.4л./100 бензин за довпръскване и палене на бензин,като и тези данни не са константа,а зависят от редица фактори.:)

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е Акорд колата, сивик, 2.2 дизел, 2006 г, спорт. Магистрала, 140-160, км, много вятър, двама в нея, както и багаж-7.2. По касова бележка и км. Може и да е много, може да е нормално, но за 12 г кола, изобщо не и се замислям, но тъй като съм абсолютен лаик, споделете, как ви се вижда разхода? И да пишат, разумни-маняците да не ме депресират с разхода си ит 3 до 5 на сто new9gag_smile.png)

new9gag_wink.png

 

Изпратено от моят Samsung Galaxy S8 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този разход е на нормално каране, като от време на време има продухване до 7000 оборота. 

Колко от вас са махали катализаторите на 2.4 и има ли промяна на звука (дразнещо дрънчене), миризма на бензин и промяна на вървежа? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, gmarinov написа:

Под 20 хил км на година няма смисъл от дизел.
 

Моята харчи газ - 13-15 градско, 10-11 извънградско, 11-13 магистрално (130-160).

2.4 автомат, не особено добро газово, масло Bardahl 0w20.
Понякога разхода зависи и от газта която ти заредят и колко са те излъгали на колонката.

Колега, да не си засичал с моят акорд!?:lol::D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...