Jump to content
m_ad

Нов собственик на Хонда

Recommended Posts

Здравейте и да е Честита Новата 2019 година!

От миналата седмица съм нов собственик на Honda CRV-III, 2008, 2.2i-CTDI. Вслушвайки се в мнението на хората с опит във форума, се ориентирах към автомобил, купуван и поддържан /поне гаранционно/ от Бултрако. Хондата е на реални 205к километри и вече със софийски номера. При презаверката на каското, за 10-те години експлоатация има само две щети, които бих вкарал в графата "козметични". Ексклузив вариант, като мисля, че само навигация, радар за дистанция и съпътстващите ги бутони по волана й липсват. Колата е със заводски ксенон и наскоро подменени устройства /машинки/ за автоматичното регулиране нивата на светлинния лъч, както и с втори комплект летни гуми с оригиналните 18 цолови джанти. Трудно ми е да кажа, какъв точен разход даде от Варна до София през Стара Загора, тъй като на три пъти, по магистрала Тракия я карах по около 15-20 мин. на 5-та с 3200об./мин., а през повечето време на темпомат със 135км/ч. По борд бе 7,5л/100км. На софийско градско, с извънградско до Гигинския манастир и обратно, днес я засякох 8/100. На студено пали и работи стабилно, системата за ускорен подгрев на ДВГ я загрява по-бързо от аналогичната на Авенсиса /2,0 D4D 116/. Стефан /на Люлинския тунел/ й направи пълен преглед с лека корекция на предния и задния мост и според него всичко си е ОК по окачването.

Проверих по VIN и се оказа, че подлежи на сервизно обслужване по подмяната на пиропатроните. Вече направих заявка в Бултрако и, за мое най-голямо учудване, след няколко часа се свързаха с мен, да ме уведомят, че са направили заявка за доставката.

Това е по отношение хвалбата.

Имам един въпрос. Как да разбера, има ли действително ДПФ? Задавам този въпрос, тъй като ауспухът на колата от една обява, която бях пуснал с молба за мнение, бе сух, а на тази е леко опушен и остава макар и малко сажди по пръстите. Иначе, като мирис на изходящите газове, разлика няма. Предишният собственик ми каза, че нищо по изпускателната система не е пипано и никога не му е светвала лампата със "сладоледа". Карал е колата предимно на дълги разстояния.

Това е от мен за сега.

С пожелание за безаварийна нова година,

Поздрави,

Моньо Монев

IMG_20190103_103800.jpg

IMG_20190103_103806.jpg

IMG_20190103_103821.jpg

IMG_20190103_103835.jpg

IMG_20190103_103855.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е купувана от БГ като нова,доколкото си спомням за тук са без,което е добре щото няма да създава проблеми за в бъдеще.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ДПФ не зная, но искам да ти пожелая със здраве да си я караш.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джипа е супер, само със здраве да я караш, да е пазиш и много, много км-ри да изминеш, по всякакъв терен !! :zen:

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, AzSum написа:

За ДПФ не зная, но искам да ти пожелая със здраве да си я караш.

Благодаря за пожеланието! Като си дойда по Стара Загора, ако имам време може и да се срещнем на живо да я покажа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, BlueDream4 написа:

Джипа е супер, само със здраве да я караш, да е пазиш и много, много км-ри да изминеш, по всякакъв терен !! :zen:

Много благодаря! Сега точно се опитвам да и свикна на софийските заснежени улици. Теглото й определено си казва думата на хлъзгав участък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, todor88 написа:

Ако е купувана от БГ като нова,доколкото си спомням за тук са без.

Точно така е, в началото за БГ са без филтъра.

При подаване на контакт светва ли иконата за ДПФ?

Пожелавам много безаварийни километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добре изглежда! За много години и безаварийни щастливи моменти с нея!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ! Който търси намира.

Иначе от 2008 г. вече и в България , всички закупени коли, би трябвало да са с ДПФ филтър.

Така че сигурно и при теб има - но за да си наясно огледай, пък може и да си без.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така. След проверка в Бултрако и любезно съдействие от тяхна страна се оказа, че ДПФ няма:D. Фабрично си е дошла само с катализатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен ! Като идваш към Стара Загора - пиши на лично 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...