Jump to content
hahy

За телефонната система и блутут-а

Recommended Posts

Начинът е през гласовото меню и номер по номер. Каката ти казва номера цифра по цифра, след което ти казваш името или псевдонима на човека стоящ зад този номер, за да можеш да ползваш гласово набиране. Тия смартфони имат толкова много полета из телефонната книга, които архаичната вече система се чуди какво да ги права и за да не стане някакъв бъркоч, по сигурно е грешка, пробвай следващия път :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/11/2022 at 9:22 PM, Митко Йотов said:

Здравей колега и благодаря.

Този клип е добре дошъл за нас и гледам в коментара се говори, че от Хонда са локализирали проблема което се указва дефектен микрофон и правят сервизна акция но за Сивик и ЦРВ за Акорд нищо не казват, добре, че колегата от тубата е дал партидният номер на новият микрофон и аз ще се консултирам с Бултрако дали става и за Акорда ако да, го поръчвам.

Номера на частта е    P/N: 39182-SMA-003

Има ли развитие на проблема с микрофона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че ме подсети колега, бях го забравил. Утре ще звънна в Бултрако да попитам и ще дам обратна връзка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се в Бултрака и им казах за проблема в микрофона на което те ми отговориха, че за първи път чуват за проблем с микрофона. Попитах ги ако поръчам по рама знаят ли какъв ще е номера на поръчаният микрофон за да мога да ги сверя но те ми казаха, че могат да направят поръчка но вина но не могат да кажат частта която ще дойде с какъв номер ще е. Човека от Бултрако беше много отзивчив и се опитваше всячески да помогне но относно номерата на частите никой не знае освен централният склад с какви ще дойдат. 

Не искам да рискувам и да карам на пробагрешка да не се окажа в ситуация като колега който имаше проблеми със сензорите на гумите които се оказаха различни.  Ако някой колега някога сменя микрофона нека преди да го монтира да снима номера за да го сверим тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят си работи но качеството му е отвратително, аз ги чувам добре но от отсрещната страна всички се оплакват и ме молят ако може да говоря от телефона. Ако го поръчам шанса да ми пратят като стария е много голям а ми се иска да е новият модел който е явно подобрен.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз не съм имал проблеми. Колата ми е 2008-ма. Ако има различни микрофони, то моя със сигурност ще е от старите модели. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

на някой да му се получава микрофония? Реципиента ми казва, че си чува гласът. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой имал ли е проблем да свърже самсунг галакси 21 плус. Със стария си телефон нямах проблеми да свържа телефона и работи винаги. А новия изобщо не вижда колата в режим за свързване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.01.2019 г. at 12:02, ogi28b написа:

Би трябвало, но не е. Има различни профили, които едно блутуут-устройство може да поддържа: hands-free-профил, профил за поточно аудио, профил за трансфер на файлове, профил за връзка с мишка, клавиатура и подобни входни устройства, профил за печат на документи (за принтери с блутуут), профил за споделяне на интернет връзка (между два телефона например) и др. (Подробен списък: ТУК)

 

Подобно е на това да свържеш две неща с кабел. Само че дали е LAN-кабел, дали е мостов кабел, телефонен кабел, оптичен кабел... все е кабел. И блутуута е така - все е блутуут, ама няма профил за поточно аудио. 

 

В колите на тази възраст обикновено има само Hands-free-профил и евентуално профил за информация за контактите, за да видиш на екрана кой те търси. Можеш да видиш наличните профили, като влезеш в блутуут менюто на телефона и от списъка със сдвоени устройства цъкнеш на профила на колата, би трябвало да ти изпише какви блутуут-профили поддържа тя. Трябва ти "A2DP", който може да е кръстен и като "bluetooth audio streaming", "media audio" или нещо подобно. 

 

F5E25981-1C3E-46B1-9765-BBD4576397EE.thumb.png.9af752bee28107a3d2d579667ede56af.png
На моето блутуут устройство такива опции има, беше си на hands free, а другите за какво са?Ако знаете споделете, благодаря!Също да сподели някой как става добавянето на номера, за да мога да ги набирам от колата и гласово ли става само или може от медиата(с нави съм, фабричната)?

Редактирано от ivan047

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали може да се свържат повече от едно gsm устройство с блутуутна колата, нали не едновременно или заедно, но да, възможно ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 6 телефона може да се синхронизират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а по същия начин предполагам се прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но преди това примерно ако си синхронизирал твоя телефон трябва да му изключиш bluetooth и след това един по един останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви!Последно да попитам как става записването на номера и имена да набираш директно от колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш Phonebook и ти изброява какво може да правиш. Ти казваш Receive contact. Системата те изчаква да прехвърлиш контакт от телефона към нея. После те пита за име (произнасяш примерно Иван) и го запаметява. За да избереш номера казваш Dial, пита те на кой искаш да се обадиш и както си го записал, така пак произнасяш името.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с айфон прехвърлял ли е номер към колата? В момента в който ми казва, че очаква прехвърляне, блутуут връзката се разпада и нямам опция за прехвърляне през блутуут. По скоро на телефона изписва не е свързан, а на дисплея на колата знака за блутуут връзка си стои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа...малко хелп ми трябва. Колата е Сивик 2006 хечбек със всички простотии по нея-навигация, гласов контрол, hands free и т.н. Зачетох се в тая тема и си викам...я да пробвам аз да си вържа едно xiaomi 13. И какво се случва...натискам бутона за разговор, но никакъв звуков сигнал не се чува. Ако натисна бутона за гласовите команди на климатика, навигацията и аудиото, каката си бръщолеви нещо, но бутона за разговор не реагира. А в менуалчето, което изтеглих от една тема тук във форума и във видеотата в youtube навсякъде се казва, че след натискане на бутона за разговор трябва да се чуе звуков сигнал и тогава да подавам команда. На всичкото отгоре, моето ксиаоми не вижда блутуута на ходата. Къде да търся проблема>>>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, kalinaki написа:

Такаааа...малко хелп ми трябва. Колата е Сивик 2006 хечбек със всички простотии по нея-навигация, гласов контрол, hands free и т.н. Зачетох се в тая тема и си викам...я да пробвам аз да си вържа едно xiaomi 13. И какво се случва...натискам бутона за разговор, но никакъв звуков сигнал не се чува. Ако натисна бутона за гласовите команди на климатика, навигацията и аудиото, каката си бръщолеви нещо, но бутона за разговор не реагира. А в менуалчето, което изтеглих от една тема тук във форума и във видеотата в youtube навсякъде се казва, че след натискане на бутона за разговор трябва да се чуе звуков сигнал и тогава да подавам команда. На всичкото отгоре, моето ксиаоми не вижда блутуута на ходата. Къде да търся проблема>>>

Проблема може да е някъде другаде щом не се чува сигнала а и има при някой опцията за отделно намаляне и увеличаване всичко свързано с хендсфрии  . При акорда след сигнала и думите фон сетъп, се изброяват опциите който можеш да направиш и избираш репейр, изчакваш да се изговори и задаваш парола(словом отново) и чак тогава излиза блутут връзката на телефона и може да се свърже!

Редактирано от Contraband

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно на колегата му е изключен блутута от буксата и за това при натискане на копчето от волана няма нищо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Митко Йотов написа:

Най вероятно на колегата му е изключен блутута от буксата и за това при натискане на копчето от волана няма нищо. 

Де е тая букса. Баси моа ли да незнам че има букса за блутуута

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това колегите със сивици могат да кажат, при Акорд 8 е под жабката при Акорд 7 е на друго място, при Црв също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих модула. Намира се под волана, захванат с 3 винчета към пластмасата под волана. Буксата му е включена. Има ли вариант модула да не работи поради някаква причина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предните модели правеха проблеми тия модули, но за 8-ца не съм чувал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и при мен прави. Извадих го, отворих го, видимо няма нищо опушено и съмнително. Напръсках му контактите с контактен спрей и го закачих  към буксата без да затварям кората под волана и оооо чудо...проработи. Когато затворих кората и пак спря. Така няколко пъти и накрая ми писна. Вероятно е нещо от модула или от буксатано сега не ми се занимава. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туй чудо ли ми е блутуут модула? Как да разбера дали работи, като телефона ми вобще не го намира? И как по-точно се свързва телефон с колата, че нещо не ми е ясно? Не намирам никъде някакви настройки. Благодара предварителноIMG_20231019_173718.thumb.jpg.ae037ae50bd3d62ad7aba52c58f40f22.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не е у ред тия модул няма как да се вържеш с телефона, още по малко пък да протече някаква настройка на системата. Вероятно и при теб модула е глътна въздух. Намирам втора употреба в мегапартс, но искат по 140 лв. а не се знае дали работи преди да го свържеш,😏

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.10.2023 г. at 20:34, San44o написа:

туй чудо ли ми е блутуут модула? Как да разбера дали работи, като телефона ми вобще не го намира? И как по-точно се свързва телефон с колата, че нещо не ми е ясно? Не намирам никъде някакви настройки. Благодара предварителноIMG_20231019_173718.thumb.jpg.ae037ae50bd3d62ad7aba52c58f40f22.jpg

Има доста теми за свързването, колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.01.2019 г. at 12:02, ogi28b написа:

Би трябвало, но не е. Има различни профили, които едно блутуут-устройство може да поддържа: hands-free-профил, профил за поточно аудио, профил за трансфер на файлове, профил за връзка с мишка, клавиатура и подобни входни устройства, профил за печат на документи (за принтери с блутуут), профил за споделяне на интернет връзка (между два телефона например) и др. (Подробен списък: ТУК)

 

Подобно е на това да свържеш две неща с кабел. Само че дали е LAN-кабел, дали е мостов кабел, телефонен кабел, оптичен кабел... все е кабел. И блутуута е така - все е блутуут, ама няма профил за поточно аудио. 

 

В колите на тази възраст обикновено има само Hands-free-профил и евентуално профил за информация за контактите, за да видиш на екрана кой те търси. Можеш да видиш наличните профили, като влезеш в блутуут менюто на телефона и от списъка със сдвоени устройства цъкнеш на профила на колата, би трябвало да ти изпише какви блутуут-профили поддържа тя. Трябва ти "A2DP", който може да е кръстен и като "bluetooth audio streaming", "media audio" или нещо подобно. 

 

На мен като влезна в устройството Honda HFT ми дава повече работи освен hands-free, това Car Play означава ли, че мога да пускам музика от телефона и също другите опции какво означават?IMG_4813.thumb.png.ab3d8d5bbf8eb254f6791c635c0c0572.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...