Jump to content
hahy

За телефонната система и блутут-а

Recommended Posts

От известно време се ровя и чета и гледам разни безполезни неща и не мога да си обясня работата на блутута. 

Работи си прекрасно, влизам в колата - закачва се и си плямпам през него - безценна шокария е! Обаче от сума време и се чудя няма ли вариант да се пусне музика от телефона през него? Car Play на 8ма генерация е несъвместим. Закачам телефона с кабел в USB вижда го като ipod, но спотифай неще да пропее. Има ли нещо нередно, или да не се мъча изобщо? 

Реално блутута спира радиото когато телефона му подаде сигнал, аудиото би трябвало да е по същия начин, без значение дали ще се говори или ще пее. Та това ме чопли от година насам. Ако някой се е занимавал с тая работа ... ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало, но не е. Има различни профили, които едно блутуут-устройство може да поддържа: hands-free-профил, профил за поточно аудио, профил за трансфер на файлове, профил за връзка с мишка, клавиатура и подобни входни устройства, профил за печат на документи (за принтери с блутуут), профил за споделяне на интернет връзка (между два телефона например) и др. (Подробен списък: ТУК)

 

Подобно е на това да свържеш две неща с кабел. Само че дали е LAN-кабел, дали е мостов кабел, телефонен кабел, оптичен кабел... все е кабел. И блутуута е така - все е блутуут, ама няма профил за поточно аудио. 

 

В колите на тази възраст обикновено има само Hands-free-профил и евентуално профил за информация за контактите, за да видиш на екрана кой те търси. Можеш да видиш наличните профили, като влезеш в блутуут менюто на телефона и от списъка със сдвоени устройства цъкнеш на профила на колата, би трябвало да ти изпише какви блутуут-профили поддържа тя. Трябва ти "A2DP", който може да е кръстен и като "bluetooth audio streaming", "media audio" или нещо подобно. 

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизам, ама има опция само forget this device - никаква друга информация.  Явно е само за синхронизация и говорене. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За музика май трябва да смениш блутут модула

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес закачих телефона пробно за блутуто.След 7-10сек рсзговор ми казва "service lost" и прекъсва. Идея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отностно клипа - айпода и телефона ми ги вижда като ги закача на USB и си ги управлявам от волана, просто самия блутут не е направен за аудио стрийм. 

 

Преди 3 часа, BOKLUK_CHOVEK написа:

Днес закачих телефона пробно за блутуто.След 7-10сек рсзговор ми казва "service lost" и прекъсва. Идея?

 

А ти си имаш проблем или с телефона или с модула на колата вече. Щом работи и те изхвърля - някъде има гнило. 

 

При мен си е стабилно, 50мин разговори водя понякога - бетон е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, BOKLUK_CHOVEK написа:

Днес закачих телефона пробно за блутуто.След 7-10сек рсзговор ми казва "service lost" и прекъсва. Идея?

 

И аз имах същия проблем. Като купих колата си вързах телефона и си говорех без проблеми, понякога и по 30-40 мин. После си взех нов телефон и се появи твоя проблем. Започнах да се вкарвам във филми, че е блутут модулът, но след като отново смених телефона, нещата си дойдоха по старому. Отново не прекъсва дори и при 30-40 минутни разговори.

От телефона трябва да е. може да е неговия блутут модул, може и от операционната система (версията), може и от настройки да е.

Най-лесно ми се струва да пробваш с друг апарат преди да почваш да търсиш по-надълбоко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ред.: този пост е за @hahy

--------------------------------------------

Ако имаш AUX-вход, може да си вземеш някакъв блутуут-адаптер, който поддържа хендс-фрий-профила и аудио-стрийм-профила. Доста удобно е и не са никак скъпи, в рамките на 20-30 лева са и работят много добре. Ето линк към тема, в която колега споделя, че адаптерът му работи чудесно:

 

 

В същата тема съм дал отзиви за моя, който пък поддържа само аудио-стрийм, без хендс-фрий. Да си пускаш каквото ти е кеф от телефона си е несравнимо удобство.

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, отрих решение на проблема с прекъсващия/неработещ bluetooth.

Пробвайте да спрете приложението от снимките по-долу. Аз съм с oneplus 6 и при мен изчезна прекъсвснето след като спрях системното приложение BTtestmode. От както го спрях това,блутуто работи без никакви проблеми. Също ,може да пробвате и с ъпдейт на софта на телефона до последна версия.

Screenshot_20190511-174335.jpg

Screenshot_20190511-174343.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това приложение не го откривам на моя Mi8.

Може би е само на 1+?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

 

@romborak

 

Има приложения, които показват всички подобни системни приложения и процеси, да речем Титаниум-а. В зависимост дали телефонът е руут-нат или не, може да успееш да спреш или не съответния процес, а в зависимост от Андроида - може дори да го няма като отделен процес, а да е в комплект с някой друг или да е кръстен по друг начин. Имай предвид, че някои на пръв поглед безобидни и безполезни процеси ако бъдат спрени, може да доведе до циклично презареждане (boot-loop дето му викат), което е неприятно.

 

Питай в Андроид-форума в раздела на Mi 8, там са доста навътре с тази ОС. 

 

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е :offtopic:, колега @ogi28b,

 

Чета андроид форума доста години преди този и няма нещо за Mi8, което да не съм изчел. И ние четем 😀

Питал съм също и нямаше кой да ми даде смислен отговор защо, когато си купих телефона, не успявах да го свържа с колата. Мислех, че причината е, че съм с xiaomi.eu ROM, но след доста опити и накрая след чистене на кеша, рестартиране на колата, телефона и без никакви други BT устройства наоколо успях.

 

Също така попрочетох и за този BTtestmode и се оказа, че проблем с него има само в 1+.

Всяка марка има различни проблеми с BT системата на Honda. Явно просто е калпава.

 

Та заради това си мисля, че всеки модел телефон трябва да търси решение и това за 1+ не решава останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз не успявам да се свържа с блутут системата на колата.  Не съм вещ по тези технологии, моля за съвети. Давам команда pair на гласов контрол,  но не открива телефона, който е Huawei P8lite, както и телефона не открива колата. Един, два пъти ми поиска някакъв 4 цифрен код,който незнам защо го поиска и къде да го открия. Преди съм карал пасат-и и там ставаше лесно, вярно бяха по нови. Вероятно ще си взема и блутут ресивър, като показания по-горе, но ми се ще да пробвам хендс фри-то в оригинал. Моля за някакви насоки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска ти код ,за да те сдвои с телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, policeman написа:

Иска ти код ,за да те сдвои с телефона.

А този код откъде да го видя, за да знам кой е верният. Voice-a пита дали това е кодът и го иписва, но този код може да е от блутут устройства наоколо. Два пъти пробвах и потвърдих два различни кода и пак нищо, не ги сдвои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти решаваш какъв да е кода. Просто го казваш на глас ясно и отчетеливо на английски. Примерно кажи : зиро,зиро,зиро,зиро. 

После като свърваш гсма-а,на екрана му ще те пита за код и вкарваш каквото си казал.

 

Аз го направих следвайки стъпките от този клип.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, BOKLUK_CHOVEK написа:

Ти решаваш какъв да е кода. Просто го казваш на глас ясно и отчетеливо на английски. Примерно кажи : зиро,зиро,зиро,зиро. 

После като свърваш гсма-а,на екрана му ще те пита за код и вкарваш каквото си казал.

 

Аз го направих следвайки стъпките от този клип.

 

Много благодаря! Сега вече ми е ясно. Дано се открият.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Radocan написа:

Много благодаря! Сега вече ми е ясно. Дано се открият.

Успях! Свърза се и работи. Благодаря оново, колега, за ясните инстукции! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте отново. След няколко годишно отсъствие вече отново с Хонда. От два дни съм с Акорд 2.2 , 150 кс дизел. Колеги, как да си свържа телефона чрез блутут с колата? Нещо не се откриват. Не ми се отварят клиповете. Явно в работата интернета е  ограничен. Ще ги проверя в нас.

Редактирано от martito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, @martito, и добре дошъл отново,

 

Ето линк към темата, в която сме обсъждали HFT.

 

Понякога е доста упорита, но с постоянство ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.07.2019 г. at 17:19, romborak написа:

Здравей, @martito, и добре дошъл отново,

 

Ето линк към темата, в която сме обсъждали HFT.

 

Понякога е доста упорита, но с постоянство ще стане.

Здравей те. Имам същия проблем. Много бих искал и аз да споделям радости и болежки на този автомобил. От скоро и аз съм с акорд 8 генерация 2.2 дизел комби. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следвайте инструкциите и ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.07.2019 г. at 16:36, martito написа:

Здравейте отново. След няколко годишно отсъствие вече отново с Хонда. От два дни съм с Акорд 2.2 , 150 кс дизел. Колеги, как да си свържа телефона чрез блутут с колата? Нещо не се откриват. Не ми се отварят клиповете. Явно в работата интернета е  ограничен. Ще ги проверя в нас.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж 3 поста по-нагоре. Има линк към темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ме когато говоря се чува добре обаче тези  от среща се оплакват,че ме чуват много глухо,тихо,лошо с една дума не добре.Само при мен ли е така или и вие колеги го имате този проблем? 

Някой знае ли къде е микрофона и дали може да се смени с друг по добър,или може да мина само с почистване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен понякога се оплакват. Но си мисля, че няма как да е иначе при положение, че микрофона не ти е близо до устата.

Иначе микрофона се намира в предния плафон на тавана и не знам дали може да се чисти. Ако някой го е правил нека сподели.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички явно е така

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Петък имам работа в Тоягата,ще ги питам може ли да се направи нещо.Ако може ще кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

1. Някой знае ли как / дали могът да се сдвояват два телефона едновременно? Като сдвоя втория и първия вече не е сдвоен!

2. През известно време (няколко дни) вече сдвуения телефон се оказва че не е здвуен, без нищо да съм пипал, та се чудя от какво може да е това? В началото нямах проблем телефона си стоеше сдвуен месеци и от известно време започна да го прави този проблем?

 

Благодаря предварително

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

 

И аз съм го пробвал. Може да се сдвоят два или повече телефона, но активен в даден момент е само един. Системата си ги помни, но можеш да говориш само през единия. Ако получиш обаждане по неактивен, ще си го ползваш без HFT.

Когато има сдвоени два или повече телефона, можеш да задаваш с гласова команда кой да бъде активен в момента и да го ползваш докато шофираш. Не си спомням обаче каква точно команда се задаваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вторият въпрос, и при мен положението е същото и нямам решение. Дава заявка за свързване, вкарвам кода и него одобрява. Правя отново настройката и може месец, два да няма проблем, може и на следващият ден отново да настройвам. Поне свикнах та се справян бързо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, ogibo написа:

По вторият въпрос, и при мен положението е същото и нямам решение. Дава заявка за свързване, вкарвам кода и него одобрява. Правя отново настройката и може месец, два да няма проблем, може и на следващият ден отново да настройвам. Поне свикнах та се справян бързо.

Точно така беше и при мен. Повече от година съм експериментирал в търсене на някаква закономерност за разпада на връзката, но без успех. Категорично мога да заявя, че РЕШЕНИЕТО е смяна на телефона. Преди бях с Cat S60 с Андроид 6, сега съм със самсунг S8 и вече 4месеца няма никакъв проблем. Веднага се връзва , държи стабилен разговор, перфектна работа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички и благодаря за споделения клип за свързване с телефон.  🤗

Много съм щастлива, че карам пак японска кола. Ама пък каква! 155 коня бензин 2000 куб. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/12/2020 at 12:33 PM, Митко Йотов said:

При ме когато говоря се чува добре обаче тези  от среща се оплакват,че ме чуват много глухо,тихо,лошо с една дума не добре.Само при мен ли е така или и вие колеги го имате този проблем? 

Някой знае ли къде е микрофона и дали може да се смени с друг по добър,или може да мина само с почистване.

 

Здравейте Колеги.

Преди седмица и при мен се появи същия проблем, аз чува добре в колата, отсреща глухo и бучене.

Някой да е намерил решение?

В youtube ми попадна следното клипче.

https://www.youtube.com/watch?v=_B1T-2GzHkU

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и благодаря.

Този клип е добре дошъл за нас и гледам в коментара се говори, че от Хонда са локализирали проблема което се указва дефектен микрофон и правят сервизна акция но за Сивик и ЦРВ за Акорд нищо не казват, добре, че колегата от тубата е дал партидният номер на новият микрофон и аз ще се консултирам с Бултрако дали става и за Акорда ако да, го поръчвам.

Номера на частта е    P/N: 39182-SMA-003

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При вас, като някой ви звъни, показва ли името на човека, който ви звъни на дисплея при километража? При мен показва само номера и така не мога да се приентирам, кой ми звъни. Има ли, как да се направи да показва името, а не номера му? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен показва само номер. Мисля, че няма как да показва името, все пак колата е модел 2008 и тогава тези устройства не бяха така развити както са в днешни дни. Лично аз си държа телефона на удобно място и ако толкова много желая да разбера кой ме търси му хвърлям един поглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега беше споменал, че записаното име трябва да е на латинеца до 50 имена можеше да се запазят в системата на колата но при колегите с нави ли беше или на всички не мога да си спомня. Не го твърдя а карам по спомен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен всички контакти в телефона са изписани на латиница и са импортирани в колата (около 1000 контакта, някои от които с по-вече от един номер). Но винаги при позвъняване на таблото се изписва единствено номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, DAN_DAN написа:

При мен всички контакти в телефона са изписани на латиница и са импортирани в колата (около 1000 контакта, някои от които с по-вече от един номер). Но винаги при позвъняване на таблото се изписва единствено номер.

Тогава какъв е смисъла на импортирането? А, и как точно си го направил? На мен всеки път ми дава грешка....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...