Jump to content
zoni82

Предна броня

Recommended Posts

Здравейте колеги.,от скоро карам Хонда Акорд (преди това Ауди) и доста неща не знам за какво са и как и къде да ги търся. От няколко дни чета форума и не успях да намеря тема или нещо подобно на това което търся. На предната броня има от двете страни, според мен някакви датчици, които се отварят и затварят сами. Та не мога да разбера какви са и за какво служат. Ако може да ударите едно рамо с малко инфо. Благодаря предварително. Извинявам се предварително ако темата не е коректно съсздадена. 

IMG_20190106_150252.jpg

IMG_20190106_150258.jpg

IMG_20190106_150247.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са ти пръскалките за фаровете.

Екзекютив плюс има и бутон за принудително.

При пълно казанче пръска също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те дразнят,просто извади предпазителя от таблото и си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за бързият отговор. Има ли вариант аз да ги пускам и спирам или са автоматични. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да го вади, за разлика от седма генерация тук има отделен бутон за миене на фаровете и не пръска и там при всяко миене на предното стъкло при включени светлини. Е има едно изключение, пръска на фаровете веднъж на всяко четиридесето миене на стъклото. Само не знам дали този алгоритъм е обвързан с това дали фаровете са включени в този момент. Бутона за миене на фаровете се намира от ляво на волана над този за вклюване/изключване на парктроника, до бутона за изключване на VSA. До колкото си спомням пръскалките работят само при включени светлини, минимум къси.

 

п.п. А защо пръскалките са така отделени от бронята? Всички които съм виждал до сега са плътно прилепнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам защо са отворени, стоят така известно време и после се затварят сами, без моя намеса. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, DAN_DAN написа:

Няма нужда да го вади, за разлика от седма генерация тук има отделен бутон за миене на фаровете и не пръска и там при всяко миене на предното стъкло при включени светлини. Е има едно изключение, пръска на фаровете веднъж на всяко четиридесето миене на стъклото. Само не знам дали този алгоритъм е обвързан с това дали фаровете са включени в този момент. Бутона за миене на фаровете се намира от ляво на волана над този за вклюване/изключване на парктроника, до бутона за изключване на VSA. До колкото си спомням пръскалките работят само при включени светлини, минимум къси.

 

п.п. А защо пръскалките са така отделени от бронята? Всички които съм виждал до сега са плътно прилепнали.

DAN_DAN   Искаш да кажеш,че натисна ли бутона спира да мие фаровете когато мия стъклото правилно ли те разбирам или не? Ако е така има логика в трите бутона тоест и трите са за ръчно изключване.

25287195_1630306703682080_276754049_n.jpg

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, DAN_DAN написа:

. А защо пръскалките са така отделени от бронята? Всички които съм виждал до сега са плътно прилепнали.

Като се обледенят ,така стоят .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Митко Йотов написа:

Искаш да кажеш,че натисна ли бутона спира да мие фаровете когато мия стъклото правилно ли те разбирам или не?

Е само този не изключва. Този ръчно пръскаш на фарците :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, hahy написа:

Е само този не изключва. Този ръчно пръскаш на фарците :) 

Да правил съм го това но колегата друго казва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той като ориентир ги обясни останалите, те изключват, тоя само пръска :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам,че колегата   DAN_DAN не се включва  ,така и предположих.Но мога да го проверя дали спира и ще пиша.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Митко Йотов написа:

Гледам,че колегата   DAN_DAN не се включва  ,така и предположих.Но мога да го проверя дали спира и ще пиша.

Не се включих до сега, защото имам и други ангажименти и няма как да стоя постоянно на компютъра. Та по въпроса: Както е казал hahy, натискаш бутона и пръска. Другото което мога да кажа е, че не пръска постоянно докато е натиснат бутона, а прави само един импулс около 1 секунда. Ако искаш да пръснеш пак трябва да отпуснеш бутона и да го натиснеш отново и така още едно пръскане. Предполагам е направено така за пестене на течност, че те тия пръскалки са си доста лакоми. За да си измиеш фаровете по този начин трябва да са изпълнени три условия:

1. Течността в казанчето трябва да е над определено ниво, мисля, че над 50%, но не съм сигурен колко точно. Защото помпата е монтирана по на високо. Това е направено с цел да ти остане течност за стъклото.

2. Натискаш бутона или на всяко 40-то миене на стъклото автоматично прави по 1 миене на фаровете. Това съм го чел в рекламната брошура на автомобила.

3. Фаровете да са включени. За това последното не съм много сигурен, трябва да го изтествам, но няма да стане скоро. Ако някой друг може да провери да каже.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, aleksandur написа:

Като се обледенят ,така стоят .

 

Прав си, от вчера ги наблюдавам и при заледяване се отварят. Тук при нас през нощта температурата е около - 15 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, DAN_DAN написа:

Не се включих до сега, защото имам и други ангажименти и няма как да стоя постоянно на компютъра. Та по въпроса: Както е казал hahy, натискаш бутона и пръска. Другото което мога да кажа е, че не пръска постоянно докато е натиснат бутона, а прави само един импулс около 1 секунда. Ако искаш да пръснеш пак трябва да отпуснеш бутона и да го натиснеш отново и така още едно пръскане. Предполагам е направено така за пестене на течност, че те тия пръскалки са си доста лакоми. За да си измиеш фаровете по този начин трябва да са изпълнени три условия:

1. Течността в казанчето трябва да е над определено ниво, мисля, че над 50%, но не съм сигурен колко точно. Защото помпата е монтирана по на високо. Това е направено с цел да ти остане течност за стъклото.

2. Натискаш бутона или на всяко 40-то миене на стъклото автоматично прави по 1 миене на фаровете. Това съм го чел в рекламната брошура на автомобила.

3. Фаровете да са включени. За това последното не съм много сигурен, трябва да го изтествам, но няма да стане скоро. Ако някой друг може да провери да каже.

Благодаря за изчерпателният отговор. Ще изпробвам и ще пиша относно включването на фаровете. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са дали изчерпателно инфо за тези пръскалки. При мене дясната се оказа в такова положение . Аз даже и я поизмъкнах с ръка, не искаше да се прибере.Реших, че съм досчупил нещо и умрях от яд... Оказа се, че хем беше много студено, хем нямах течност за чистачки изобщо. Сипах такава и всичко се оправи някак си от само себе си :) . Пръскат си нормално , прилепват си обратно към бронята.

Редактирано от stany681

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със замръзването и мен ме стресна, не се прибираха изобщо и двете.

Налях течност до горе, облях пръскалките с топла вода и се прибраха!

Цялата операция в мола на топло.

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и моята дясна пръскалка щръкна отсамосебе си. Чакам я само дс се пребере и вадя предпазителя.Хич не ми трябват тия пръскалки.Аз не карсм офроуд ,че да ми трябва да си мия фароветр в движение.Само ми клепат бронята у капака,тия пръскалки.Някой знае ли как да ги разкача нацяло от казанчето с течност за да не щръкват пак..никога вече хаха :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, BOKLUK_CHOVEK написа:

Днес и моята дясна пръскалка щръкна отсамосебе си. Чакам я само дс се пребере и вадя предпазителя.Хич не ми трябват тия пръскалки.Аз не карсм офроуд ,че да ми трябва да си мия фароветр в движение.Само ми клепат бронята у капака,тия пръскалки.Някой знае ли как да ги разкача нацяло от казанчето с течност за да не щръкват пак..никога вече хаха :D

Тук е за седма,може да помогне евентуално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало на всяко трето пръскане на чистачките да пръска веднъж на фаровете,когато са включени.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се да ви кажа ,че реших проблема със стърчащите пръскалки като налях половин литър спирт за горене в тепността за чистачки.След 15-20 мин шофиране пръскалката се пребра сама. И да кажа,че тепноста мине с индекс -20г (така поне пишеше),но явно не е,щом замръзва на -10...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замръзва щото е много малко количество оставащо по системата отпреде и в движение става -50 от скоростта. Спиртец повечко си сипвайте + зимната течност и няма да има драми с това. Също така и чисти по-яко с 99% концентрат вътре

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...