Jump to content
deshi

Смяна на системния език на Хонда акорд (фрйслифт), без навигация.

Recommended Posts

Здравейте колеги от няколко дена съм горд собственик на Хонда акорд 2.2 дизел (фейслифт модела, без навигация ). Обаче колата е от Австрия и системния ми език(този дето е на таблото) е на немски. Някой знае ли как да го променя на английски? Благодаря предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го.Понеже не видях как мога да изтрия темата, моля някой от модераторите да я изтрие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, deshi написа:

моля някой от модераторите да я изтрие.

Вариант е и да обясниш как става трика..!:)

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезно инфо. Ще го пробвам още днес. Не знаех, че е толкова лесно. Един приятел с Волво, трябва да я дава на сервиз, за да му направят италианското меню на английски. Мойто е на немски и когато пали, често изписва нещо на немски много бързо и се принудих да снимам слоумоушън видео, за да мога да прочета и после през преводача. Чак тогава разбрах, че съобщението е за проверка на системата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една малка подробност за да влезете в горните менюта, трябва да е дръпната ръчната спирачка. В противен случай ви излиза следното нещо:

15468759534605516105387991407971.thumb.jpg.1402d98a668b1513c361301f2edc3ddd.jpg

Което мисля е за някакъв контрол на скоростта. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, deshi написа:

Една малка подробност за да влезете в горните менюта, трябва да е дръпната ръчната спирачка. В противен случай ви излиза следното нещо:

15468759534605516105387991407971.thumb.jpg.1402d98a668b1513c361301f2edc3ddd.jpg

Което мисля е за някакъв контрол на скоростта. 

Аларма.Върши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното на тея 2 аларми е че показват вярната скорост. При първата стрелката е на 52 км/ч, а на втората 83 км/ч. Не можеше ли и стрелката да е точна? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е забавяне в кан комуникацията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е забавяне, ако беше забавяне - щеше да навакса след определено време. Изискване за безопасност е, стрелката на всеки автомобил задължително показва повече. При мен едната аларма съм нагласил на 140 км/ч, другата съм спрял. В момента, в който стрелката подмине 140 - чува се алармата. Реалната скорост в този момент е 134 по GPS. 

 

При толкова много теми и въпроси за това меню, и толкова пъти обяснено, защо не се качи някъде като често задаван въпрос или да се отдели като самостоятелно ръководство? То не е чак толкова голямо това меню, има 3 функции за работата на компютъра, една за езика и изход. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.01.2019 г. at 12:04, ogi28b написа:

Не е забавяне, ако беше забавяне - щеше да навакса след определено време. Изискване за безопасност е, стрелката на всеки автомобил задължително показва повече. При мен едната аларма съм нагласил на 140 км/ч, другата съм спрял. В момента, в който стрелката подмине 140 - чува се алармата. Реалната скорост в този момент е 134 по GPS. 

 

При толкова много теми и въпроси за това меню, и толкова пъти обяснено, защо не се качи някъде като често задаван въпрос или да се отдели като самостоятелно ръководство? То не е чак толкова голямо това меню, има 3 функции за работата на компютъра, една за езика и изход. 

 

И аз мисля,че ще е полезно за много хора и дано някой да го направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.01.2019 г. at 18:13, deshi написа:

1.Мисля че трябва да е запалена колата, но не съм сигурен, аз специално на запалена го направих.

След като запалим колата това е изходното положение на дисплея: 

image.thumb.png.0cab02ad2e1783c5c73e1c10d98dad64.png

 

2.Задържаме продължително бутона(около 3-4 сек.) за информация(така мисля, че се казва):

image.thumb.png.216d3b01ca76e8b390b942643a3cd9d8.png

по този начин влизаме в менюто на колата.

 

3. След като сме влезли в менюто, трябва отидем на менюто за езика.Сменяме между различните подменюта пак със същия бутон за информация:

image.thumb.png.d2cc348baf5fb48e459257aa0175d4fb.png

 

и отиваме на менюто за езика:

image.thumb.png.79de09dd4148642508162d5a00d2b45a.png

 

4.Избора на подменю става със съседния бутон за селекция(SEL RESET):

image.thumb.png.14ab83b9103ece509bbef4496a02ab86.png

 

5.След като сме във менюто за езици, което изглежда по следния начин:

image.thumb.png.6c3cf963206a7298a6fa8631f35447be.png

 

избираме желания от нас език.Смяната между езиците отново стаава с бутона информация, а избора със SEL бутона.

 

6.След като сме избрали езика и сме потвърдили. Излизането от подменюто става като отидем до тази селекция:

image.thumb.png.f56872e2843ff87faf31ae64f475c6ea.png

 

и изберем тази подопция, която реално е за изход от подменюто(избора отново става със SEL бутона).

 

и последно изхода от менютота става, като пак минаваме през подменютата с бутона за информация и стигнем до това :

image.thumb.png.b25b559be53b421509d1545791668bd9.png

 

и отново избора става със SEL бутона. Това е!  Реално е доста просто ама не успях да го намеря никъде в нета та затова се замотах доста.Дано да съм помогнал на някой. :))

Браво за подробното описание. Имам леко уточнение-няма нужда колата да е запалена, условието е да е на контакт с дръпната ръчна спирачка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да се наема да направя темата с описанието, защото имам книжката на колата ми на български - ще тръгна от там. 

Само дето в моята не пише как да променя скоростта на двете аларми, например, както е написал ogi28b, че явно може. 

 

Как става това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...