Jump to content
Veseliq

Почасово паркиране в София - могат ли да се комбинират СМС и талон?

Recommended Posts

Офисът ми е в центъра на София (зелена зона) и няколко пъти в месеца ми е много по-удобно да стигна с автомобил.

 

Съответно, в зелена зона със СМС може да се паркира до 4 часа, след което трябва да се направи 15 мин пауза и може да се паркира за още 4 часа. Обикновено отивам до автомобила за тези 15 мин и след това пускам нови СМС-и. Мога ли да го избегна като:

 

А. Използвам СМС за синя зона като изтекат четирите за зелена. Тоест важи ли СМС за синя и за зелена?

Б. Използвам талони с изтъркан час. Пускам четири СМС. Изтърквам талон за часа след четвъртия и когато и той е на път да а изтече пускам нови 4.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежките ми комбинират СМС-и и талони точно по този начин (Б), но ще ги питам за детайлите да не те излъжа нещо. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро притеснението ми е ,че по правило паркирането е до 4 часа. Има ли шанс след като веднъж са проверили, че паркирането е платено с СМС, а после, че СМС-ът е изтекъл, да не погледнат за талонче или да ми сложат скоба под предлог, че колата не е местена над 4ч и няма как да е легално паркирана така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има шанс.

Сега ми обясниха, че всъщност неизвестното е дали проверяващите ще ти вкарат номера при първоначалната проверка в някаква система когато си с талони. Когато ги мързи не го правят и съответно ако започнеш деня с талончета е по-вероятно да можеш да продължиш със СМС-и без да се страхуваш от скоба.

Аз бих си намерил платен паркинг в близост до мястото ако има такъв, дето не режат глави. Има паркинг в баш центъра срещу Булбанк, който е левче на час и то излиза същото ... Стига да намериш при теб толкова евтин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...