Jump to content
Kissman

Как да настроя радиото за да ми показва името на станцията?

Recommended Posts

Колеги,как да настроя Premium Sound System на Accord 2006 год.фейслифт ,така че да ми показва името на станцията?След сваляне на акумулатора се изгуби тази функция и не се сещам как беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Премиум саунд, без навигация и не губи тази функция при сваляне на акумулатора, предишната хонда беше с навигация, мисля, че и тя не губеше...

Ако има активиране/деактивиране на тази функция би трябвало да е описана в книжката (дали не беше отделна книжка а радиото).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RDS (Radio Data System) се казва тая функция, вярно ли не я знаете?  :)

Търси в ръководството RDS.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с навигация натискаш еднократно десния кръгъл бутон /врътката/ на навигацията и след това натискаш един път, втори път и т.н. левия бутон, докато стигнеш до съответната финкция. След това завърташ левия бутон за вкл. и изкл. на функцията и пак еднократно натискаш десния бутон да излезеш от менюто. Ако на екрана на навигацията пак не се появяват имената, премини през FM1, FM2 и т.н.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За без навигация: натискаш OFF бутона (големия кръгъл в средата на конзолата) за няколко секунди и така влизаш в менюто за настройки. След това с 4-ката управляваш въпросната функция, която е със съкращение PS ON/OFF (включваш я и изключваш с натискане пак на 4-ката). Това е общо взето, на бутон 5 ти е часовника дали да е 12/24 и т.н.

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се поправя и аз - десния бутон не се натиска еднократно, а се натиска и задържа. Това за колите с навигация. Останалото е същото, както в предния ми пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знаех за тези функции на колите без навигация, разцъках я и не можах да разбера за какво е опцията с бутон "1" на дисплея изписва NEWS.20190114_073811.thumb.jpg.37a6aae56b1a0e00549a7ab786361f3a.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да е част от RDS функцийте на радиото. Потърси инфо в гугъл за RDS (Radio Data System) да не напиша някоя глупост тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ето какво пише в Wikipedia за rds 

IMG_20190115_081031.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.01.2019 г. at 9:44, brasko написа:

Здравейте, не знаех за тези функции на колите без навигация, разцъках я и не можах да разбера за какво е опцията с бутон "1" на дисплея изписва NEWS.

 

По принцип идеята на тези функции е да са полезни, например става катастрофа с 3 ТИРа по магистралата и отсечка от 10 км е блокирана. Тогава някое местно радио, ако е по-умно, ще излъчи съобщение, в което да информира шофьорите за катастрофата. Това съобщение се кодира като съобщение за трафика - Traffic Announcement (ТА) и всички, чийто радио-апарати са настроени да приемат ТА-съобщения ще превключат автоматично на честотата на това радио, като по този начин ще чуят съобщението и току виж - минали по друг път. 

 

У нас обаче, както винаги, полезните неща идват с 30-35 години по-късно или се ползват не по предназначение. Например преди няколко години като пътуваш между Благоевград и Разлог, навътре из планините се хващаше едно местно радио, което си излъчваше някакви цигански и турски чалга-ритми, само че включваха и TP-съобщение постоянно. Като влезеш в обхват на това радио и имаш включено TP - няма значение какво слушаш, дали е радио или CD на колата - радио-системата автоматично превключваше на въпросното радио и си принуден или да изключиш радиото изобщо, или да слушаш въпросната потресаваща музика. 

 

Не знам дали още го правят, не е забранено, но по-находчивите го използват да си пробутват рекламите и глупостите без да ги искаш, но само защото тази функция ти е включена. 

 

Преди време някои радиостанции винаги пускаха код NEWS, когато им тече новинарската емисия. Когато от функциите на радиото търсиш радиопредаване с код NEWS - намира ти само съответната станция, по която текат новините. Сега не знам дали още го правят. 

 

За да нямаш случайни самоволни превключвания на радиото на други станции - дръж тези функции изключени. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...