Jump to content
BOKLUK_CHOVEK

Accord 8 : подобрения,тунинги или циганийки :)

Recommended Posts

Браво,маняк си!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 1.06.2019 г. at 22:42, BOKLUK_CHOVEK написа:

Така и така съм разглобил,почистих носачите от ръждата и ги намзазах с преобразувател на ръжда. Един от най добрите,поръчах го от Америка. Сами може да видите разликата. Обработеното место става все едно е покрито с асфалт. Вчера сменях маслото в серзиза в които ми смениха полуоската и майтора ме пита защо съм заменил носачите с нови,бил съм луд да купя нови само че били леко ръждиви... изчаках го да си каже репликите и му казах какво съм направил :D

IMG_20190527_154206.jpg

IMG_20190527_154217.jpg

IMG_20190527_154225.jpg

IMG_20190527_160645.jpg

IMG_20190527_174037.jpg

IMG_20190527_175111.jpg

IMG_20190527_181603.jpg

Марка/модел на това покритие ?

 

Апропо, след толкова тунинги, не видях DRL с фаровете да си направил ;)
Въобще някой слагал ли е на 8-ца, европейско изпълнение CU1 (EX/EL са с други инсталации, за това питам), с фаровете, не с допълнителни LED модули?
Например с моделите на http://cardrl.eu/. Взел съм един ProLight но май ще ми се наложи да пускам жици допълнителни, защото бушоните за леви и десни светлини са в две различни кутии при шофьора и при пътника.

Някой с опит с този модел Акорд ?

Редактирано от Topper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.03.2019 г. at 19:57, BOKLUK_CHOVEK написа:

И последният елемент за оптичният тунинг дойде днес. Made in MV_TUNNING, Russia.

Сега остава да сглобя пъзела :D

IMG_20190326_174228__01.jpg

IMG_20190326_174303__01.jpg

IMG_20190326_174329__01.jpg

Здравей ,

Тоя спойлер как се захваща за колата ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Topper

Снимал съм бутилката,на нея пише марката на преобразувателя на ръжда : CORROSEAL 

DRL блок нямам,не ми трябва. По принцип се връзва много лесно,но ако нямаш познания по елетротехника/електроника, отиди до някой сервиз за авто електрически услуги (където слагат авто аларми например) и дай 20-30лв и си спести времето и проблемите с монтажа,ако не си наясно какво правиш.

 @migga

Спойлера се залепя към багажника с двойнолепещо 3M тиксо и малко силикон за авто стъкла.

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно лесно, уж се имаме инженери, но като излязат всички захранвания на бушоните на всички фарове още при контакт и почвам да си мисля, че съм много тъп :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има всякакви извращения за accord 8 (и не само). Пиши в търсачката " accord 8 ДХО" и търси.

Най-вероятно след предпазителите има релета,за това са захранени всички.Също имаш описание на някой предпазители и релета на капаците на ел. кутийте.

 

https://www.drive2.ru/search?text=accord 8 ДХО&page=1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, BOKLUK_CHOVEK написа:

@Topper

Снимал съм бутилката,на нея пише марката на преобразувателя на ръжда : CORROSEAL 

DRL блок нямам,не ми трябва. По принцип се връзва много лесно,но ако нямаш познания по елетротехника/електроника, отиди до някой сервиз за авто електрически услуги (където слагат авто аларми например) и дай 20-30лв и си спести времето и проблемите с монтажа,ако не си наясно какво правиш.

 @migga

Спойлера се залепя към багажника с двойнолепещо 3M тиксо и малко силикон за авто стъкла.

Тук в българия да ли мога от някъде да си намеря такъв спойлер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, Topper написа:

Марка/модел на това покритие ?

 

Апропо, след толкова тунинги, не видях DRL с фаровете да си направил ;)
Въобще някой слагал ли е на 8-ца, европейско изпълнение CU1 (EX/EL са с други инсталации, за това питам), с фаровете, не с допълнителни LED модули?
Например с моделите на http://cardrl.eu/. Взел съм един ProLight но май ще ми се наложи да пускам жици допълнителни, защото бушоните за леви и десни светлини са в две различни кутии при шофьора и при пътника.

Някой с опит с този модел Акорд ?

Аз съм с DRL, купен отчно от този сайт. Наложи се да се пусне 1 кабел само от един от двата фара (вече не помня кой). Един електричар в Лозенец (София) ми го монтира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Maximus написа:

Аз съм с DRL, купен отчно от този сайт. Наложи се да се пусне 1 кабел само от един от двата фара (вече не помня кой). Един електричар в Лозенец (София) ми го монтира.

Благодаря за инфото (вероятно е до габарит ляв пуснат, заради краткият път) но толкова разлики в таблата/бушоните/управлението, че май ще пробивам аз стената с глава. Като имам резултат, ще пиша. Целта ми е да не прекарвам кабели между коша и купето, хич не ми се желае. Ако ще се прави, ще е или само под капака или само в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малките детайли имат значение! 

 

1.Почистване на накрайниците на ауспусите. Най-накрая си личи от далеч ,че съм с два ауспуха. :D Почистих ги с обезмаслител (жълтата туба от снимките),гъби за чинии ,кече и изплакване с вода накрая. Турка се с абразивната част на гъбата за чинии.

 

2. Почистване на коланите,тавана и част от мокета с меката част на гъба за чинии. Коланите може да се издърпат и да се затистнат с вратите или да се издърпат и да им сложите за контра "свинска опашка","стяжка","миша опашка","кейбъл тайс" - както му казвате там :D хаха

Изпрах ги с розовия препарат от снимките. Тавана изчистих (където имаше заклепано) пак с него и меката част на гъба за чинии. Сипва се концентрат върху гъбата и забърсвате.Няма никаква опасност да се префака нещо :D Същото направих и с заклепаните места по мокета.

 

3. Смяна на кожата на скоростния лост

PhotoCollage_20190705_160640394.jpg

PhotoCollage_20190705_160739234.jpg

PhotoCollage_20190705_160905130.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички незнам дали е правилното място да питам тука. Ако админите решат да преместят коментарът в друг раздел.

От днеска със собственик на Хонда Акорд 2.0 бензин 2011 година.

Колата я купих с газово и искам да питам точно на и диктаторът вътре как купето за количество на газ как да разбера дали се движа на газ.

Пускам снимка да ми обясните ако е възможно точно с очертаните неща в кръгчетата какво означават.

Газовото е ICOM

В жълто и синьо са две червени диодчета,а кончета с JTG като се натисне какво става.

Да кажем,че че със синьото е индикация ,че газта е свършила ,а другото в жълтото?

Извинявам се за глупавия въпрос но до сега все дизел съм карал и така.

Благодаря предварително.

IMG_20190712_135949__01__01.thumb.jpg.5b8736ba9ccc84955365a3a6a93a9d87.jpg

IMG_20190712_135949.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Темата не е за тук,цапаш на колегата :huh:

Синьото би трябвало да светва,когато прехвърли на бензин.Зелените са когато работи на газ и колко количество имаш в бутилката.Жълтият  вероятно за свършване на газта. 

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Не искам да цапам никакви теми.

Извинявам се,че цапам темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, MotoMK5 написа:

Благодаря за отговора.

Не искам да цапам никакви теми.

Извинявам се,че цапам темата.

Просто пускай нова тема,за да се вижда;):cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.01.2019 г. at 20:30, BOKLUK_CHOVEK написа:

https://www.ebay.co.uk/itm/2-Din-Android-8-0-Car-Radio-Stereo-DAB-GPS-WiFi-DVR-DTV-OBD-Bluetooth-4G-Satnav-/273565754850?txnId=2075718172017

 

Руснаците слагат някаква ,която идва с пластмасовата "козирка" на диплея,но...е с много скапани параметри. Моята е универсална 7" Erisin.

 

 

Моята навигация: 

 

Screenshot_20190101-202349.jpg

Здравей ,

лесно ли се вади оригиналната навигация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Noise level след шумоизолация на вратите,задната седалка, кората с колоните, задните калници и багажника с 100-130км/ч по магистралата с зимни гуми 17".

По натам,ще направя клип и с по-висока скорост.

 

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, BOKLUK_CHOVEK написа:

Noise level след шумоизолация на вратите ...

То хубаво, ама като не си направил замерване преди изолацията, няма как да се разбере ефекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Не разполагах с шумомера тогава. Но мога да го пратя на някого с акорд 8,2.4 да премери, ако има желаещи. :)

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да споделиш и модела на устройството, който използваш за замерването, че в този сайт дават доста по-добри стойности за нивата на шум на Акорда - https://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html

 

Почти всички са под 70дб на 140км/ч, но може и от качеството на настилката да идва разликата. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джажата е от ebay. Китайска е,не е калибрирана от сертифициран орган. Със сигурност лъже до някаква степен. Но би се видяла разлика със и без изолация,макар и да не е реално измерена стойност. Грешката ще една и съща при двете мерения и разликата ще даде някаква представа за ефекта.

Също така,стойностите дадени в сайта не се знае при какви условия са взети.Най-вероятно са "перфектните",може и да е на затворено някъде. Примерно,както дават разхода на километър на хартия,мерен в идеални условия (или изчислен математически),който винаги се разминава от реалния хаха

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ако е закачен за тавана в средата на купето ще се препокрият стойностите,защото като гледам разликата не е много голям.Ако не е толкова близо да арматурното табло няма да се хване шума на мотора,пък и зимните гуми си казват своето.Така,че по скоро този шумумер ще покаже по малко или почти точно.

Аз също направих изолация на купето и разликата е голяма за човешкото ухо какво ли остава за измервателен уред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условие, че основният шум идва от гумите, е трудно да се правят сравнения, поради различните настилки. При грапав асвалт шумът е много по-силен, отколкото при гладък.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.06.2019 г. at 20:55, BOKLUK_CHOVEK написа:

Вече съм официално executive от вътре и Type S от вънка.

Скоро по-качетсвени снимки :)

IMG_20190623_121119__01.jpg

IMG_20190623_173409__01__01__01.jpg

IMG_20190623_121128__01.jpg

IMG_20190623_130000__01__01.jpg

На 24.06.2019 г. at 20:55, BOKLUK_CHOVEK написа:

Вече съм официално executive от вътре и Type S от вънка.

Скоро по-качетсвени снимки :)

IMG_20190623_121119__01.jpg

IMG_20190623_173409__01__01__01.jpg

IMG_20190623_121128__01.jpg

IMG_20190623_130000__01__01.jpg

Би ли ме насочил за ориентировачната цена на Type S задна броня ,понеже търся от доста време и не намирам абсолютно нищо.Ако ме насочиш ще съм ти много благодарен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да си сменя говорителите в вратите и багажника,аз съм с комби и имам още два по малки говорителя в колоните отзад,но не мисля да сменям баса и оригиналния усилвател засега.до колкото разбрах трябва да взема 16.5 см за вратите т.е. 4 броя,някой знае ли какви са тези отзад,също така при положение че баса остава колко ома да взема 2 или 4?също и колко вата и каква марка бихте препоръчали?и така и така ще разглобя вратите може да и налепя шумоизолация,в ибей има доста варианти,коя би препоръчал?

 

Ааа също и лентата която си сложил на вратите за осветяване с 5волта ли я захранваш,без трансформатора с който идва при поръчка?

Благодаря

Редактирано от ichods

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.06.2019 г. at 20:55, BOKLUK_CHOVEK написа:

Вече съм официално executive от вътре и Type S от вънка.

Скоро по-качетсвени снимки :)

IMG_20190623_121119__01.jpg

IMG_20190623_173409__01__01__01.jpg

IMG_20190623_121128__01.jpg

IMG_20190623_130000__01__01.jpg

Здравей колега,

откъде купи тази маска? Уникална е! Евала за труда, който полагаш по колата. Голяма красавица е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега докато направиш навигацията излезе и за нашия модел вариант:

https://www.aliexpress.com/item/10000235225126.html

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.08.2020 г. at 19:47, mcd написа:

Колега докато направиш навигацията излезе и за нашия модел вариант:

https://www.aliexpress.com/item/10000235225126.html

 

От aliexpress в момента поръчките много се бавят (вече два месеца чакам bluetooth модул), но тази навигация наистина изглежда добре. Китайците твърдят, че запазва и качеството на звука. В случай че някой се престраши, ще чакаме отзив, успех! 

Редактирано от Slimky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://m.aliexpress.com/item/32978347369.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0o.detail.1000060.2.695f1e37mB4gWj&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.14977.161431.0&scm_id=1007.14977.161431.0&scm-url=1007.14977.161431.0&pvid=57177a87-3af8-440f-856a-32acb067dd3a&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.14977.161431.0,pvid:57177a87-3af8-440f-856a-32acb067dd3a,tpp_buckets:668%230%23131923%2318_668%23808%235951%23637_668%23888%233325%2317

За този става въпрос. Видях го някъде от форума, но голямо чакане .. ще дам обратна връзка, когато го инсталирам.

Иначе се чудя дали да отварям нова тема или да питам тук, доколкото е някаква форма на тунинг, някой има ли опит с поставянето на daytime running lights DRL на фейслифтовите акорди (2012-2015) с active cornering lights екстрата. Прерових целия нет и не открих нищо. Искам да подсиля с LED светлините на първата степен фарове, защото фабричните крушки в предвидената за целта лента, светят много слабо и изобщо не се забелязват, ако е слънчево.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Гледам от около година и половина не е писано по темата , та да задам един въпрос, ако колегата BOKLUK_CHOVEK може да ми отговори или някой друг който е правил подобна интервенция по автомобила си. Имам обикновенна 8ма генерация 2.4 като на колегата от снимките и се чудя дали праговете и липа ще паснат на моята. Предният лип предполагам сравнително лесно се напасва, а и гледах ,че на обикновенната броня има оставени два малки отвора (към подкалника) да се прихване липа към него. Обаче се чудя с праговете как стоят нещата, дали всичко си пасва или ще трябва да се побългарява със силикон и самонарезки? Гледах тук в града имаме 2-3 Type S хонди, че сякаш прага отдолу има отвор за щипка/видийка и към самото купе (челно, до задната врата) има като че ли някаква щипка,но не съм сигурен и не съм много наясно как ще се захване този праг към купето. Ако може да хвърлите малко светлина по моят въпрос ще съм благодарен, да знам с какво ще се захващам. Благодаря предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

 

Интересно ми е дали някой с бензинов двигател използва въздушен филтър К&N и дали е доволен? Има ли смисъл да се дават толкова пари, заслужава ли си? Има ли някакво подобрение на звукът в обороти?

 

Благодаря!

Поздрави

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става малко по-плътен звука в обороти. От 7 години съм с K&N и съм доволен.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро бих казал, че когато е под товар. Може и в ниски обороти да е, но ако си настъпил газта, се чува повече.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...