Jump to content
ivominchev

Парктроник Fr-v

Recommended Posts

Здравей те колеги,от два дни имам фр в,разбрах че не ми работи пактроника,ако може да споделите инфо,благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Ами проследи веригата. Първо виж предпазителя. Ако е в ред намери модула за управление на парктроника - той се слага обикновено отзад в някоя кора - проследи кабелите от датчиците къде водят. Там той трябва да е свързан с кабелчето което подава ток към светлината за заден ход. Парктроника се включва след като се даде на задна. Задължително трябва и да се чуе и предупредителен сигнал. Виж с мултицет като си включил на задна дали отива ток. Може и самия зумер (говорителчето дето издава звука) да е или откачено или заминало.  А и може предния собственик да си е взел блока - той представлява малка кутийка - виждал съм много в и-бея, но не ми се вярва.

Редактирано от Ненов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,модула стой,но не виждам зумера,а незнам кой е бушона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой е точно предпазителя, но от модула трябва да излиза кабелчето за зумера. Ток отива ли до там? Или поне виждат ли се клемите където трябва да е включен зумера към модула? Той фабричен ли е ели е слаган допълнително?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно да е допълнително монтиран - почти не съм виждал от тези Хонди с фабричен. Даже все съм се чудил къде им е бутонът за изключване. Ако е слаган допълнително най-често майсторите взимат ток от снопа кабели които влизат отгоре на петата врата - там свързват един кабел към кабела който захранва светлината за заден ход и после по ръба на тавана и купето го извеждат в тази ниша под кората където си го намерил. Ако е от този вид не търси предпазител - никой майстор не слага. Случайно ако трябва да слагаш нов зумер внимавай с плюса и минуса да не го изгориш.  Ако няма изводи за зумера значи трябва да е някой безжичен - има и такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...