Jump to content
Cap_Slow

Съединител Акорд 2.4

Recommended Posts

Здравейте колеги,

последно време усещам, че съединителя не е каквото трябва. Не ми харесва как отделя на първа с малко газ, на втора с ниска скорост и на при потегляне на нагорнище. Не е започнал да приплъзва все още, но искам да сондирам малко мнения и да съм подготвен. Още повече, че е много вероятно лятото да навъртя 5000км в чужбина и със сигурност няма да искам да пътувам с такъв съединител.

Почетох малко из английските форуми, хората основно съветват ОЕМ и Aisin. Някой може да ли да сподели впечатления относно афтърмаркет вариантите, които поне на БГ пазара за Ashika, Aisin и Luk. 
OEM съединителя не ми е оферта, тъй като е почти двойно по-скъп, а не планирам да притежавам колата още дълго, което обезсмисля да правя такава инвестиция поне според мен. 

Ще съм благодарен на отзиви, както на марка така и на търговец от който е взета. В момента ги гледам в аутодок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. 

 

Десетки хора от форума, включително и аз, сме си закупили ОЕМ съединители от сайта coxmotorparts.co.uk Цената + дотавката е далеч по-низка от тази в Бултрако. Това за мен е най-доброто решение.

 

Поздрави и весели празници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бултрако въобще не съм си правил труда да питам. Цената в coxmpoarts я знам - 500лв без доставката. Алтернативите са в диапазона 220-330лв. Ако мислех да притежавам колата поне още 2 години, този въпрос нямаше да стои на дневен ред. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Ексиди който си поръчах от Ибей и за сега над 20-30к няма никакви дертове.

Подобно на това е
https://www.ebay.co.uk/itm/FOR-HONDA-ACCORD-CM2-CL9-2-4-VTEC-K24A3-BRAND-NEW-EXEDY-CLUTCH-KIT-2002-2007/171110392760?hash=item27d6f963b8:g:1lsAAOxySFJSFgcL:rk:27:pf:0

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 30000км съм с  Aisin. Вътре, притескателя и феродовия бяха щампа Honda. Около 240-250 лв с отстъпки от приятели. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, мене за Aisin ми поискаха 550+лв....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, цената е доста добра. Аз засега съм го намерил на 321лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, rollin написа:

Баси, мене за Aisin ми поискаха 550+лв....

Шото ми нямаш телефона да ми звъннеш ти го дам с 200+ надолу ?  24 часа  и е при теб , но вече си сложил де.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, fenabg написа:

Шото ми нямаш телефона да ми звъннеш ти го дам с 200+ надолу ?  24 часа  и е при теб , но вече си сложил де.

Фенче това беше преди 3 години, даже 4 малко след като взех колата.

Ти тогава не знам да продаваше части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rollin тогава да .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Exedy made in japan civic ep3 type R маховик перфектен втора ръка, търсиш от ebay.co.uk с warranty period  и съединителя ти е 120 паунда, стоковия маховик е точно 1,7 кг по тежък. Разликата е от тук до небето, всичко ми дойде 145 паунда и 20 лв на Габиели за доставката. Повярвай ми няма да си познаеш колата с този маховик.

Смених го февруари ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих същото преди 3-4 години но с нови части - съединител Ексиди комплект от Acura RSX Type S(уж бил малко по як), лек маховик за К20(4.5кг) и скоростна кутия от FN2 , но прецених че 5.1 файнъл е прекалено къс и сложих 4.8 от EP3 и боднах моята 6-та предавка от стоковите.
Сложих и леки ролки навсякъде и наистина ефекта е Уау :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения проблем който е досаден си остават каретата и полуоските, след като заминат оригиналните става една мъка, колега ако не можеш

да се оправиш пиши на лично, ако трябва ще направя транзакцията вместо теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тепърва след нова година ще се захващам с карета или полуоски понеже след 4 години служба вече взех да усещам вибрации при ускорение между 60-80км/ч
Тепърва ще мисля дали втора ръка или някви нови но не ОЕМ че са цифра...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, наскоро, преди седмица смених съединител на хонда акорд 2007 год 2.4 бензин. Предложиха ми да сложа Aisin и такъв сложих. Сега педалът на съеденителя е мек а преди беше твърд. Съединителя обаче отделя горе и на първа при тръгване колата отново придърпва. Четох по форумите че се сменят и горна и долна помпа, не съм ги сменял. Дали те може да правят проблем? Възможно ли е да са ми сменили съеденителя некадърно?

Някакви идеи и съвети с който да помогнете

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...