Jump to content
Slavi78

Kaк да настроя асистента на Акорд 2009 година?

Recommended Posts

Здравейте приятели,колеги и фенове на хонда. Имам нужда от помощ за настройка на асистента на колата,ако някой знае как става ще бъда благодарен.Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Не разбирам, за круз контрола ли питаш колега?


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Круз контрола работи перфектно.Аз говоря за асистента който предупреждава за колани отворени врати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да може да имат настройки изброените от теб функции. Ако искаш да не ти писука, единствения вариант е физически да премахнеш зумера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше ги,но след смяна на акумолатора изчезнаха .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм попадал на възможност да се спират. Единствено предупрежденията за скорост съм изключил.

Весела Коледа

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз неискам да изключвам нищо от тия екстри и след празниците мисля да посетя сервиз на Хонда да видя там как стоят нещата.

Весела Коледа на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай

https://www.hondaaccordforum.com/forum/general-tech-help-7/seatbelt-warning-light-alarm-13491/page2/#post81219

 

https://honda-tech.com/forums/honda-civic-2006-2015-79/seatbelt-chime-beeper-bypass-procedure-2404754/#post35844380

 

Слави, гугъл и ютуб сигурно знаят, но и човек трябва да знаеш как да търси. :)

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбрах, че колегата иска да ги има, но да бъдат гласови, а не звукови.

Аз съм с навигация и съм ги включва и изключвал от менюто на навигацията.

Сега не се сещам точно как се стигаше до настройките. По-късно днес мога да проверя и да пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dindin

СнегоХондка Благодаря ти за линковете но те са за изключване на тези екстри,а аз искам да ги включа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега и аз съм с навигация и ще съм ти благодарен ако знаеш от каде да ги активирам

Благодаря

Редактирано от Slavi78

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

menu/settings/setting screen 1/setting screen2/vehicle/verbal reminder.Натиска се меню и след това с джойстика 2 пъти надясно  докато се появи прозорец с пета позиция ''vehicle''(на 5-та позиция).Това е на английски.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как се включва и изключва:

1. Натискаш "Menu" на таблото за да влезеш в настройки. 

2. След това даваш надясно с джойстика(кръглия в средата) за да отидеш в "settings screen 1". 

3. После още веднъж надясно за да отидеш "settings screen 2". 

4. В "settings screen 2" избираш позиция 5 - "Vehicle". 

5. След това избираш позиция 3 - "verbal reminder" и там можеш да избираш ON/OFF за да го включваш и изключваш. 

 

П. П. Докато го пишех и колегата ме е изпреварил ☺️

Редактирано от romborak
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на sparky79 и на romborak това меню го имам и ще го включа благодаря ви колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам утре с тези настройки.Дразни ме много това писукане постоянно.

 

Преди няколко дни случайно открих, че при отключване на колата  и последващо задържане

на бутона отключване, започва свалянето на 4-те стъкла и отваряне на люка.

При заключване и повторно натискане със задържане затваря всичко.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комфорт модул, май всички го имат 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, darius написа:

Ще пробвам утре с тези настройки.Дразни ме много това писукане постоянно.

 

Писукането не може да се махне, ако това имаш предвид. Поне не и от там.

С тези настройки можеш само да настроиш дали напомнянето да е гласово или звуково.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комфорт модула е супер,особено при големи жеги от разстояние отваряш колата и докато идеш се е охладила или проветрила.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея как да се изключи неприятното бипкане когато ключа е в таблото?

Също някой да знае как мога да спра асистента за превключване на скорост? Става въпрос за зелените стрелки нагоре/надолу на таблото,при акорди с ръчка. Само ми свети в очите и ме дразни супер много. Винаги мога да го направя хамалската,като разпоя диодите(или махна крушките),но питам преди това,за по цивилизован начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да вляза в менюто за настройки на таблото? Това за ресет на сервизния интервал го знам.Имаше опции някакви из менюто,веднъж влизах ама не помня как.Искам да настроя опциите за отключване/заключване и дневни светлини (спомням си че имаше нещо такова).Мерси!

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневни светлини няма, в европейската версия няма и за заключването на вратите. Ни съ хаби :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В менюто на таблото се влиза по следния начин:

1. Ключва да е на контакт или колата да е запалена

2. Ръчната дс е дръпната (при автоматик на паркинг)

3. Задържате стрелата на горе с символ "i" (или двете срекли заедно) ,за около 10 сек.

 

Готово - ръчкате менюто,но няма мн опции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка има скрити опции на акорд 8. Братята руснаци са ги намерили. Има цифров скоростомер и оборотомер,но не може да стои непрекъснато,но може да си направите тест за 0-100км и максимална ,реална скорост.В линка има описание как се влиза в менюто.

Накратко: задържате 1+6 и след това POWER бутона,после със SCAN се сменят менютата.

https://www.drive2.ru/l/8811704/

IMG_20190112_234146.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата дето са ни тъмна индия там в тея мнюта според мене - не смея да ги разгледам даже :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ходих в Бултрако в Пловдив,разбирачите ми казаха,че акорда нямал фабрична аларма...Ето че има и има отделна "сирена" за нея,не ползва никакъв клаксон. Въпросът е къде е тоя алрамен модул да го поровичкам малко,искам звук при заключване и отключване.

 

IMG_20190104_155103.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от клипа и снимката не са никакви сирени а живи клаксони. С едно малко уточнение, това не е щатният клаксон на колата който се намира в моторния отсек. А допълнително монтиран на труднодостъпно място допълнителен клаксон който да вдига гирултия при неправомерно отваряне на автомобила. Моята кола също има такава аларма. Когато заключа от бутона на ключа и след това пъхна ключа в ключалката, още докато завъртя да отключвам и аларната започва да свири като тази от клипа. Аз си мисля, че това е щатна аларма. Но някои колеги тук във форума твърдят, че това са допълнително слагани аларми от дилъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, DAN_DAN написа:

Аз си мисля, че това е щатна аларма.

И аз така..;)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричните аларми са това, но рядко слагат, зависи как е поръчана колата при покупката. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз мога да кажа че това са допълнително монтирани аларми.

Аз купих моята Хонда от представителство на Хонда и тук в Германия дори са забранени алармите и моята няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Slavi78 написа:

 Аз мога да кажа че това са допълнително монтирани аларми.

Аз купих моята Хонда от представителство на Хонда и тук в Германия дори са забранени алармите и моята няма.

В Германия може да са забранени, в други държави може да не са. Не е редно да се правят генерални изводи само от една гледна точка. Къде е истината и аз не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DAN_DAN написа:

В Германия може да са забранени, в други държави може да не са. Не е редно да се правят генерални изводи само от една гледна точка. Къде е истината и аз не знам.

Точно.Даже в някои страни не може да ти направят пълно каско ако няма аларма колата,до скоро дори и в БГ.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те сега даже над 10000лв стойност по каско, изискват имобилайзер допълнителен. Монтира се за тяхна си сметка в посочен от компанията сервиз. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, DAN_DAN написа:

В Германия може да са забранени, в други държави може да не са. Не е редно да се правят генерални изводи само от една гледна точка. Къде е истината и аз не знам.

Аз  не правя изводи, аз констатирам. И тук каското пак зависи от колко катастрофи по твоя вина имаш, а не дали имаш аларма,имобилайзер или други такива глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То там и цената на тая услуга е като на гарсониера в Обеля 2 :D пуста Немция .. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Slavi78 написа:

Аз  не правя изводи, аз констатирам. И тук каското пак зависи от

Не ставаше въпрос за каското на автомобила, а за това дали има оригинална аларма или не. Ако в Германия са забранени е напълно нормално всички автомобили произведени за там да нямат заводска аларама. В този случай твоята констатация (гледна точка) е от камбанарията на катедралата в Кьолн. В същото време пък някой друг който наблюдава нещата от камбанарията на Свети Петър в Рим или Саграда Фанилия в Барселона, може да каже противоположното. Водим тази дискусия, за да разберем къде е истината. Факт е, че моята кола има такава аларма и няма причина да мисля, че не е заводска. Същата аларма имаше и предния ми автомобил, Акорд 7 фейслифт. И двете коли са от Италия. Та ако наистина колата е излязла от завода без аларма, то значи, че е монтирана от дилъра. Защото абсолютно всичко е като оригинално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм, че в доста държави са забранени шоковите датчици по алармите, заради честите и почти безпричинни сработвания на алармите. Също така е забранен звуковия сигнал при вкл. и изкл. на алармата.  Все пак нарушават спокойствието на хората. Затова заводските аларми нямат шокови датчици и звуков сигнал при вкл. и изкл. Сработват само при отваряяне на автомобила, т.е. при истински опит за кражба на автомобила.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, petko_z написа:

Сработват само при отваряяне на автомобила, т.е. при истински опит за кражба на автомобила.

 

За това вече просто чупят някое стъкло и влизат от там без да отварят врати. Поне последния масов случай на кражби на навигации, всички бяха със счупено задно дясно без да се отваря врата.

Фабрична или слагана от дилър за мен не е особено функционална. Има едно централно и една пищялка? Имобилайзера не го броя към нея. Пропускам ли някия нейна екстра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги кажете как се активира блутут и телефонната книга?

И за какво служи това за проследяване в пространството?

7373AD6F-D0BC-4CFB-91A0-614D9019D657.jpeg

A5FC91A9-280A-41FB-B12B-2B9D2CA30037.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...