Jump to content
stivenj

Долна помпа за съединител

Recommended Posts

Здравейте колеги, някой знае ли къде се намира долната помпа - цилиндър за съединителя, от месец ми губи спирачна течност в казанчето на хидравликата , проверих горния цилиндър който се намира в купето под краката , той е сух, явно изпуска от долния , видях го какво представлява, но не знам къде се намира , на скоростната кутия ли е закрепен или вътре.Цена 53 лв Ашика и Джапанпартс.Бих искал да се уверя , че е от него за да не купувам напразно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Здравейте колеги, някой знае ли къде се намира долната помпа - цилиндър за съединителя, от месец ми губи спирачна течност в казанчето на хидравликата ,

 

Какво общо има съединител и неговото казанче и казанчето за хидравлика това са две отделни системи,няма как да имаш спирачна течност в казанчето за хидравлика ти не си ли с електроусилвател и нямаш казанче за хидравлик,двете казанчета са едното спирачки другото съединител.Дай снимка на отворен капак на колата и обясни какво гледаш и къде губи течност .

кое от двете

037186380.thumb.jpg.d430d66692bad2af561c6e2d2fe114f5.jpg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е грешката,отнася се за казанчето с течност на съединителя,там губи спирачна течност, така стигнах до извода , че теч ще има в долната помра, защото горната, която е в купето до педалите е суха и няма видими признаци на теч.За джаз 2002 г.се отнася проблема.Като се вдигне капака на двигателя двете казанчета стоят едно до друго, по- голямото е за спирачките , по - малкото е за съединителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва помогни си сам и господ да ти помогне, открих къде стои долната помпа, но  проблем се оказа , че тече горната помпа,, всичко наред,сменена, цена 70 лв и за майстора 30 лв.Темата може да се  архивира ако е необходимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как е текла горната, като ти сам си написал, че е сухо около педалите. Ремонта щеше да ти струва 10+30 лева, сменяйки само гумичките, няма нужда от иронично писане. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.01.2019 г. at 9:25, vespa написа:

И как е текла горната, като ти сам си написал, че е сухо около педалите. Ремонта щеше да ти струва 10+30 лева, сменяйки само гумичките, няма нужда от иронично писане. 

Ами, текло е между стелките и ламарината, наистина нямаше в краката ми , но като пипна  стержена целия във спирачна течност, свалихме го ,точно с тази цел но  е станал на елипса и нямаше да стане само със смяна на гумички и симеринги, наложи се нова помпа.Другото съм го написал.Има някаква пластина  между помпата и купето, явно между нея се е стичала течност и  ако не се  пипне не се вижда , че е мокро, долната видимо беше суха и затова вниманието насочихме върху горната.Сега е наред всичко.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...