Jump to content
slav4o_777

Мнение за добавка в дизел

Recommended Posts

Пред дилема съм, от ОМВ зареждам

max motion omv, но се чудя не е ли по удачен вариант да заредя обикновен дизел с комбинация с тази добавка:B.D.C.-BARDAHL DIESEL COMBUSTION, BAR-1200

 Или двете неща нямат нищо общо. Благодаря предварително на тези които си дадат мнението по този казус!

Редактирано от slav4o_777

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл според мен от добавки, карай си с MaxxMotion от OMV:

https://www.thefreelibrary.com/Austria+%3A+OMV+MaxxMotion+best+winter+diesel+fuel.-a0315386320

 

Кое ще ти излезе по-евтино от двете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една голяма подробност, обаче!

MaxxMotion от OMV в България няма, ама нищо общо с MaxxMotion от OMV в Австрия!

... освен името.

MaxxMotionBG.thumb.jpg.130088fbb7e7770cc8f0083dd3cdbd97.jpg vs. MaxxMotionAut.thumb.jpg.c556bbd1878e2cd1aeb59fe324e77fd4.jpg

Някой да вижда в българската реклама TÜV ?

Няма и да види! С тия нива на сярата в нафтата...  И не само сярата, а и другите боклуци... ;)

Редактирано от dandilov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти как разбра, че MaxxMotion от OMV в Австрия е същото като това в България?

Нито караш Хонда вече, нито пък Тойотата ти е дизел, а пък най-близкото ти OMV е през океана. :D

 

Джапанезе пак пусна една търсачка и извади първата статия, която му се хареса. :D

Промяна - нулева ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде да знам, че най-боклучивите продукти се продават в България, дори под едно и също им с оригиналните (мислех, че това беше само през 90-те). Аз продуктите ги търся в Гуугле по име, а не по държава. :D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в край а сметка какво от двете неща ще ме посъветвате. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с обикновена нафта + BDC.

Причината не е защото ми излиза по-евтино, а защото се съмнявам в качеството на това за което плащам доста по-висока цена.

Силно ме съмнява качеството, произхода и състава на нафтата в най-рекламираните вериги в милата ни Родина.

Не знам до колко е правилно, но се надявам с тоя BDC да компенсирам цялата гняз, наблъскана в горивото.

Друг е въпроса, че с и без добавката, не усещам разлика във вървеж, разход или прочие. Просто се надявам максимално да съхраня турбина и дюзи.

 

Редактирано от dakatash
Правописна грешка
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добавката на bardahl е много добра. Карай си с обикновена нафта и добавка. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добрата комбинация и според мен.... Обикновенна нафта и Бардал. Или обикновенна нафта до горе и 250 мл спирачна течност...ама излиза скъпо така. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете ако се комбинират max motion omv и добавката :B.D.C.-BARDAHL DIESEL COMBUSTION, 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Veseliq беше тествал MaxxMotion тук и в Австрия и твърдеше, че разлика не намирал. Аз дълги години зареждам такава и оплаквания никакви. Информацията ми е, че обикновения дизел идва от Бургас при OMV, а MaxxMotion от Австрия или от Румъния. А и рафинерията до Плоещ е на OMV, така че е логично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, slav4o_777 написа:

А какво ще кажете ако се комбинират max motion omv и добавката :B.D.C.-BARDAHL DIESEL COMBUSTION, 

Едва ли ще ти навреди.

Карай си така, щом ще ти е по-спокойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам от няколко месеца това:

https://www.ebay.co.uk/itm/HYDRA-Fuel-2-EHN-2-Ethylhexyl-Nitrate-Cetane-Enhancer-Fuel-Additive-1L/281897939689?epid=1159445550&hash=item41a26d32e9:g:IBoAAOSwSJVavxDP:rk:2:pf:0

Мога да споделя, че колата стана доста по пъргава и разхода е с една идея по малък.

Редактирано от petnt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, slav4o_777 написа:

И в край а сметка какво от двете неща ще ме посъветвате. 

Нито едното от двете.

OMV MaxxMotion Performance Diesel в България е обикновен "чист" дизел от Бургас. Към него се добавя друг вид  био-съставка и добавка, която получават шофьорите на Biomet и трябва да я сипят след напълването на цистерната.

IMG_8540(1).JPG

Съгласно MSDS-a: >= 93,00% прост дизел и <= 7,00% добавки.

 

Бардал не правят най-добрите добавки, но не са и най-лошите. Скъп материал на средно качество.

Аз съм ползвал различни добавки на база PEA (Poly Ether Amine).

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...