Jump to content
Димитров79

проблем с имобилайзер

Recommended Posts

Здравейте.Вчера Харвито отказа да запали и ме остави  на пътя.Спрях за 5 мин. и край -лампата на имобилайзера мига непрекъснато и няма палене.Днес намерих майстор  и го закарах  да  направи диагностика но неможа да я оправи  каза че е нещо сериозно по имобилайзера и може да струва около 250 лв.Възможно ли е да се изключи и да няма имобилайзер или това е варианта - срещу 250 лв и да запали.Нека ако има запознати с това да споделят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правило ли ти е и преди така, и да се оправя от самосебе си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети ли чека? Натисни си шоковият бутон и да почерпиш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.12.2018 at 21:30, kvd74 написа:

Правило ли ти е и преди така, и да се оправя от самосебе си?

Случи ми се веднъж преди година но след един два опита за 10 мин и се оправи .И досега нямаше проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.12.2018 at 21:31, docev написа:

Свети ли чека? Натисни си шоковият бутон и да почерпиш.

Свет- мига зелената лампа с ключа.Къде се намира шоковия бутон?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно.Нещо сериозно за 250 лв.Сериозноте работи почват от 2000 :)...

Шоковия бутон или центробежния изключвател на бензиновата помпа се намира ,като смъкнеш долната жабка в ляво.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.12.2018 at 22:19, Markony написа:

Много интересно.Нещо сериозно за 250 лв.Сериозноте работи почват от 2000 :)...

Шоковия бутон или центробежния изключвател на бензиновата помпа се намира ,като смъкнеш долната жабка в ляво.

Ами незнам какво точно прави мисля че да препрограмира имобилайзера но не се получи и каза че може да се наложи монтиране на някаква допълнителна платка  за тези пари.

Ще пробваме с шоковия бутон стига да не е оплескал нещо друго майстора .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах същия проблем с имобилайзера преди 8 месеца, два пъти за един месец ми се случи, ходих при един майстор в Бургас и той го махна срещу скромната сума от 120 лв. наистина друг майстор искаше 250 за същото нещо. Според мен щом го е направил един път, задължително ще го прави занапред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема и пост съм написал къде е, може би, проблема принципно, защото се отнася за Сивик 6 англичанка. Инфото пък съм го взел от колегата zarrick, който го беше обяснил за Сивик 6 хеч в този негов пост и тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Хондата беше готова но сега свети лампата на чека.Майстора каза че е махнал имубилайзера и е монтирал емулатор и сега компюъра търсел -гривната на имобилайзета това му бяха думите и затова свети чека.Но аз не вярвам да е така и най вероятно нещо бърка въпреки че ми показва на компа схеми платки и че всичко е монтирано както трябва.Кажете какъв може да е проблема че не смея така да я карам.Иначе си работи добре  -ускорява държи стабилни обороти  никаква разлика от преди това .Утре ще видя и как ще запали студена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен свети грешката е липсващ хардуерен компонент, карам я така вече 20 000 км. не се притеснявай натискай смело. Махнах лампата да не ме дразни.

Редактирано от Eks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.12.2018 at 21:57, Eks написа:

и при мен свети грешката е липсващ хардуерен компонент, карам я така вече 20 000 км. не се притеснявай натискай смело. Махнах лампата да не ме дразни.

 Ок.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно можеш да видиш каква грешка ти дава с един обд 2 четец (ако е след 2000г мисля).

И като видиш грешката ще може да се ориентираш дали това което ти казват е истина или не.

Такъв четец е от порядъка на 20-30 лв в Олх.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам проблем с моето Харви. Пали си когато поиска. Някой път нямам проблеми по 5-6 месеца, ама някой път като се закучи не иска и не иска. С шоковия бутон временно ли се оправя или трябва и аз да отида да го махна тоя имобилайзер. Аз си мислех, че е бензиновата помпа. Това е най-здравата кола, която съм имал някога и не искам да се разделям с нея!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.12.2018 г. at 5:48, Eks написа:

имах същия проблем с имобилайзера преди 8 месеца, два пъти за един месец ми се случи, ходих при един майстор в Бургас и той го махна срещу скромната сума от 120 лв. наистина друг майстор искаше 250 за същото нещо. Според мен щом го е направил един път, задължително ще го прави занапред

Колега кой е този майстор в Бургас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...