Jump to content
pendoc

Какъв минимален разход на гориво сме постигали

Recommended Posts

Да споделя и аз един доста добър разход за мен.Колата е Хонда Сивик Хибрид 2007 на 292000 км. Маршрутът е Пловдив -Банско-Драма и обратно с 4 възрастни  с 2 куфара 

546,9км. Заредени 26,58 литра 95. Средната скорост не я знам, но нормално планинско каране без рязкото ускорение. Разход по борд 5,3 л., а реално 4,86 л..

IMG_20191027_181806.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е маршрута през Гоце Делчев? Почти изцяло планински и 95 км/ч средна скорост направо не  знам как може да се постигне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, nakata написа:

546,9км. Заредени 26,58 литра 95. Средната скорост не я знам...

pendoc, отговорът е в правописа :) .

 

П.С. Сложени препинателни знаци.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като няма препинателни знаци и чета бързо!

Редактирано от pendoc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив -  Летище София - Пловдив със 120км/ч по GPS.

IMG_20191022_190229.thumb.jpg.e8586ed33da38b6ef3e92aecd9ce1853.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз - 447 км 29, 3 литра А 95 от Круиз Слатина. Средна скорост около 100 (+/-) до Стара Загора и обратно. Нямам БК, замерване на една и съща колонка на Круиза пълно/пълно до клапа. Разход под 6,6. Двигател F18B2 сам в колата, малко багаж

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо засичане на рейса /стрийм с К20/:

180км градско в София + 140км София-Самоков-София, общо изминато разстояние 320км - на колонката събра точно 32л газ или 10л/100км, мисля, че за тоя рейс разхода е приличен,  градско очаквам около 12/100.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да се включа пак - 200 км 12,5 литра ShellV power Цариградско Средна скорост около 90 (+/-) до разклона за Пазарджик Стара  и обратно. Нямам БК, замерване на една и съща колонка на Shell-a пълно/пълно до клапа. Разход под 6,3. Двигател F18B2 сам в колата, малко багаж. Е далечко от 5,8/100 Хоргош-Ниш със 120-130, ама друг бензин, други пътища...

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономично шофиране -90 км/ч.Септември 2021г. с маршрут:  Стара Загора- Бургас -Свети Влас -Бургас- Сливен- Казанлък- Стара Загора. Краен резултат при зареждане- 3.6л/100км. Първата снимка е при влизането в Бургас.

 

PXL_20210917_093117031.jpg

PXL_20210919_134948342.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камионите изпреварва ли ги :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

По-скоро е карал във вакуума зад камиона. ;)

 

  • Нагоре 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

По-скоро е карал във вакуума зад камиона. ;)

 

Off Topic

Доказано помага, ама требе да си куражлия и на метър зад него, и дано не набива спирачки, че време за реакция 0. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не познахте, колеги. Не е от камионите, а е от платната! Просто вложих в качествени платна! А що се отнася до изпреварването, да, но само когато имаше попътен вятър.

  • Нагоре 1
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

@pendoc , поне на майтап носиш :)

@ceco_accord , пробвал съм го лично преди 40+г, с колелото зад градския автобус. Докато набере скорост, че после става страшно. Не ми е било практика, просто нещо като mythbusters :D

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майтапа си е - както и да е, но това си е отличен (макар и скучен) разход за тая кола. Как да си купиш хибрид, като харчи повече и е "свет пара".

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е перфектен ! Но се губи удоволствието от шофирането, опитвал съм няколко пъти така, не е моя начин. Не съм и състезател де, но все пак... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ceco_accord написа:

Майтапа си е - както и да е, но това си е отличен (макар и скучен) разход за тая кола. Как да си купиш хибрид, като харчи повече и е "свет пара".

 

Току-що, CNC Setter написа:

Разхода е перфектен ! Но се губи удоволствието от шофирането, опитвал съм няколко пъти така, не е моя начин. Не съм и състезател де, но все пак... 

Така е, но аз автомобила го използвам основно през почивните дни за разходки и не бързам за никъде. Това е причината за мен да не е толкова тягостно когато карам с такава скорост. Иначе този тест е от личен интерес докъде може да падне разхода при 2.2 i-DTEC-ка, а не да парадирам  с него.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

При мен е обратното.

По цял ден карам на ограничител. До преди 3 месеца карах 18-тонни камиони, ограничени на 90км/ч на магистрала. Сега карам ванове, без ограничител, но ... във Англия максимално допустимата скорост на магистрала е 70м/ч, т.е. 113км/ч. :)

Затова личната кола си я карам винаги на лимита, не си причинявам влачене с 90км/ч.

Затова (споделял съм го в друга тема) в България ме дразнят каращите с 90 на магистрала.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 13 минути, Krasi-mir написа:

Затова (споделял съм го в друга тема) в България ме дразнят каращите с 90 на магистрала.

Да де, но доколкото съдя по маршрута, @pendoc е карал по подбалканския или стария път и си е бил в ограничението.

 

Аз с акорда съм писал в една друга тема, че съм правил 5.1 по маршрута Сливен - Стара Загора. Ето колко направих със сивика преди месец:

IMG_20210911_125006.jpg

 

Предишното е Стара Загора - Сливен, а настоящето е Сливен - Стара Загора. Включва едно спиране, няколко изпреварвания (и намалявания) и намаляване в селата и Нова Загора. Не успях да направя "идеалното" каране с други думи.

 

Това ми е сигурно любимата отсечка в БГ. Донякъде го свързвам с ходенето до морето от детство, но и откакто направиха магистралата, пътят е изключително спокоен. В област Сливен е изцяло новоасфалтиран, докато в тази на Стара Загора не е идеален, но се преживява.

 

Ето снимка от есента на 2019:

IMG_20190914_133114.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима минавах по подбалканския и го предпочитам, но равномерната скорост (без значение от цифрата) ми доскучава, ако е над 20-30 мин.

Предпочитам проходите с добър асфалт и умерен трафик и за това нямам велико ниски постижения с Легендата. За мен е важно изживяването на пътуването - пристигането е просто факт. Уважавам и бързите и бавните - все си е емоция.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

При мен е обратното.

По цял ден карам на ограничител. До преди 3 месеца карах 18-тонни камиони, ограничени на 90км/ч на магистрала. Сега карам ванове, без ограничител, но ... във Англия максимално допустимата скорост на магистрала е 70м/ч, т.е. 113км/ч. :)

Затова личната кола си я карам винаги на лимита, не си причинявам влачене с 90км/ч.

Затова (споделял съм го в друга тема) в България ме дразнят каращите с 90 на магистрала.

 

Off Topic

Магистралите имат и макс и мин скорост, а и цифрата е относителна. Определяща е тази с която се движи основния трафик извънградско. Просто на аутобана има 2 ленти в посока и всеки има избор и целесъобразност в коя да се движи.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Honda_Z написа:

Да де, но доколкото съдя по маршрута, @pendoc е карал по подбалканския или стария път и си е бил в ограничението.

Да де, ама цитатът, който си дал от моя пост не се отнася за него, а за българските "магистрали" по принцип. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, ceco_accord said:
  Hide contents

Магистралите имат и макс и мин скорост, а и цифрата е относителна. Определяща е тази с която се движи основния трафик извънградско. Просто на аутобана има 2 ленти в посока и всеки има избор и целесъобразност в коя да се движи.

 

Spoiler

Но у нас нямат минимално разрешена скорост. Някой да ме поправи, ако греша, но неотдавна търсих в закона и не намерих нищо за минимална скорост.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че в Дубай в населено място има забрана по малко от 30км да не се движиш но и горната граница не е много висока. Това е превантивно тузарите да не правят задръствания с фераритата си. За друга страна никога не съм нито чел нито чувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Pavel_Pavlov написа:
  Покажи скритото съдържание

 

Off Topic

 

Чл. 99. По автомагистралата се забранява:
1. Движение на пешеходци, мотопедисти, велосипедисти, животни, както и на всякакъв вид моторни превозни средства, които конструктивно не могат да развиват по равен хоризонтален път скорост най-малко 50 км/час, с изключение на моторните превозни средства на контролните органи и на обслужващите автомагистралата превозни средства и машини. Ако на движещото се по автомагистралата моторно превозно средство или на превозвания от него товар се появи повреда, която не позволява то да се движи със скорост, по-голяма от 50 км/час, водачът е длъжен да напусне автомагистралата на най-близкото разрешено място

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Извинявам се за оффтопика, спирам :). Но тук няма ограничение за минимална скорост на магистралата. Мога с акорда да се кача и да карам с 40 и няма да наруша закона защото колата е изправна и може да се движи с по-висока скорост.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.4 Executive +

20211006_163408.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Среден разход на гориво след изминати  3272 км. при средна скорост 72 км/ч.

DSC_0055.JPG

DSC_0053.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали от високите външни температури, не знам, но тоя Акорд, колкото повече остарява, толкова по-икономичен става. :D

2023-09-02_20-23-51_977.jpg

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука доста пенсии има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...