Jump to content
Shopadkg

Бутон CRUISE спря да работи / не се включва

Recommended Posts

Здравейте, колеги!
Направо към проблема:
Свалих си бутона за CRUISE контрола и VSA за да си сменя крушките, защото спряха да светят при включени фарове, и бутона спря да работи/свети.... ако го задържа натиснат с ръка и след това активирам от волана си работи, но ако спря да държа бутона натиснат се изключва. Не зная дали добре го описах, но проблема ми е, че ако държа бутона постоянно той си свети в зелено и мога да активирам автопилота от волана, но ако пусна копчето и не го натискам автопилота ми се изключва!

Как да си оправя проблема???
Благодаря!

бутон круиз контрол.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го натиснеш остава ли потънал ?Ако не копчето се е прецакало ако да значи контакт се губи някъде(из копчето).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не потъва, само се чува "цъкане".... това цъкане си се чуваше и преди....разглобявах го поне 20 пъти, не виждам никакъв проблем вътре. Нямам спомен дали потъваше преди... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да остава леко потънал !

Сваляй го пак, разглоби го както си го разглобил предния път и внимателно го сглоби пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не потъва този бутон и това си е...
къде има морга да си взема бутон втора ръка???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го като му махнах пружинката която връща копчето :) 
и сега копчето си ми е постоянно включено / поне докато намеря друг здрав бутон/
Сега вече всичко свети и разбира се работи.

48314171_1932021013581344_833183570494226432_n.jpg

48395684_1932020933581352_3925617292708151296_n.jpg

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо си махнал пружинката, а не си сглобил правилно бутона?

Искаш да дадеш едни пари за "нов" бутон , които няма да са малко предполагам, вместо да оправиш твоя.

Иначе щом ти трябва автоморга, намери в нета "Ариса партс" - намира се в Дружба , бившия АРЗ и отиди да си вземеш от там бутон.

 

п.п. И  оправи това ( 2,2 i-CDDi ),  на 2,2 i-CTDI   , че така е правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 дни го мъча този бутон. Без да преувеличавам съм го сглобявал над 100 пъти и не ще и не ще. Не е със сложен механизъм. Има 2 платки, 2 пружини като на химикал, едната платка е със скоба, която би трябвало да се захваща за пластмасовият бутон който се движи вътре в релса за да задържа бутона натиснат... е не става и понеже вече нямам нерви да се занимавам с него, реших проблема като ще бъде постоянно включен. И без това винаги ми е бил включен.
Благодаря за инфото на автоморгата. 

 

П.П.   Весели празници и безаварийно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там където се движи бутона в релсата е имало съвсем малка "пъпчица", която при някое от сглобяванията (вероятно още първото) се е счупила... Аз съм така много отдавна... ;( И аз съм с маханта пружина и няма проблем карам така 2 години и ползвам почти всекидневно cruise -a  ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...