Jump to content
diezz

Маркуч хидравлика

Recommended Posts

Здравейте колеги, забелязах днеска, че една идея ми е спаднало нивото на хидравличната течност в казанчето. В крайна сметка долях малко и забелязах къде е омаслило. На долната схема в червеното квадратче където съм отбелязал е омаслено, като не съм сигурен дали маркучът е пробит или скобата е нужно да се затегне, утре по светло ще пробвам да затегна скобата, че сега е тъмно. По интересното е, че на настоящия маркуч, който ми е на колата не видях металната част на него, която съм отбелязал в зелено на долната снимка, твърде вероятно е да е сменян във времето и да не е сложен същия. Шумове и каквито и да е било други лоши неща не чувам и не усещам в работата на хидравликата. Питането ми е ако се наложи да го сменям дали може да бъде сменен с някакъв аналог или е нужно да търся точно същия. Също не съм запознат дали след като го откача ще почне да тече хидравлично масло и след неговата смяна ще бъде ли нужно да се обезвъздушава системата? Моля за по запознатите да потвърдят дали това му е каталожния номер 53733-S9A-003, колата е crv 2, бензин 2006 г. Като гледам в Ebay по този каталожен номер излиза маркуча, като там е отбелязан, че е за 2.4 бензинов мотор.

Благодаря предварително!

 

Pipe.thumb.png.d2441ce1848779347f132b264bd80471.png

Редактирано от diezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

по този маркуч се връща маслото от рейката. Не е под високо налягане и ако е пробит някъде виж дали не се трие в нещо. Металната му част, която си оградил в зелено му казват успокоител. Това е затворена система и ако казанчето дръпне въздух (ако го източиш например за смяна и т.н. ) то се налага да се обезвъздуши. Обезвъздушаването е изключително лесно просто пълниш до указаното ниво MAX и след това започваш да въртиш волана пълен ляв след това пълен десен и така,  внимавайки да не остане без течност повтаряш 6-7 пъти.

За каталожния номер нямам представа най- добре е по VIN да се потърси : )

Успех!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво успокоява този " успокоител" ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах от майстора, който ми прави хидравличния маркуч, успокоява скоростта и потока на течността. Учил съм го едно време в университета по механика на флуидите, но не помня точно... това знам, това пиша. Надявам се на момчето или на други, които четат да им е от някаква полза. Ако мякой друг знае нещо различно нека да пише. Интересно ми е.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря за изчерпателния отговор. В крайна сметка забелязах, че на маркуча е налична тази метална част, просто в тъмното не съм я видял. Проверих в Бултрако и се указа, че това е каталожният номер, цената е 40 лева с 10 дена доставка. Решил съм, че направо от там ще го поръчам и като се постопли малко ще го сменя. Маркучът иначе е омаслил на скобата отдолу, което ме навява на мисълта, че най-вероятно там изспуска по малко. Още като купих колата преди 6 месеца забелязах, че там е леко омаслило, но не му обърнах голямо внимание, тъй като нивото на маслото си беше нормално. Истината е, че ако има теч от там, то той е минимален, но ще го следя за да не стане някоя беля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да използвам темата и да попитам дали някой може да ми препоръча обезмаслител във флакон (спрей), който да не е агресивен към гума (каучук), за да изчистя омаслените участъци и да направя по-детайлен преглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай Меглио

http://eshop.niko-86.com/p/Obezmaslitel-Meglio-Limon

Сперя няма да ти свърши работа изпаряващата съставка е много за сметка на почистващата и обезмасляващата.Хубавия спрей стува по 15 лв и нагоре пак не са толкова ефективни като Меглио от 5 лв,пробвай ще останеш доволен от резултата.

  • Благодаря 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пиши глупости, най добре се почиства със спрей за спирачната система, който няма странични ефекти. На вюрт е, снимка края на седмицата мога да направя 

  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега най-вероятно става въпрос за този обезмаслител:

 

 

wurth.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този имах предвид 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото, ще го купя и с него ще почистя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...