Jump to content
Dreariness

Гуми и джанти 18ки

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Интересувам се да закупя 18-ки джанти (за летни) , бих искал да попитам дали някого е запознат с размерите и 
от къде бих могъл да закупя  такива джанти, гумите ще ги купя нови от Диана най вероятно.

И дали има голяма разлика със 17-ките, в момента съм на 17-ки зимни, и колата вози добре, при неравности твърдо, но е нормално, се пак в България сме.

Хонда Акорд 7 - 2.4 i-VTEC Executive седан е автомобила.
Благодаря предварително!

Редактирано от Dreariness

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти първата срещната снимка от обява за джанти от ЦРВ, оригиналните 18-ки:

 

image;s=585x461

 

Вижда се ширината и офсета - 7 инча ширина, 50 мм изнасяне.  Най-вероятно караш с гуми 225/45/17, така че ако минеш на 18, ще трябва да вземеш или 225 / 40 за да си максимално близо до оригиналния размер, но така пък се губи част от смисъла от по-голяма джанта - да сложиш и по-широка гума. Ако не е тази ширина, трябва да минеш на ширина 245, при която на височина 35 ще си няколко милиметра по-нисък, а на 40 ще си почти сантиметър по-висок. Обаче при тази ширина на гумата трябва да търсиш джанта с ширина поне 8 инча, даже може би 8.5, защото на по-малко може да не е възможно да я сложиш, а и да успееш - ще изглежда грозно. Офсета може да го намалиш малко, около 1/4 инч (около 6 мм) за всеки добавен инч спрямо оригиналния. Така джантата ще бъде изнесена леко по-навън с няколко мм. Примерно ако вземеш 8 инчова, може да се огледаш за офсет 42 или 45, спрямо 7 инчова с офсет 50. Ако вземеш 8.5 инчова - офсет от 40 или 42 вероятно ще е добре. Това разбира се са си мои лични разбирания за красота и това как изглежда една джанта върху даден автомобил, не си длъжен да ги следваш. Някои обичат джантите им да са силно изнесени, като така част от гумата е изцяло извън калника, други пък обичат силно прибрани малки джанти с много широки и високи гуми на тях, изглеждащи като баница... въпрос на нужди и личен вкус. 

 

Като цяло личното ми мнение e, че за този автомобил 17 инчовата джанта, широка 7.5, с гума 225/45 е оптималният избор, който най-добре балансира между красив изглед, практичност, стабилност на колата върху платното при завой и резки маневри, усещане за комфортно возене, цена на хубави гуми, риск от изкривяване при нормално каране и др. Също така, пак личното ми мнение е,  че гума, чиято абсолютна височина е под 100 мм, вече е твърде близо до асфалта и за нашите пътища не е добър избор. И аз искам да карам с много ниски гуми по гладки и прави пътища, ама няма. За сравнение по този показател, 225/45/17 е "една идея" над 100, 225/40/18 и 245/35/18 са много под 100, а 245/40/18 е сравнима с първата, само че е "една идея" под 100.

 

Надявам се информацията да ти е от полза. 

 

Ти към какъв размер за гуми си се насочил принципно? 

 

---

И другите размери - 5 х 114.3 х 64.1 (стават и 67.1 с втулки)

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай спокойно 18-ки.Аз карам с 235 40 18 и си стоят добре.Скоростомера ще ти показва 2 км.по-малко от стандартния размер гуми за колата,но всички коли показват няколко км.отгоре така че си ок.Не намирам разлика във возията между 17-ки и 18-ки но визията е по-добра.Според мен най-добре си търси ОЕМ джанти(демек оригинални).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 18, 235/40, 7,5 инча. Офсета е 42 и вози по добре от джанта 17 и гума 225/45. За визията е безмислено да споделям,че е по-добра.

Редактирано от KrIv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

На мен колата ми пристигна от Швейцария с 18ки, които не мисля да карам. Джантите за заведени и в талона на колата. Скоро ще направя по-хубави снимки. Ако имаш интерес драсни.

Поздрави

download3.jpg

download1.jpg

20181214_105428.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, не съм заинтересован от джаните колега, блгагодаря все пак.

Имате ли представа какъв е ключа за болтовете на джантите, че се оказа че нямам, и някакви насоки от къде да се закупи, или е без значение?

Благодаря отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Мислите ли, че при размер на джанти -  8,5j 18” , ще стане с гуми и 245/40/18

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Dreariness написа:

Здравейте колеги,

Мислите ли, че при размер на джанти -  8,5j 18” , ще стане с гуми и 245/40/18

Благодаря предварително.

 

8,50j

минимален: 225 mm

препоръчителен: 235 - 245 mm

максимален: 255 mm

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , вие хубаво му казвате на човека 235 , 245 ... но ако окачването не е оригиналното , дори 235 ще стопява подкалниците (тествано) :) 

Аз съм с жълто Кони и понижавщи пружини - на 18ки 225/40 е добре , 235/35 вече "заглажда" пластмасите.

 

Колкото до дебелината на гумите , с добро окачване и XL гуми и на 30 да се слезне , разлика много няма да има. (Мое мнение)

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оригиналното окачване съм, джантите мисля, които гледам са - JR28 , размери според сайта им -  18” 5х120 и 5х112. 8,5/9,5j ET35 , дали ще има проблеми при слагането със 235 или 245 гума 

Мерси отново, колеги.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Междуболтовото на Хонда е 5х114.3мм .За справка аз съм със сток окачване и 235/35/19 8j-Акорд 8,но не мисля,че ще имаш проблем-преди това тези джанти бяха на 7-ца Акорд

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.12.2018 г. at 16:58, ogi28b написа:

Това са данните на твоята 17" джанта:  08W17SMG601D, R17, 17X7,0J, 55 ET, 5 x 114.3

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...