Jump to content
madrigal

CR-V 3 gen. светна лампата за Airbags

Recommended Posts

Браво.Супер си.Аз имам същия проблем от около месец.При опит да изчистим грешката веднага се появява на ново.Аз направих запитване до Бултрако Варна но не получих никакъв отговор.Ще се пробвам и аз в Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали става въпрос за същото - при мен въобще не можеха да се свържат с модула за Airbag системата. Въпреки всичко, не пречи да се чуеш с хората от Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Тази акция за “айрбеците” върви от година и половина. Ето Ви сайт в който с номер на рама може да си проверите сами дали сте в акция. 

https://www.honda.co.uk/cars/owners/recalls-and-updates.html

Дали ще си заявите смяната във Варна или Пловдив (даже и в чужбина може) няма никакво значение. Акцията обаче не е че свети чека, а при задействане на системата се разхвърчават малки детайли с което се е стигало до летален край. Разбира се след смяната се пипа нещо и софтуерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз се възползвах от тази акция.Имах известни предубеждения , но всичко мина ОК и то напълно безплатно в Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, случаят да не се бърка с акцията за подмяна на пиропатроните. При мен пиропатроните са сменени преди една година. Това, което описах е съвсем различно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и коя е тази сервизна акция, ако не е за пиропатроните, или от Бултрако не я обявяват  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук явно не става въпрос за акция за безусловна подмяна. Може би е валидна само при проявен дефект.

Изрично попитах приемчика дали мога да разпространя информацията за това, той каза - "няма проблем, понякога посещението на оторизирания сервиз може да ви излезе по-евтино от някой друг :D".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромни благодарности на @madrigal за темата!

 

Наскоро станах горд собственик на CR-V 3-та ген. със същия проблем - постоянно светеща лампа за Airbag-овете ("ИНДИКАТОР ЗА ДОПЪЛНИТЕЛНАТА ПРЕДПАЗНА СИСТЕМА" по каталог).

 

Майстора в сервиза установи липса на връзка с модула в резултат на дефектирал микрочип и започнахме търсене на модул втора ръка и планове за подмяна на дефектиралия микрочип използвайки чип от модула донор или препрограмиране на новия модул.

 

За щастие попаднах на тази тема и се допитах до Бултрако Пловдив, където ми казаха, че модула бил с 15 години гаранция и подлежи на безплатна подмяна.

 

С една дума тази тема ми спести доста главоболие и ходене по мъките, така че колеги със същия проблем, не се свенете на първо място да се обадите в Бултрако.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест всички ЦРВ-та имат 15 г. гаранция на този модул и ако дефектира в този срок дилъра ще го смени безплатно. Тук получаваш светеща лампа на таблото.
Както казаха по-горе да не се бърка със смяната на пиропатроните на която подлежат определени шасита и при която не свети нищо като авария а просто колата попада в определен списък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...