Jump to content
to-shiba

Лагер на съединител или нещо друго

Recommended Posts

Здравейте колеги, от известно време се появи виене при натискане на съединителя и трудно влизане на 1-ва скорост, понякога се налага да включа към 2-ра и после 1-ва. Отидох в сервиз и казаха че е лагер на съединителя и че може да си карам и така няма да има проблем. Да, карам си, но не съм се сблъсквал  с ремонти на съединител или нещо по скоростната кутия, та да попитам дали да се заема с ремонт при първа възможност, сериозен проблем ли е това и би ли имало усложнения и какви биха били, един вид какво да очаквам ако се влошат нещата. Колата е Civic 1.6-110кс. бензин 2004г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се влошат нещата, т.е. ако не е само в притискателния лагер причината, може да се наложи смяна на лагерите на първичния вал вътре в кутията, но това без да се свали и провери няма как да се установи предварително .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера на вала се чува на свободна, особено сега когато е студено сутрин. При натискане на съединител шума изчезва. Както го е описал колегата според мен съединителя на отделя добре - причина лагер или притискател, общо казано съединител. Ако се сменя обаче е хубаво да се сменят лагерите в кутията защото те със сигурност са тръгнали - това е основен проблем, както и при джазките.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.12.2018 г. at 12:15, birev написа:

Лагера на вала се чува на свободна, особено сега когато е студено сутрин. При натискане на съединител шума изчезва. Както го е описал колегата според мен съединителя на отделя добре - причина лагер или притискател, общо казано съединител. Ако се сменя обаче е хубаво да се сменят лагерите в кутията защото те със сигурност са тръгнали - това е основен проблем, както и при джазките.

 

На студено докато не загрее добре 1-ва изобщо не иска да влиза. До колкото съм чувал това са скъпи и сложни ремонти и дали ще отиде цифра ако тръгна на ремонт и до колкото разбрах ще трябва да се отвори и скоростната кутия и то ще стане мазало сигурно  :(

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, да . Според мен е в съединителя проблема и трябва да се сменя. Ако сменяш търси качествен такъв - Екседи или Ейсин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...