Jump to content
adibonev

Висок разход на гориво Civic 8gen

Recommended Posts

Здравейте! От скоро съм собственик на Хонда Сивик 8ген тайп С 2008г. Колата е с 2.2 мотор (140кс). До колкото съм запознат колата би трябвало да дава разход между 5.5-6.5 извънградско. Но при мен това не се случва. Вчера навъртях около 800 км като 95% e било по магистрала. Средната ми скорост е била между 130-140, а колата даваше разход 7,5-7,6 с 4-ма човека в колата (включително и аз). Това нормално ли е и ако не е, какви биха били причините ? Наясно съм че всеки човек в колата дига разхода, но според мен литър, литър и половина отгоре е твърде много! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо да е много ? Говорим за 130-140км/ч с 4 човека, не за 90км/ч (примерно)....

Колата ти е пушка, карай и си свиркай. :)

Редактирано от nunezz
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормален разход !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарят хора, които поне в подписа си нямат такава кола... За мен този разход също е висок. Карам такъв сивик и мисля, че някъде около 6/100 за тази скорост е нормално. При 100км/ч ми дава 3.8/100, изпробвано много пъти на големи разстояния. Проблемите ти може да са доста. Като започнем със запушен ЕГР, всмукателни колектори, проблем с дюзите, турбото и т.н. Най-лесното, което може да направиш и сам е почистване ЕГР и всмукателни колектори.

  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Иван Ангелов написа:

Отговарят хора, които поне в подписа си нямат такава кола... За мен този разход също е висок. Карам такъв сивик и мисля, че някъде около 6/100 за тази скорост е нормално. При 100км/ч ми дава 3.8/100, изпробвано много пъти на големи разстояния. Проблемите ти може да са доста. Като започнем със запушен ЕГР, всмукателни колектори, проблем с дюзите, турбото и т.н. Най-лесното, което може да направиш и сам е почистване ЕГР и всмукателни колектори.

Може ли да ми опишеш как става въпросното почистване ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сваляне. Иска се добър инструмент и наклонност към тези неща. Ако не, във всеки сервиз ще го направят.

 

1JPG.jpg

2.JPG

3.JPG

4JPG (1).jpg

5 (1).JPG

6JPG.jpg

7.JPG

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Иван Ангелов написа:

Със сваляне. Иска се добър инструмент и наклонност към тези неща. Ако не, във всеки сервиз ще го направят.

 

1JPG.jpg

2.JPG

3.JPG

4JPG (1).jpg

5 (1).JPG

6JPG.jpg

7.JPG

Много съм ти благодарен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя сивик никога не съм го виждал да дава такъв разход.  Както каза колегата, на магистрала при 100-120 може да падне дори под 4 ако си сам. Мисля, че нормален разход в описаната от теб ситуация би бил около 5.5-6.5 (в зависимост от карането). Като цяло е доста икономичен двигател на  дълъг път това, и не знам как някои хора решиха, че е нормално да дава близо 8/100 разход (такъв разход и в София не ми е давал никога). Бензина е 1.8 и при 140 е доста по-нормално да харчи, но с дизела нещата не са такива.

Редактирано от draid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих сменил бензиностанцията, давала ми е разлика по 2 литра от гадна нафта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.12.2018 г. at 19:18, adibonev написа:

Средната ми скорост е била между 130-140, а колата даваше разход 7,5-7,6 с 4-ма човека в колата

Нямам представа колко гори дизелова Хонда при такава СРЕДНА скорост. Зная, че за да се постигне такава СРЕДНА скорост трябва да се кара яко - 180км/ч-200км/ч. С такава скорост съм постигал разход от над 10л/100км с Audi/BMW/Mercedes.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тази средна скорост е отчетена от борд-компютъра е нормален разхода, защото тогава е имало не малко епизоди на шофиране със скорост значително по-висока от 140. Ако "на око" сте определили, че това е средната скорост поради факта, че сте карали продължително време с около 140 км/ч., разхода е голям. В последния случай не би трябвало да превишава 6.6 - 6,9/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От десет години карам такъв автомобил , като разхода на гориво   не е бил под 6.5 въобще. Видях веднъж ~ 5 /100  , но при ~ 80 км /ч на 5-та ...

Среден разход  е 7.1-7.5  за 110 к .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сравнение ето тази снимка:

 

IMG_20180614_230416.jpg

Средна скорост 79 км/ч, време за пътуване 3:55 ч, София - Ямбол, началото на юни. 

 

Някак си ми е трудно да повярвам, че по-лек автомобил със същия двигател ще изхарчи толкова много при нормални скорости за извънградско каране. Изобщо - разход над 6 при спазване на ограниченията ми се струва абсурден. И аз карам по същите пътища - магистрали, извънградски, София.

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ogi28b написа:

За сравнение ето тази снимка:

 

IMG_20180614_230416.jpg

Средна скорост 79 км/ч, време за пътуване 3:55 ч, София - Ямбол, началото на юни. 

 

Някак си ми е трудно да повярвам, че по-лек автомобил със същия двигател ще изхарчи толкова много при нормални скорости за извънградско каране. Изобщо - разход над 6 при спазване на ограниченията ми се струва абсурден. И аз карам по същите пътища - магистрали, извънградски, София.

Без да се заяждам.. вашият разход ми се струва нереален също.. И аз карам Civic 2.2 и разхода ми е 4,8-5,0 при 90-100км/ч и 5,2-5,3 при 120/ч.

Същите са засечени и по колонка.. Един познат кара Опел Астра 1,7, която по борд му харчи 3,8-4,0 а по колонка е малко нагоре..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, но не мога да споря с борд-компютъра. Решил е да показва 3.8 и го показва. По каква причина показва толкова малко число - не знам. Разбира се - истинският разход го знам, защото ми излиза като пари от джоба. За това пътуване по борд-компютър беше 4.2 / 100, а по колонка - 4.56. Това беше пълнене от пълно до пълно, до ръба. 

 

Но ето - и вие, колега @thelastbonbona, казвате, че при 120 разходът ви е 5.2 - 5.3, което рязко контрастира с онези над 7 литра, за които е пусната темата. Вярно, че пълна кола, много висока скорост, ама все пак над 7 литра си е над 7 литра. Аз не знам какво и как трябва да направя, за да видя такова число при мен. Иначе моята кола показва същите стойности при подобна скорост - около 5.2 - 5.3 при 120 по круз контрол. Сам в колата, цялата магистрала я минавам пак по круз със 140 км/ч с разход по борд 5.7 - 5.8. Къде са още близо 2 литра отгоре, или по друг начин - над 30 %.

 

И все пак - ето че и друг колега - @Иван Ангелов (мнение 5 в темата) - също казва, че при движение със 100 разходът е 3.8. Значи не само аз съм го виждал на таблото си. 

 

---

 

Ред,: Накратко - смятам, че разходът на автора не е нормален, ако е карал със спазване на ограниченията. Ако пък е поддържал над 160 и над 170 дори за голям период от време, може и да е нормално, няма как да знам. 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам снимков материал, но в началото на септември в рамките на пет дни карах София-Бургас и обратно. В колата бяхме четирима души с багаж. Круиза го бях настроил на 140, разхода и в двата случая по борд беше 5.5, но реално беше около 6.2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...