Jump to content
nunezz

Странен звук, англичанка

Recommended Posts

Здравейте отново. От както съм взел колата (имам я от септември 2016г.) всяко студено палене бива последвано от странен звук... Щом запаля на студено и се чува "тррррррррррррррррртттт" за 1-2 секунди. До скоро не му обръщах внимание, защото нито ми пречи на работата на автомобила, нито лампа свети, нито нищо. Наскоро ми се наложи да набия рязко спирачки, естествено ABS се включи, всичко точно и когато колата спря НА МЯСТО се чу същия звук за 1-2 секунди "тррррррррррррртт" и пак наскоро запалих на студено, чу се същия звук и ABS лампата НЕ ИЗГАСНА. Някакви идеи ? Взе да ме притеснява тази лампа... не винаги свети след студен старт, но взе да се застоява светната все по-често... :unsure: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът е свързан с тест на ABS-а и не би трябвало да те притеснява. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно :D Амии добре благодаря щом е това няма да го мисля значи.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, че на моята не се чува и след като запаля лампата изгасва.... Дали е нормално това? Или трябва да свети 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мисля, че трябва да се чува звук след палене... и лампата като запалиш, трябва да изгасне. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало, почисти гривните на АВС-а, които са на главините на колелата и датчиците към тях. Провери им кабелите и буксите дали са в ред.

Може да има нещо зацапано...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поослушай се около компресора на abs. Според мен вероятно идва от него. А може и от шайба на климатика или нещо друго. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може от багажника да свети лампата на Абс а :D 

Ех тези 50 мнения 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля и аз при всяко полене  имам това щраааааак.според мен е  нещо свързано с моторчето на парното.но сечува от дясната страна.а при теб  проблема с абс е може би съвпадение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се чува някъде до предно дясно колело. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата dragob...

 

Би ли набил рязко спирачки така, че да ти се включи ABS да видим, дали и при теб ще се чуе като спреш на място?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще пробвам това.а иначе при   резки спирачки абс тропа яко ,но си мисля че това си е в реда на нещата.сутринта ще се се ослушвам за студеното палене и за звука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен се чуваше така, както е описано в първото мнение на темата. Смених спирачната течност и сега спирачките са перфектни - нямат нищо общо спрямо преди. Този странен звук също изчезна 😊

Редактирано от Mys7Ic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.12.2018 г. at 11:41, AMD написа:

Интересно, че на моята не се чува и след като запаля лампата изгасва.... Дали е нормално това? Или трябва да свети 

Не се притеснявай при теб е супер при него има проблем с ABS-а и трябва да посети един сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.12.2018 г. at 19:36, nunezz написа:

Здравейте отново. От както съм взел колата (имам я от септември 2016г.) всяко студено палене бива последвано от странен звук... Щом запаля на студено и се чува "тррррррррррррррррртттт" за 1-2 секунди. До скоро не му обръщах внимание, защото нито ми пречи на работата на автомобила, нито лампа свети, нито нищо. Наскоро ми се наложи да набия рязко спирачки, естествено ABS се включи, всичко точно и когато колата спря НА МЯСТО се чу същия звук за 1-2 секунди "тррррррррррррртт" и пак наскоро запалих на студено, чу се същия звук и ABS лампата НЕ ИЗГАСНА. Някакви идеи ? Взе да ме притеснява тази лампа... не винаги свети след студен старт, но взе да се застоява светната все по-често... :unsure: 

Не се панирай няма страшно просто отиди до сервиз и им кажи да го видят и те ще кажат дали е задължително или може примерно след 1000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и Добре дошъл, @Живко_Минев

Моля те да не изравяш/отговаряш на постове от 2018 г.

Хубаво е да се запознаеш с правилата на Форума :) - КЛИК

 

"2.2. Не „изравяйте“ стари теми  (по стари от 6 месеца) ако искате да добавите нещо към такава тема, пуснете нова и добавете линк към старата такава."

Поздрави!

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...