Jump to content
toniriazor

Да купя ли тази Хонда CR-V I 2001 128 hP ?

Recommended Posts

Здравейте приятели,

попаднах на тази обява в мобилето - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21531478867058960&slink=8x0z6n

След разговор с продавача установих, че ламб сондата е за смяна и дросовата клапа е за реглаж. Има газов инжекцион от близо 3 години колата, т.е. откакто е вкарана в България. Това е общо взето, което разбрах за автомобила.

В мобилето е видян над 1000 пъти и обявата е от 8 Ноември.

Мислите ли, че има нещо съмнително в този автомобил и някой колега от форума случайно да го е гледал на живо ? 

От няколко месеца автомобила е оставен в автокъща, но иначе е на частно лице.

Моля споеделете мнение, защото утре най-вероятно ще замина за Бургас да го видя.

Благодаря на всички за помощта ! 

Поздрави

Тону

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Тони,

Това дали да купиш тази кола можеш да решиш само ти.Ние от форума можем да помогнем само с мнение.

Моето е, че не са неотстраними проблеми, но аз лично не бих си купил кола с десен волан и проблеми, които могат  да ме изненадат.Цената е ниска, но ако има и други скрити недостатъци цената ще стигне  и за кола с ляв волан.

За да си сигурен- в доверен сервиз и каквото си решиш.

 

Това е от мен.Успех с избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко км на газ,какво газово на колко е правил рег,на клапаните.Всички тези неща при неспазване довеждат до ремонт на глава 1000лв. За да ти казва това евентуално не държи обороти при затягане на клапаните ,става тих мотора  мени обороти и ресурса на клапаните заминал.Супер риск е да вземеш на газово може да е ок ,може да няма вече ресурс и отиваш на ремонт.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То 2001г. 128к. май няма, купето и салона са за 147к. около 99г. Няма снимки на двигателя-може да е сменян.Иначе е свежарка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как мога да разбера дали главата на клапаните е износена? Като цяло ще направя компютърна диагностика и преглед на ходовата част преди да реша да я взимам в сервиза на Хонда, мислите ли че биха се открили някакви дори и на пръв поглед "замазани" проблеми? Като я запаля за какво да гледам? Момчето каза, че имат семеен сервиз и като цяло колата е поддържана, но в момента няма технически преглед, дали е проблем?

Предварително се извинявам за много въпроси, първа кола ми е и знам, че купуването на кола втора употреба крие доста рискове.

Благодаря!

Тону

Редактирано от toniriazor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леглата на клапаните заминават при ремонта се сменят, ако са заминали клапани и те.Низнам какви стойности се гледат на диагностика може и да се разбере евентуално че са затегна ли. Моя съвет вземи без газово ти го сложи и ще си следиш всичко.Според мен е излъгал за годината искай му VIN номера.

В карай го тук да видим годината 

https://www.vindecoderz.com/EN/Honda/CR-V

Ползвай този декодер за да не те лъжат за това.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Утре ще видя VIN номера на място и ще проверя за какво става въпрос.

Нормално какви обороти трябва да държи колата, ако двигателят работи добре и кой е най-лесния начин да проверя дали гори прекалено много масло? 

Колеги, ако се досещате още някои полезни съвети при покупката на автомобил втора ръка, моля споделете ги с за да ида в автокъщата с малко  повече самочувствие :D

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделиш как и какво е показала диагностиката , това не е голф а е просто като жигула . И хващам бас че проблема не е в сондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил си нищо не може да те спре посочил е 169хил км а това са мили ето виж колко са 169mi= 271.9791km  споманал е не го е написал колко км.Хубаво газово струва 1200-1300 при цена 3399 едва ли е толкова хубаво.Първа кола ти е карал ли си с десен волан,качал съм се на такава в началото доста объркващо но не ми е първа кола.Оборотите са 750 при загрял двигател,не траба де свети нищо по таблото една от важните лампи чека се самозачиства и изгасва.Няма технически преглед значи не може да се кара не е платен данъка който е пари,а е писал кара се редовно.Няма как да се провери  дали харчи масло вече двигател за боклук при запалване изпушва на сиви кълбета или при каране при рязко подаване на газ,не за боклука за осовен ремонт.Но отиди все пак трябва да си видял поне 10 хонди за да добиеш представа за тази кола.Провери за ръжда хване ли а тази кола един път няма отърване гние та не се спира,започва винаги от задните калници там където се допират до пластмасовите вежди.Ако не държи обороти или са клапани или са приключили същите.Ламб сондата оригинална е доста пари ако искаш да караш с ментета,за да ти споменава дросела значи не върви както трябва,защо не го е изчистил и ригулирал нали има сервиз,лъже нещо.Спаред мен доста спестени неща,заболяха ме пръстите да пиша дадох ти тела си на лс ако имаш въпроси още.

За тея пари има 2ра генерация

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21541061864014587&slink=902rcm

Вече 2ра генерациа станаха на цената на 1 ва непонятно за мен защо държи цена 1ва,но ако трябва да пиша още една стриница.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесния и бърз начин да се подведеш, прецакаш е точно тогава, когато си избираш 1-ва кола- Не си избирайте, не купувайте автомобил, защото видиш ли е много лъскав, като коледна елха и вътре салона изглежда така, все едно сега е излязъл от завода.....Колега @toniriazor погледни какво ти е написал колегата и реално помисли - " Няма технически преглед значи не може да се кара не е платен данъка които е пари,а е написа кара се редовно". Плюс това каква е тази 2001 год. 128 коня, трябва да е 147 или просто, го е засърбяло, че продава кола 99-та....^^..Неверни км-ри +- с едни 100 000км отгоре се е объркал, номера на хондата задраскан с paint-а :crazy:..Готов да свали от цената, десен волан, ниска първоначална цена...Аз си мисля че този собственик иска да я разкара и 99% е проблемна тази Хонда....

 

п.с. - Знам че сигурно трудно заспиваш от емоцията да имаш своя машина и нямаш търпение, но този компромис който правиш, после силно ще те разочарова.....Избери си друго ЦРВ ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото е мега омазано с блажнилежи за да изглежда лъскаво .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Има резон в нещата, които сте изброили. Ще обърна внимание на всяко едно от тях и в никакъв случай няма да прибързвам. Коли много. 

Истината е, че нещата опират до голяма степен и до късмет, когато се закупува автомобил втора употреба.

Ще Ви държа в течение и благодаря за съветите. 

Поздрави,

Тони

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Искам да ви информирам, че се отказах от тази Хонда и дори не пътувах до Бургас за да я видя. Причината е противоречивата информация от страна на продавача, както и нещата които изброихме тук. Днес рано сутринта се консултирах с приятел механик и той общо взето ми каза нещата, които коментирахме във форума. 

Другото нещо е, че вътрешно усещах, че на тази кола й има нещо. 

Ще продължавам да се оглеждам за моята кола.

Благодаря на всички за съветите.

Поздрави,

Тони

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...