Jump to content
csf_da

вериги за сняг за HR-V

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой да е намирал вериги, които са подходящи специално за HR-V първа генерация? Какъв размер са точно (нямам копие от ръководството за съжаление)?

 

Поздрави,

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подходящи вериги са, когато отговарят на размерите на гумите. Без значение е марката на автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е чел закона,задължителни ли са веригите като аптечка и жилетка и др. ... не искам някой полицай да издевателства над личноста :)))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че не са задължителни!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са задължителни като аптечка, пожарогасител ..... и др. , които трябва винаги да си ги разнасяме в багажника. Задължителни са обаче в участъци от пътя , на които са въведени временни ограничения - например планински проходи.  Там дори целогодишно стоят знаците - при сняг с вериги. Често през зимата на изхода на Чепеларе към Смолян стои патрулка и ако не поставиш вериги , не минаваш нататък. Няма санкции, просто се връщаш. Ако слушате новините за пътната обстановка, съобщават : по пътя Батак - Доспат  и Гоце Делчев - Катунци  ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с вериги.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със една дума на човек който минава проходи Петрохан и Витиня,чат пат и на Цигов чарк, трябва и вериги...прав е колегата не се бях замислял ... Благодаря колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех по спомен от Метро. стават за доста размери. Гумите ми са 195х65х15 До сега не съм ги ползвал. За всеки случай си слагам и лопата в багажника, но и това не ми се е налагало да ползвам. Само един път в студентски град се запих в една кал и копах като ненормален :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето колеги тема и доста писано за вериги за сняг

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. Аз се чудех за конкретна марка, ако сте видяли. Притеснява ме, че не е от значение само размера на гумите и джантите, защото и дебелината на самата веригата (ако са верижни/меча стъпка) и начина на захващане са от значение. Ако не са подходящи може да тракат, да скъсат маркучи на спирачки или най-малкото да надерат джантите (а аз съм с лети джанти).

 

Поздрави,

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сумите лавират до небето за нещо което може и никога да не ползвам,но за пред закона трябва да сме шест и да не ни връщат от път тръгнали към планина.Искам да питам някой ползвал ли е тези понеже цената ми харесва   https://www.olx.bg/ad/verigi-za-snyag-led-i-kal-niken-CID360-ID7EC25.html#7c12af55d2     Пак казвам не живея в планиска част,но не желая да ми се провали почивката защото нямам вериги и да ме цакат от бензиностанция за вериги трипъти увеличени в цена ...... Благодаря за съветите,виждат ми се читави ако ще и да са еднократни при нужда !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези  са за  бърза връзка. И са много хубави ако ти се налага за късо разстояние.Пробвах ги за един голям наклон на 40 см сняг.Бях се завъртял и с по 2  на задните веднага го издърпа.Така да се каже за зор- заман. А на лед са страхотни при слизане, просто вълшебство е.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвани на кал правят чудеса не ми се е налагало за сняг.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,ще си взема за спешни случай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...