Jump to content
ivo_ins

Съвети за Civic 8th gen 1.8

Recommended Posts

Здравейте (бъдещи) колеги, 

 

Преди години се бях насочил към Accord 8-ма генерация, но тогава Talisman-ът натежа и не станахме колеги. 

 

Но доброто впечатление от Хонда остана и сега избирам Civic за девойката. :)

 

Прочетох темите от индекса за важните теми, но не намерих отговор на всичките въпроси, които ме тревожат. Насочил съм се към 1.8 бензин 140  к.с. Ще се кара на бензин, няма да се слага газ.

 

1. Двигателят е с верига, доколкото разбрах? Тя консуматив ли е? Ако да - кога се сменя и колко струва интервенцията? (Някъде прочетох, че ако има i (i-VTEC, а не само VTEC) има верига, вярно ли е? )

 

2. Кодът на двигателя е R18A2, а на 1.4 е L13xxx. (За да избегна своеволия от джамбазите при обявяване на информацията)?

 

3. Гледах един екземляр, който след студен старт (не беше палена отдавна и акумулатора беше паднал) издаваше шум на жужене, който след 5-10 мин работа се изглади. Нормално ли и или веригата си е отишла?

 

4. Да очаквам ли проблеми с VTEC-а?

 

5. Какво обслужване се прави на двигателя - пистов ремък, ролки, маслко, филтри? Влиза ли в няколко стотин лева или само при Ауди тази операция е в хиляди, хаха?

 

6. Разбрах, че е добре да смени маслото на скоростната кутия дори да е ръчна?

 

7. Друго, за което бихте ме посъветвали да внимавам при огледа на място/testdrive-a, защото твърде вероятно колата няма да може да се види в сервиз преди покупката?

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави,

Иво

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Иво, имах такава и я карах 1 година. Мотора е чук, с верига е, колата върви прилично и е много стабилна на магистрала, зимата трябва да внимаваш, че е малко по ниска и не много стабилна на сняг, разхода на гориво е приличен, мотора е vtec до 2007 мисля, после става ivtec. 

Колата е уникална за себе си, дано намериш читава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и успех с търсенето :)

1.Всяка верига се сменя, няма вечни.Всичко зависи от пробега на конкретната кола, с какво масло е карана и тн...Дали ще я смениш като я купиш или след години е късмет.При някои автомобили от други марки има посочен интервал за смяна на верига, при други не.
2.Кодът е такъв.
3.Жуженето може да е от ролка, дори ремък може да ти се струва, че жужи.Има сервизи за тази цел и не е лошо ако имаш някакви съмнения а си харесал колата, да и хвърлиш 1 поглед преди да я купиш.
4.Не би трябвало.
5.Каквото обслужване се прави на всеки един друг автомобил от друга марка.Ако я купуваш от човек, тогава може би може да си спестиш част от обслужването.
6.Сменя се по предписание, има го в книжката на колата на колко км/години се прави.
7.Другото е късмет, успех отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Всички 1.8 бензин от тази генерация са с верига и са iVTEC. Веригата може да издържи много и като цяло не съм сигурен кога се сменя. Някой казват 200к км, а други по-малко. Моята по километраж е на 130к и не се е налагала смяна.

2. Да, такъв е кода.

4. Двигателя е надежден, ако се подържа правилно.

5. Като на всяка друга кола се сменя масло и филтри. Останалите неща са само при нужда.

6. По книжка маслото на скоростите се сменя на 120к км. Аз го направих и определено имаше добър ефект.

7. Гледай стандартните неща. При мен имаше проблеми с електрониката и ЕГР. Като цяло пластмасите по купето не са много качествени и лесно се чупят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и благодаря за отговорите!

 

Сдобих се със Сивик 1.8, 2008 година и вече предстои първото обслужване.

 

Къде бихте препоръчли - Бултрако, Омбре, Юби Ко, друго?

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго - сервиза в Овча купел. Виж темата в раздела със сервизи. Препоръчвам ти да отидеш на място за записване на час, по телефона става много трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...