Jump to content
sakrayaami

Съвместимост на странични огледала от английската версия на HR-V

Recommended Posts

Здравейте,

 

Леко счупих дясното си странично огледало.

Имате ли идея дали ако взема дясно огледало от англичанка ще стане на мястото на моето, има ли съвместимост?

 

Благодаря ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит с Акорда (предполагам, че е подобно и с харвито) – за дясно огледало трябва да стане. Но ще стои по-различно от „левичарката“. Причината е, че ляво и дясно огледало не са симетрични. Корпусът на едното е леко „затворен“, а на другото – „отворен“, за да насочат огледалото към съответно по-близката или по-далечната седалка. Така дясното огледало на англичанката е по-отворено от това на не-англичанка, което не е проблем да се компенсира с настройката на огледалото. Ляво огледало от англичанка обаче не може да компенсира само с настройката.

 

И все пак може при HR-V да е съвсем различно и само да говоря нерелевантни неща.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане, но ще е както колегата каза. Аз така си смених лявото огледало от англичанка. То се пада пасажерско за тях и гледа по към купето, но нямах избор тогава. Иначе трябва да го вземеш цялото, защото аз само смених носещата част и там има едни зъбчета , които изпилих защото не можеше да съвпадне. Направено е с цел да не се обърка ляв с десен волан част.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компромисно става. И двете ми странични огледала са от англичнка. Настройката е в крайно положение и за двете. Вършат работа ( както казах компромисно).

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателните отговорк колеги.

Ще си залепя моето и ще си търся втора ръка огледало от левичарка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...