Jump to content
ZX-9RR

Тампони на двигателя и скоростната кутия

Recommended Posts

Здравейте на всички.Карам Акорд 2.2 дизел N22B1,автоматик.Забелязвам,че когато включа на директна или задна се получава едно необичайно мръдване и изскърцване като от спирачни дискове,когато пуснеш спирачката на автоматик при потегляне,но предполагам,че е тампон.Просто сравнявам шума,за да добиете представа.Преди го нямаше и си мисля(а и надявам),че е тампон на двигателя или кутията.Колата включва и сменя скорости без никакъв проблем.Няма шумове или "ритания".Просто при статично положение,когато включа на директна или задна се чува това изскърцване,когато кутията създаде напрежение и от там всичко е ок.Това е още преди спирачките да отпуснат колелетата и колата да мръдне.Та,някой има ли представа на колко точки се държи мотора и кутията,за да не ме будалясват като отида в сервиз и скъпи ли са?Говорим за истински части,не за заместители,който може да са от различен материал и да е по-зле и от оригинални тампони,който са за смяна.Остава и варианта да е другаде проблема,но се надявам да е в тампон.Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди АКОРДА имах Авенсис автоматик. Тампоните на двигателя( 2 от 3) бяха зле. При описаното от Вас имаше не точно скърцане , но и леко тресене. А и видимо двигателя се ''тресеше''. Ходих на 3-4 сервиза - диагнозата беше все тази, вкл.  и в ТМ Ауто.Доколкото си спомням, при тампон/и на двигател , които са за смяна, задължително трябва да има някакво тресене , особено при отпускане на спирачката и потегляне.Н аТойотата тампоните бяха нещо както по 200 лв. единия.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.При мен тресене и хлопане няма,поне засега.Дори като че ли и описаното изчезна или аз не го долавям.Единственото претрисане е при гасене на двигателя и ми се струва малко пресилено,отколкото трябва да е нормално,но нищо фрапантно.Утре съм на обслужване и ще видя какво ще ми кажат в сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...