Jump to content
KostadinAtanasov

Скъсан болт

Recommended Posts

Здравейте колеги, вчера забелязах,че гумичката на единия от средните болтове на капака на главата е омаслена и реших,че не е стегнат достатъчно, но се въртеше съвсем без никакво усилие и в двете посоки, дръпнах го нагоре и излезе, оказа се,че е скъсан. Въпроса ми е как да изкарам другата част,която остана вътре и опасно ли е да се кара така и би ли довело това до някакви по-сериозни последици?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вади се скъсаното с екстрактор, не знам дали ще можеш сам да го направиш. Това май е по-малкото зло. При мен превъртя резбата на средната дупка в главата и след време просто махнах болта и запуших отвора в капака с гумена тапа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем. Разпробих нов отвор и нарязах резба. Болтовете са М6 фабрично, нарязах с М8, защото първият път при пробиването отвора се разби. Все пак болта е по твърд от алуминия, така че това да се има предвид. Гумичките влизат плътно в М8, а болта се оставя толкова дълъг, че като се затегне до край, гумичката да не се деформира, а само да е добре притисната. За да не хвърчат излишно стружки, покрий с парцал, но и да напълниш главата със стружки, не е проблем, защото филтъра ще ги обере после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имах сгъсан болт.1 во свали капака на главата и виж какво е  положението.2 ако може по някъкъв начин опитай да завъртиш останалата част от болта.обикновенно не се къса равна повърхност,с някаква права отверка пробвай да отвиваш -важно отвиваш.ако стане е добре,ако нямаш друг болт сложи стария колкото да не излиза масло и влиза мръсотия и търси нов.при беше така карах досто вреве със скъсан болт и няма проблеми,освем малко омасляване около скъсания болт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е такова и при теб и искаш да е оригиналдъ:

Взех оригиналния болт, описан в 1 пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...