Jump to content
G. Blajev

Мулти волан на црв 2006г.

Recommended Posts

Здравей те, колеги! Първо да ви пожелая безаварийно каране.Нов съм във форума. От две седмици и аз станах собственик на црв 2006г.Искам да попитам за круиз контрола, не мога да намеря информация из нета, а бутоните на волана са ми почти изтрити, как се работи с тях? И тракшън контрола трябва ли да е включен постоянно? Имам и други въпроси, но по късно ще търся помощ. Благодаря ви! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и честита придобивка!

Писали сме, писали смееее за всичко ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е обща и колегата сигурно не я прочел - но пък в нея има много важни неща и си заслужава да ги прочете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, dindin написа:

Здрасти и честита придобивка!

Писали сме, писали смееее за всичко ... :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, колеги! Не успорвам, че не сте писали по темата, но като новобранец, няма как да съм прочел всичко, и за това питам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Темпомата се включва от копчето което е от ляво до бутона VSA.

2. Като го натиснеш се появява надпис cruise на таблото.

3. След това от долния бутон на волана set/decel задаваш скоростта, която искаш. 

4. Горния бутон RES/accel e за ускорение при включен вече темпомат, а долния за намаляване на скоростта при включен вече темпомат.

Ако по някаква причина изключиш темпомата - натиснеш съединител или спирачка, с горния бутон res/accel рестартираш темпомата /възстановява последната зададена скорост/.

5. Средния бутон е Cancel.

Ако не е включен тракшъна свети лампа с удивителен на таблото. Аз моя го изключвам само на лед.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSA само се изключва, затова и бутонът е VSA OFF. Когато е изключен има индикация на таблото.

Изключвам VSA на лед, в дълбок сняг или кофти кал, например дълбока локва на черен път.

Когато е включен и се задейства - ще разбереш, защото почва да мига на таблото ...

VSA е активирана автоматично при палене, затова ако я изключиш и после загасиш колата при следващо палене пак ще е активна.

 

71226035.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е най накрая подробна информация. Благлдаря ВИ колеги. В събота ще пътувам на дълъг път и ще пробвам това което сте описали. Още веднъж благодаря! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те, колеги! Тази събота бробвах по магистралата темпомата както казахте, всичко е ОК. Само че не ми светва на таблото никаква индикация когато натисна бутона kruise,светва ми когато натисна долния десен бутон, и след това с горния бутон вдигам а с долния намалям скороста. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се включва. Колегата горе в точка 2 се е объркал.

Индикация на таблото светва чак когато зададеш скорост (SET), а не когато включиш круиза от копчето под VSA.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо случва се човек да се обърка, важното е, че ппмогнах те

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, обърках се от старата ми хонда, където пишеше Cruise main, но както и да е. Важното е, че си се ориентирал за кво става на въпрос.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...